دانلود کتاب صوتی مانیفست یک فمینیست در پانزده پیشنهاد


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی مانیفست یک فمینیست در پانزده پیشنهاد و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی مانیفست یک فمینیست در پانزده پیشنهاد

چیماماندا انگوزی آدیشی در کتاب صوتی مانیفست یک فمینیست در پانزده پیشنهاد، به مادران روشن فکر راهکارهایی برای تربیت فرزندانی به دور از کلیشه‌های جنسیتی و قومی و فرهنگی ارائه می‌کند.

کتاب صوتی مانیفست یک فمینیست در پانزده پیشنهاد (Dear Ijeawele or A feminist manifesto in fifteen suggestions) شامل نکاتى دقیق و کاربردى در زمینه‌ى تبیین نقش‌هاى فراجنسیتى کودکان و گاه بزرگسالان است. شنیدن این کتاب صوتی به تمامى بانوان و مادران توصیه مى‌شود.

مری ولستون کرافت رمان‌ها و مقالات متعدد و همچنین سفرنامه و تاریخ انقلاب فرانسه را نوشته است. او در سال 1792 بیانیه‌ای نوشت که در آن از محدودیت نقش زنان نقد کرده بود. در واقع او بود که بنیان فمینیست امروزی را بنا نهاد. این بیانیه و جنبش‌های بعد از آن به موج اول فمینیسم شهرت دارند.

تعریف واحد و مشخصی برای فمینیسم نمی‌توان اظهار کرد و براساس ایدئولوژی یا طبقه‌ی اجتماعی تعریف‌هایی وجود دارند مانند فمینیسم سوسیالیستی و فمینیسم رادیکال.

شیوه عمل فمینیست‌های سوسیالیست، شیوه چند جانبه است. افراد در فمینیسم سوسیالیستی اعتقاد دارند که که برای رسیدن به جامعه برابر و تغییر وضعیت موجود باید مبارزه‌ای همزمان با نظام مردسالاری و سرمایه‌داری انجام شود. به همین منظور، فضای عمل و حوزه مبارزه از دید فمینیست‌های سوسیالیست محدود به کارخانه‌ها نیست، بلکه مجموعه حوزه‌های عمومی و خصوصی که زنان در آن‌ها محدود هستند و تبعیض بین آن‌ها و مردان وجود دارد، مکانی برای مبارزه است.

افراد در فمینیسم رادیکال اعتقاد دارند که به جای مسئله کار و تولید، بر احساسات جنسی و جامعه‌پذیری زنان باید پافشاری کرد و هر زنی، فارغ از طبقه، نژاد، گروه سنی و… منافع مشترکی با دیگر زنان داشته باشد. پیاپی شدن چنین تفکری، نگرش مردان به عنوان یک گروه دشمن و جدایی طلبی جنسیتی را به همراه داشت؛ رادیکال‌ها اگرچه سلطه‌طلبی مردانه را نه امری ذاتی، بلکه ساختاری اجتماعی تفسیر می‌کنند، اما از آن‌جا که ستم جنسی را اثبات شده می‌پندارند، از مدلی انقلابی برای تغییر اجتماعی دفاع می‌کنند.

چیماماندا انگوزی آدیشی (Chimamanda Ngozi Adichie) نویسنده‌ى کتاب پرفروش‌ ما همه باید فمینیست باشیم، در سال 1977 در نیجریه متولد شد. وی پنجمین فرزند از شش فرزند خانواده‌ای روشن فکر است. مادر او به عنوان اولین زن کارمند در دانشگاه اسم خود را در تاریخ ثبت کرد. او با رمان نیمه یک خورشید زرد معروف شد و جایزه اورنج 2007 را دریافت کرد. این بانوی خوش‌قریحه با ‌عنوان نویسنده‌ای نترس معروف است و در تمام آثارش هرگونه تبعیض نژادی، به‌ ویژه تبعیض جنسیتی را به چالش می‌کشد.

در بخشی از کتاب صوتی مانیفست یک فمینیست در پانزده پیشنهاد می‌شنویم:

«به دخترت خواندن بیاموز.» به او یاد بده که عاشق کتاب باشد. بهترین روش برای کتاب‌خوان شدن او این است که تو را در آن حال ببیند. وقتی تو مشغول خواندن باشی، درک می‌کند که خواندن ارزشمند است، حتی اگر او به مدرسه نرود و فقط کتاب بخواند، قول می‌دهم داناتر از کودکی شود که تحت محدودیت‌های آموزش‌وپرورش، درس و کتاب می‌خواند. کتاب‌ها به او کمک می‌کنند تا دنیا را بهتر بشناسد و آن را به چالش بکشد، به او کمک می‌کنند تا خودش را بهتر بیان کند و راحت‌تر بتواند رسالت آیندۀ خویش را انتخاب کند. فرقی نمی‌کند که بخواهد سرآشپز، دانشمند یا خواننده شود. او می‌تواند از مهارت‌هایی که کتاب‌ها به او می‌دهند، بهره گیرد. منظورم کتاب‌های درسی نیست، بلکه کتاب‌های تاریخ، رمان و خودزندگی‌نامه‌هاست. اگر لازم شد به او باج بده، رشوه بده، پاداش بده تا کتاب بخواند. او را تشویق کن تا کتاب بخواند. هرگز بانویی نیجری به نام آنجلا را فراموش نمی‌کنم. او مادری مجرد بود که فرزندش را در آمریکا بزرگ می‌کرد. کودکش تمایلی به کتاب‌خواندن نداشت و مادر تصمیم گرفت برای هر صفحه کتاب به او پنج سنت بدهد. ظاهراً برای مادر گران تمام می‌شد، اما سرمایه‌گذاریِ ارزشمندی بود.

 ۱ ساعت و ۲۲ دقیقه، ۷۶ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۸، قیمت الکترونیکی: ۱۴۰۰۰ ت - 4.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۴ دقیقه
مقدمه
۲۸ دقیقه
قسمت اول
۲۵ دقیقه
قسمت دوم
۲۶ دقیقه
قسمت سوم

راهنمای دانلود کتاب صوتی مانیفست یک فمینیست در پانزده پیشنهاد

برای دانلود کتاب صوتی مانیفست یک فمینیست در پانزده پیشنهاد و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  مانیفست یک فمینیست در پانزده پیشنهاد

نظرات کتاب صوتی مانیفست یک فمینیست در پانزده پیشنهاد

Sani Ghorbani
۱۳۹۸/۲/۲۳
کتاب فوق العاده بود. گوینده هم همینطور.
کتاب به زبان ساده خیلی از مسائل رو بیان کرده بود. مشخصات کلی فمینیست رو میشه ازش فهمید، به موضوع نابرابری جنسیتی خیلی خوب پرداخته بود و به نظرم هرکسی فارغ از جنسیت باید این کتاب رو بخونه. من در کل طرفدار کتابهای فمینیستی هستم و از این قبیل کتابها و مباحث و محتواش استقبال میکنم. 👍🏽
Tarannom Kurd
۱۳۹۹/۳/۸
این کتاب فوق العاده ست. همه ما رو به عنوان انسان میبینه نه صرفا زن و مرد بودن. چند بار گوشش دادم و چندین بار دیگه گوش میدم. حجمش کمه و خیلی زود تمام میشه... به همه زن‌ها و مردها پیشنهاد میکنم این کتاب رو بخونن یا گوش بدن ک هم باعث بهبود روابط میشه و هم ساخت دنیای بهتر و هم درآینده پدر و مادرهای عالی میشن ک باعث شکوفا شدن فرزندشون میشن...
Naqme Kabiri
۱۳۹۸/۹/۲۵
خواندن این کتاب رو نه تنها برای تمام خانم‌ها بلکه برای آقایون هم توصیه میکنم تا پدر و مادر‌های بهتری برای نسل آینده بسازیم و حتی برای بهبود روابط خودمون و تصحیح دیدگاه اشتباه فعلی نسبت به فمنیسم و فمنیست‌ها هم باید این کتاب مختصر رود خوند و فکر کرد...
مشاهد همه نظرات (۱۸)