دانلود کتاب صوتی مثنوی معنوی (دفتر اول)


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی مثنوی معنوی (دفتر اول) و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی مثنوی معنوی (دفتر اول)

کتاب صوتی مثنوی معنوی (دفتر اول)، دربردارنده‌ی درخشان‌ترین و برجسته‌ترین اشعار مولاناست و بهترین فرصت برای افرادی است که می‌خواهند با دیوان مثنوی معنوی آشنا شوند. این اثر یکی از ماندگارترین کتاب‌های ادبیات عرفانی کهن فارسی و حکمت پارسی بعد از اسلام به شمار می‌آید.

درباره‌ی دیوان مثنوی معنوی:

دیوان مثنوی معنوی اثر بی‌نظیر و جاودانه‌ی مولاناست که حاوی 26 هزار بیت است و در شش دفتر سروده شده است. این کتاب مجموعه شعر قطور و پرحجمی به شمار می‌آید و شنیدن آن کار هر کسی نیست، به ویژه اگر آن شخص با هدف آشناییِ اولیه بخواهد به سراغ این دیوان برود. درست است که این دیوان شعر از ارزش ادبی بسیار ویژه‌ای برخوردار است اما برای آغاز مطالعه‌ی آن، داشتن راهنما امری ضروری است. کتاب حاضر این وظیفه را برعهده گرفته تا به شما در این راه کمک کند و شما را بیش از پیش به افکار و اندیشه‌های مولانا علاقه‌مند می‌کند.

جلال الدین محمد بلخی کیست؟

جلال‌الدین محمد بلخی مشهور به مولانا از برجسته‌ترین شاعران ایرانی و فارسی زبان در قرن هفتم است که شهرتی جهانی دارد و آثارش به بسیاری از زبان‌های مختلف جهان ترجمه شده است. اغلب آثار مولوی به زبان فارسی سروده شده اما در اشعارش واژه‌های ترکی و عربی نیز دیده می‌شود. این شاعر بزرگ در بلخ متولد شد که در افغانستان فعلی قرار دارد اما به دلیل حمله‌ی مغول‌ها در نوجوانی به قونیه که در ترکیه‌ی امروزی قرار دارد مهاجرت کرد و همین موضوع، امروزه محل بحث و جدال بسیاری بین ایران، افغانستان و ترکیه شده است چرا که هر سه‌ی این کشورها مولانا را میراث فرهنگی کشور خود به حساب می‌آورند اما آنچه که درباره‌ی مولانا باید بدانید، شخصیت و اشعار فراملیتی و فراقومیتی مولانا است که این عارف را نمی‌توان محدود به کشور یا قومیتی خاص دانست، او و اندیشه‌هایش جهانی هستند و محدود کردن این اشعار به یک کشور خاص ظلم و جفا در حق اندیشه‌های مولانا به حساب می‌آید. مولانا در سال 672 هجری قمری در قونیه وفات یافت.

بخش بسیار زیادی از اشعار و اندیشه‌های مولانا تحت تاثیر شمس تبریزی نوشته شده است، شمس، مولانا را که فقط 37 سال سن داشت، تبدیل به عارفی دل‌سوخته کرد و مسیر زندگی او را برای همیشه دگرگون کرد که موجب ترک جایگاه تدریس و فتوای او شد و به محافظت از نفس و باطن پرداخت. درباره‌ی شخصیت شمس صحبت‌ها و افسانه‌های متفاوتی وجود دارد که نمی‌توان به آن‌ها اعتماد کرد اما هر که بود در برهه‌ای از زمان وارد زندگی مولانا شد و در قونیه سکونت داشت. مولانا مثنوی معنوی را بعد از رفتن شمس به نگارش درآورد.

سایر آثار مولانا:

دیوان مثنوی معنوی فقط یکی از آثار ماندگار این شخصیت بزرگ است. مولانا آثار بسیاری از خود به جای گذاشته است و از میان آن‌ها می‌توان به دیوان غزلیات یا کلیات شمس، فیه ما فیه، رباعیات، مجالس سبعه، مکتوبات و... اشاره کرد.

کتاب صوتی مثنوی معنوی (دفتر اول) به چه کسانی پیشنهاد می‌شود:

این کتاب صوتی برای افرادی مناسب است که به شعر و ادبیات علاقه بسیار دارند و می‌خواهند با عرفان مولانا آشنا شوند، کتاب صوتی مثنوی معنوی روحی تازه به درون‌تان و روزهایتان می‌بخشد.

گزیده‌ای از اشعار مولانا:

ای عاشقان ای عاشقان پیمانه را گم کرده‌ام
درکنج ویران مانده‌ام، خمخانه را گم کرده‌ام

هم در پی بالائیان، هم من اسیر خاکیان
هم در پی همخانه‌ام ،هم خانه را گم کرده‌ام

آهم چو برافلاک شد اشکم روان بر خاک شد
آخر از اینجا نیستم، کاشانه را گم کرده‌ام

درقالب این خاکیان عمری است سرگردان شدم
چون جان اسیر حبس شد، جانانه را گم کرده‌ام

از حبس دنیا خسته‌ام چون مرغکی پر بسته‌ام
جانم از این تن سیر شد، سامانه را گم کرده‌ام

در خواب دیدم بیدلی صد عاقل اندر پی روان
می‌خواند با خود این غزل، دیوانه را گم کرده‌ام

گر طالب راهی بیا، ور در پی آهی برو
این گفت و با خود می‌سرود، پروانه را گم کرده‌ام

 ۱۳ ساعت و ۳۵ دقیقه، ۵۶۱ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۸، قیمت الکترونیکی: ۴۷۰۰۰ ت - 14.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۶۴ دقیقه
بخش اول
۶۶ دقیقه
بخش دوم
۵۳ دقیقه
بخش سوم
۶۴ دقیقه
بخش چهارم
۶۷ دقیقه
بخش پنجم
۷۳ دقیقه
بخش ششم
۶۷ دقیقه
بخش هفتم
۳۸ دقیقه
بخش هشتم - قسمت اول
۴۱ دقیقه
بخش هشتم - قسمت دوم
۶۵ دقیقه
بخش نهم
۶۹ دقیقه
بخش دهم
۷۱ دقیقه
بخش یازدهم
۴۶ دقیقه
بخش دوزادهم - قسمت اول
۳۴ دقیقه
بخش دوازدهم - قسمت دوم

راهنمای دانلود کتاب صوتی مثنوی معنوی (دفتر اول)

برای دانلود کتاب صوتی مثنوی معنوی (دفتر اول) و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  مثنوی معنوی (دفتر اول)

نظرات کتاب صوتی مثنوی معنوی (دفتر اول)

Kiyomarss Pasyar
۱۳۹۹/۹/۱۶
کتابی همه چیز تمام، اثری فوق العاده...
در ستایش این کتاب هرچه بگویم کم است، امیدوارم تعداد بیشتری از ایرانیان این کتاب را بخوانند و آموزه‌های این اثر ارزشمند را به یکدیگر انتقال دهند.
سپاس از آقای باقری، واقعأ صدایی دلنشین و دلچسب دارند. خدا قوتتان بدهد.
به امید سرافرازی همه ایرانیان.
سارا امینی
۱۳۹۹/۱/۹
سلام‌ ممنون از اینکه این کتاب ارزشمند رو به صورت صوتی منتشر میکنید سپاس فراوان. فقط یک مورد در اولین بیت شعر اشتباه خونده شده: (بشنو از نی چون حکایت میکند) اما شما اشتباه خوندید:؟؟ بشنو از نی چون شکایت میکند... ؟ ؟
Noushin Rz
۱۴۰۰/۲/۷
بنظرم جای حرفی نیست.. مگه بهتر از این هم میشه.. به تمامی دوستان پیشنهاد میکنم.. حتی با وجود ثقیل بودن متن، نسخه‌ی شنیداری بسیار شیوا و قابله درک هست، چون من جرئت خودندن مثنوی بصورت مکتوب را بخودم نمیدادم ولی این نسخه کمک بزرگی برام بود، مرسی کتابراه
مشاهد همه نظرات (۳۹)