دانلود کتاب صوتی لغت موران


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی لغت موران و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی لغت موران

کتاب صوتی لغت موران نوشته‌ی شهاب‌الدین سهروردی، دربردارنده‌ی داستان‌های بی‌نظیر و درخشانی است که هر کدام رمزی از رموز عرفانی را شرح می‌دهند.

درباره‌ی کتاب صوتی لغت موران:

لغت موران یکی از آثار ماندگار و خارق‌العاده‌ی شهاب‌الدین سهروردی، فیلسوف مشهور اشراقی است. این اثر رساله‌ای شنیدنی است که ده داستان کوتاه را به زبان فارسی در خود جای داده است. هر کدام از این حکایت‌ها، به رمزی از رموزات عرفانی، اشراقی، حکمی و فلسفی اشاره می‌کنند و در قالب داستان شرح داده می‌شوند.

کتاب صوتی لغت موران با زبانی گویا و لطیف و در قالب داستان‌هایی شنیدنی و آموزنده، چکیده‌ای از حکمت اشراقی سهروردی را روایت می‌کند.

شهاب الدین سهروردی را بیشتر بشناسیم:

سهروردی فیلسوف نامدار ایرانی است که در فلسفه و تصوف در جهان بی‌مانند است. او کتاب‌های زیادی به نگارش درآورد، اما برجسته‌ترین اثری که می‌توان برای شناخت افکار او نام برد کتاب حکمته الاشراق است. او بنیان‌گذار منطق اشراقی بود و طرفداران زیادی داشت. وی یکی از شاهکارهای منطق به نام منطق اشراقی را در مدت زمان محدودی نوشت و بعدها به القابی هم‌چون شهاب‌الدین، شیخ مقتول، شیخ اشراق و شیخ شهید معروف شد.

شنیدن کتاب صوتی لغت موران به چه کسانی پیشنهاد می‌شود:

شنیدن این کتاب صوتی به تمام افرادی که به ادبیات رمزی فارسی و فلسفه اشراقی علاقمند هستند، پیشنهاد می‌شود.

در بخشی از کتاب صوتی لغت موران می‌شنویم:

موری چند تیزتک میان بسته از حضیض ظلمت ممکن و مستقر نزول خویش رو به صحرا نهادند و از بهر ترتیب قوت، اتفاق را شاخی چند از نبات در حیز مشاهد‌ه‌ی ایشان آمد و در وقت صباح قطرات ژاله بر صفحات سطوح آن نشسته بود.

یکی از یکی پرسید آن چیست؟ جواب داد و گفت که اصل این قطرات از زمین است، دیگری گفت از دریاست، و علی هذا در محل نزاع افتاد. موری متصوف در میان ایشان بود. گفت لحظه‌ای صبر کنید تا میل او از کدام جانب باشد که هر کسی را از جهت اصل خود کششی بود و بلحوق معدن و منبع خویش شوقی دارد. همه‌ی چیزها به سنخ خود منجذب باشد. ببینید که کلوخی را از مرکز زمین به جانب محیط اندازند، چون اصل او سفلی است و قاعده‌ی "کل شی یرجع الی أصله" ممهد است، به عاقبت کلوخ به زبر آید. هر چه به ظلمت محض کشد اصلش هم از آن است. در طرف نور الهیت این قضیه در حق گوهر که شیق لازم است که، توهم اتحاد حاشا، هر که روشنی جوید هم از عالم روشنایی است.

 ۳۵ دقیقه، ۲۵ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۹، قیمت الکترونیکی: ۹۵۰۰ ت - 3.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۳۶ دقیقه
لغت موران

راهنمای دانلود کتاب صوتی لغت موران

برای دانلود کتاب صوتی لغت موران و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  لغت موران

نظرات کتاب صوتی لغت موران

ح حس
۱۳۹۹/۹/۱۶
نصف متنش عربی هست، اول باید ترجمه بشه بعد بابتش پول بگیرید
مشاهد همه نظرات (۱)