دانلود کتاب صوتی مثنوی معنوی (دفتر سوم)


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی مثنوی معنوی (دفتر سوم) و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی مثنوی معنوی (دفتر سوم)

کتاب صوتی مثنوی معنوی (دفتر سوم)، حاوی بهترین و ماندگارترین اشعار مولاناست و بهترین فرصت برای کسانی است که دوست دارند با دیوان مثنوی معنوی آشنا شوند. این شاهکار ادبی را به عنوان یکی از درخشان‌ترین کتب ادبیات عرفانی کهن فارسی پس از اسلام می‌شناسند.

درباره‌ی دیوان مثنوی معنوی:

دیوان مثنوی معنوی اثر بی‌نظیر و جاودانه‌ی مولاناست که حاوی 26 هزار بیت است و در شش دفتر سروده شده است. این کتاب مجموعه شعر قطور و پرحجمی به شمار می‌آید و شنیدن آن کار هر کسی نیست، به ویژه اگر آن شخص با هدف آشناییِ اولیه بخواهد به سراغ این دیوان برود. درست است که این دیوان شعر از ارزش ادبی بسیار ویژه‌ای برخوردار است اما برای آغاز مطالعه‌ی آن، داشتن راهنما امری ضروری است. کتاب حاضر این وظیفه را برعهده گرفته تا به شما در این راه کمک کند و شما را بیش از پیش به افکار و اندیشه‌های مولانا علاقه‌مند می‌کند.

جلال الدین محمد بلخی کیست؟

جلال‌الدین محمد بلخی مشهور به مولانا از برجسته‌ترین شاعران ایرانی و فارسی زبان در قرن هفتم است که شهرتی جهانی دارد و آثارش به بسیاری از زبان‌های مختلف جهان ترجمه شده است. اغلب آثار مولوی به زبان فارسی سروده شده اما در اشعارش واژه‌های ترکی و عربی نیز دیده می‌شود. این شاعر بزرگ در بلخ متولد شد که در افغانستان فعلی قرار دارد اما به دلیل حمله‌ی مغول‌ها در نوجوانی به قونیه که در ترکیه‌ی امروزی قرار دارد مهاجرت کرد و همین موضوع، امروزه محل بحث و جدال بسیاری بین ایران، افغانستان و ترکیه شده است چرا که هر سه‌ی این کشورها مولانا را میراث فرهنگی کشور خود به حساب می‌آورند اما آنچه که درباره‌ی مولانا باید بدانید، شخصیت و اشعار فراملیتی و فراقومیتی مولانا است که این عارف را نمی‌توان محدود به کشور یا قومیتی خاص دانست، او و اندیشه‌هایش جهانی هستند و محدود کردن این اشعار به یک کشور خاص ظلم و جفا در حق اندیشه‌های مولانا به حساب می‌آید. مولانا در سال 672 هجری قمری در قونیه وفات یافت.

بخش بسیار زیادی از اشعار و اندیشه‌های مولانا تحت تاثیر شمس تبریزی نوشته شده است، شمس، مولانا را که فقط 37 سال سن داشت، تبدیل به عارفی دل‌سوخته کرد و مسیر زندگی او را برای همیشه دگرگون کرد که موجب ترک جایگاه تدریس و فتوای او شد و به محافظت از نفس و باطن پرداخت. درباره‌ی شخصیت شمس صحبت‌ها و افسانه‌های متفاوتی وجود دارد که نمی‌توان به آن‌ها اعتماد کرد اما هر که بود در برهه‌ای از زمان وارد زندگی مولانا شد و در قونیه سکونت داشت. مولانا مثنوی معنوی را بعد از رفتن شمس به نگارش درآورد.

سایر آثار مولانا:

دیوان مثنوی معنوی فقط یکی از آثار ماندگار این شخصیت بزرگ است. مولانا آثار بسیاری از خود به جای گذاشته است و از میان آن‌ها می‌توان به دیوان غزلیات یا کلیات شمس، فیه ما فیه، رباعیات، مجالس سبعه، مکتوبات و... اشاره کرد.

کتاب صوتی مثنوی معنوی (دفتر سوم) به چه کسانی پیشنهاد می‌شود:

این کتاب صوتی برای افرادی مناسب است که به شعر و ادبیات علاقه بسیار دارند و می‌خواهند با عرفان مولانا آشنا شوند، کتاب صوتی مثنوی معنوی روحی تازه به درون‌تان و روزهایتان می‌بخشد.

گزیده‌ای از اشعار مولانا:

آن دقوقی داشت خوش دیباجه‌ای
عاشق و صاحب کرامت خواجه‌ای
در زمین می‌شد چو مه بر آسمان
شب‌روان راگشته زو روشن روان
در مقامی مسکنی کم ساختی
کم دو روز اندر دهی انداختی
گفت در یک خانه گر باشم دو روز
عشق آن مسکن کند در من فروز
غرة المسکن احاذره انا
انقلی یا نفس سیری للغنا
لا اعود خلق قلبی بالمکان
کی یکون خالصا فی الامتحان
روز اندر سیر بد شب در نماز
چشم اندر شاه باز او همچو باز
منقطع از خلق نه از بد خوی
منفرد از مرد و زن نه از دوی
مشفقی خلق و نافع همچو آب
خوش شفعیی و دعااش مستجاب
نیک و بد را مهربان و مستقر
بهتر از مادر شهی‌تر از پدر
گفت پیغامبر شما را ای مهان
چون پدر هستم شفیق و مهربان
زان سبب که جمله اجزای منید

 ۱۶ ساعت و ۵۴ دقیقه، ۷۰۳ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۹، قیمت الکترونیکی: ۶۱۰۰۰ ت - 18.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۳۷ دقیقه
بخش اول
۱۳ دقیقه
بخش دوم
۳۴ دقیقه
بخش سوم
۶۰ دقیقه
بخش چهارم
۲۳ دقیقه
بخش پنجم
۴۵ دقیقه
بخش ششم
۳۸ دقیقه
بخش هفتم
۴۰ دقیقه
بخش هشتم
۶۰ دقیقه
بخش نهم
۴۴ دقیقه
بخش دهم
۴۵ دقیقه
بخش یازدهم
۲۴ دقیقه
بخش دوازدهم
۵۰ دقیقه
بخش سیزدهم
۵۷ دقیقه
بخش چهاردهم
۵۰ دقیقه
بخش پانزدهم
۴۵ دقیقه
بخش شانزدهم
۲۶ دقیقه
بخش هفدهم
۲۱ دقیقه
بخش هجدهم
۴۴ دقیقه
بخش نوزدهم
۵۲ دقیقه
بخش بیستم
۶۰ دقیقه
بخش بیست و یکم
۴۹ دقیقه
بخش بیست و دوم
۵۴ دقیقه
بخش بیست و سوم
۴۲ دقیقه
بخش بیست و چهارم

راهنمای دانلود کتاب صوتی مثنوی معنوی (دفتر سوم)

برای دانلود کتاب صوتی مثنوی معنوی (دفتر سوم) و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  مثنوی معنوی (دفتر سوم)
محسن قادری
۱۳۹۹/۵/۲۳
سپاس از زحمتتان
کاملا قابل فهم است
عسل.وسحر سعیدی
۱۳۹۹/۵/۱۹
عالی بود ممنون
خیلی خوب است
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۲)