دانلود کتاب صوتی مثنوی معنوی (دفتر دوم)


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی مثنوی معنوی (دفتر دوم) و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی مثنوی معنوی (دفتر دوم)

کتاب صوتی مثنوی معنوی (دفتر دوم)، حاوی ارزشمندترین اشعار جلال‌الدین محمد بلخی است و فرصت خوبی برای کسانیست که دوست دارند با این دیوان برجسته و مشهور آشنایی پیدا کنند. این اثر یکی از ماندگارترین کتاب‌های عرفانی کهن فارسی و حکمت پارسی بعد از اسلام است.

درباره دیوان معنوی مثنوی:

دیوان مثنوی معنوی اثر ماندگار مولانا دربردارنده 26 هزار بیت است و در شش دفتر به قلم درآمده. این کتاب مجموعه شعر قطور و پرحجمی به شمار می‌آید و شنیدن آن کار هر کسی نیست، به خصوص اگر شخصی با قصد آشنایی اولیه به سراغ این اثر برود. با وجود اینکه این دیوان شعر ارزش ادبی بسیاری دارد اما برای شروع مطالعه داشتن یک راهنما بسیار لازم و ضروری است. کتاب پیش رو وظیفه راهنمایی را بر عهده گرفته تا شما را در این راه یاری کند و از این طریق بیشتر با افکار و اندیشه‌های مولوی آشنا و علاقه‌مند شوید.

مولانا کیست؟

جلال‌الدین محمد بلخی معروف به مولانا از مهم‌ترین شاعران ایرانی و فارسی زبان در قرن 7 است و در جهان شهرت فراوانی دارد و اشعارش به بسیاری از زبان‌های مختلف ترجمه شده است. بیشتر آثار مولانا به زبان فارسی سروده شده با این حال در برخی از اشعارش کلمات ترکی و عربی نیز یافت می‌شود. مولوی در بلخ به دنیا آمد، شهری که در افغانستان کنونی واقع است اما به علت هجوم مغول‌ها در دوره نوجوانی به قونیه در ترکیه فعلی مهاجرت کرد و این موضوع امروزه باعث بحث و جدل بسیاری بین ایران، ترکیه و افغانستان شده است چرا که هر سه ادعا می‌کنند که مولانا به آن کشور تعلق دارد. با این حال شخصیت و اشعار مولوی فراملیتی و فراقومی است و این شاعر را نمی‌توان به کشور یا قومیت خاصی محدود کرد. او و اندیشه‌هایش جهانی هستند و محدود کردن اشعارش به یک کشور ظلم و جفا در حق اندیشه‌های مولوی به شمار می‌آید. مولانا جلال‌الدین بلخی در سال 672 هجری قمری در قونیه درگذشت.

قسمت بزرگی از اشعار و تفکرات مولانا الهام گرفته و متأثر از شمس تبریزی است. شمس مولانا را که تنها 37 سال داشت به عارفی برجسته مبدل کرد و مسیر زندگی‌اش را برای همیشه تغییر داد و این باعث شد تا او جایگاه تدریس و فتوایش را رها کند و به محافظت از نفس و باطن بپردازد. مولوی مثنوی معنوی را بعد از رفتن شمس به رشته تحریر درآورد.

مولانا آثار بسیاری از خود به یادگار گذاشته است که از جمله آن‌ها می‌توان به دیوان غزلیات یا کلیات شمس، رباعیات، مجالس سبعه، مکتوبات، فیه ما فیه و... اشاره کرد.

شنیدن کتاب صوتی مثنوی معنوی (دفتر دوم) به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

اگر به شعر و ادبیات علاقه‌مندید و همچنین دوست دارید با عرفان و اندیشه‌های مولانا آشنا شوید، این کتاب را از دست ندهید.

در بخشی از کتاب صوتی مثنوی معنوی (دفتر دوم) می‌شنویم:

با وکیل قاضی ادراک‌مند
اهل زندان در شکایت آمدند
که سلام ما به قاضی بر کنون
بازگو آزار ما زین مرد دون
کاندر این زندان بماند او مستمر
یاوه‌تاز و طبل‌خوارست و مضر
چون مگس حاضر شود در هر طعام
از وقاحت بی‌صلا و بی‌سلام
پیش او هیچ است لوت شصت کس
کر کند خود را اگر گوییش بس
مرد زندان را نیاید لقمه‌ای
ور به صد حیلت گشاید طعمه‌ای
در زمان پیش آید آن دوزخ گلو
حجتش اینکه خدا گفتا کلوا
زین چنین قحط سه ساله داد داد
ظل مولانا ابد پاینده باد

 ۱۳ ساعت و ۴ دقیقه، ۵۷۸ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۹، قیمت الکترونیکی: ۴۷۰۰۰ ت - 14.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۶۹ دقیقه
قسمت اول
۶۴ دقیقه
قسمت دوم
۵۰ دقیقه
قسمت سوم - بخش اول
۳۹ دقیقه
قسمت سوم - بخش دوم
۶۴ دقیقه
قسمت چهارم - بخش اول
۱۹ دقیقه
قسمت چهارم - بخش دوم
۷۰ دقیقه
قسمت پنجم
۶۷ دقیقه
قسمت ششم
۶۷ دقیقه
قسمت هفتم
۷۰ دقیقه
قسمت هشتم
۴۷ دقیقه
قسمت نهم
۴۶ دقیقه
قسمت دهم
۷۳ دقیقه
قسمت یازدهم
۴۱ دقیقه
قسمت دوازدهم

راهنمای دانلود کتاب صوتی مثنوی معنوی (دفتر دوم)

برای دانلود کتاب صوتی مثنوی معنوی (دفتر دوم) و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  مثنوی معنوی (دفتر دوم)

نظرات کتاب صوتی مثنوی معنوی (دفتر دوم)

Shir Shah
۱۳۹۹/۶/۱۲
شیرمکرویان افغان هستم تشکر از این که من با خاندن نوشتن بلد نبود کمک بزرگ کردی و نا گفته نمانه صلوات بر فخری دو عالم حضرت پر نور محمد عربی قریشی (ص) و چهار یارش روح حضرت جلال الدین بلخی شاد یادش گرامی همه امتی ره عف ببخش کند الله ج صبح‌ام شروع‌اش به نام توکل خدا اغاشود
نعمتی رامین
۱۳۹۹/۳/۱
بسیار بسیار بسیار عالی، خصوصاً صدای زیبا و سحرآمیز استاد ساعد باقری. اما یک ضعف بزرگ هم دارد و آن این است که ابیات به صورت پیوسته است و بهتر بود که تفکیک می‌شد. یک فایل با مدت زمان ۲ ساعت خیلی خسته‌کننده می‌شود. خصوصاً اینکه نمی‌شود به راحتی ابیات مورد نظر را پیدا کرد.
بهروز فردمقدم
۱۳۹۹/۱/۲۶
سلام خدمت شما بزرگواران من جلد اول رو تازگی تمام کردم و میخواستم بهتون پیام بدم که جلد دوم رو هم ظبط کنید که خدا روشکر امروز تو آپ دیدم و خیلی خوشحال شدم خیلی ممنون خدا بهتون عمر با عذت بده. تشکر
مشاهد همه نظرات (۱۱)