معرفی و دانلود کتاب صوتی مثنوی معنوی (دفتر سوم)

عکس جلد کتاب صوتی مثنوی معنوی (دفتر سوم)
قیمت:
۲۸۰,۰۰۰ تومان
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی مثنوی معنوی (دفتر سوم) و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی مثنوی معنوی (دفتر سوم) و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی مثنوی معنوی (دفتر سوم)

کتاب صوتی مثنوی معنوی (دفتر سوم)، حاوی بهترین و ماندگارترین اشعار مولاناست و بهترین فرصت برای کسانی است که دوست دارند با دیوان مثنوی معنوی آشنا شوند. این شاهکار ادبی را به عنوان یکی از درخشان‌ترین کتب ادبیات عرفانی کهن فارسی پس از اسلام می‌شناسند.

درباره‌ی دیوان مثنوی معنوی:

دیوان مثنوی معنوی اثر بی‌نظیر و جاودانه‌ی مولاناست که حاوی 26 هزار بیت است و در شش دفتر سروده شده است. این کتاب مجموعه شعر قطور و پرحجمی به شمار می‌آید و شنیدن آن کار هر کسی نیست، به ویژه اگر آن شخص با هدف آشناییِ اولیه بخواهد به سراغ این دیوان برود. درست است که این دیوان شعر از ارزش ادبی بسیار ویژه‌ای برخوردار است اما برای آغاز مطالعه‌ی آن، داشتن راهنما امری ضروری است. کتاب حاضر این وظیفه را برعهده گرفته تا به شما در این راه کمک کند و شما را بیش از پیش به افکار و اندیشه‌های مولانا علاقه‌مند می‌کند.

جلال الدین محمد بلخی کیست؟

جلال‌الدین محمد بلخی مشهور به مولانا از برجسته‌ترین شاعران ایرانی و فارسی زبان در قرن هفتم است که شهرتی جهانی دارد و آثارش به بسیاری از زبان‌های مختلف جهان ترجمه شده است. اغلب آثار مولوی به زبان فارسی سروده شده اما در اشعارش واژه‌های ترکی و عربی نیز دیده می‌شود. این شاعر بزرگ در بلخ متولد شد که در افغانستان فعلی قرار دارد اما به دلیل حمله‌ی مغول‌ها در نوجوانی به قونیه که در ترکیه‌ی امروزی قرار دارد مهاجرت کرد و همین موضوع، امروزه محل بحث و جدال بسیاری بین ایران، افغانستان و ترکیه شده است چرا که هر سه‌ی این کشورها مولانا را میراث فرهنگی کشور خود به حساب می‌آورند اما آنچه که درباره‌ی مولانا باید بدانید، شخصیت و اشعار فراملیتی و فراقومیتی مولانا است که این عارف را نمی‌توان محدود به کشور یا قومیتی خاص دانست، او و اندیشه‌هایش جهانی هستند و محدود کردن این اشعار به یک کشور خاص ظلم و جفا در حق اندیشه‌های مولانا به حساب می‌آید. مولانا در سال 672 هجری قمری در قونیه وفات یافت.

بخش بسیار زیادی از اشعار و اندیشه‌های مولانا تحت تاثیر شمس تبریزی نوشته شده است، شمس، مولانا را که فقط 37 سال سن داشت، تبدیل به عارفی دل‌سوخته کرد و مسیر زندگی او را برای همیشه دگرگون کرد که موجب ترک جایگاه تدریس و فتوای او شد و به محافظت از نفس و باطن پرداخت. درباره‌ی شخصیت شمس صحبت‌ها و افسانه‌های متفاوتی وجود دارد که نمی‌توان به آن‌ها اعتماد کرد اما هر که بود در برهه‌ای از زمان وارد زندگی مولانا شد و در قونیه سکونت داشت. مولانا مثنوی معنوی را بعد از رفتن شمس به نگارش درآورد.

سایر آثار مولانا:

دیوان مثنوی معنوی فقط یکی از آثار ماندگار این شخصیت بزرگ است. مولانا آثار بسیاری از خود به جای گذاشته است و از میان آن‌ها می‌توان به دیوان غزلیات یا کلیات شمس، فیه ما فیه، رباعیات، مجالس سبعه، مکتوبات و... اشاره کرد.

کتاب صوتی مثنوی معنوی (دفتر سوم) به چه کسانی پیشنهاد می‌شود:

این کتاب صوتی برای افرادی مناسب است که به شعر و ادبیات علاقه بسیار دارند و می‌خواهند با عرفان مولانا آشنا شوند، کتاب صوتی مثنوی معنوی روحی تازه به درون‌تان و روزهایتان می‌بخشد.

گزیده‌ای از اشعار مولانا:

آن دقوقی داشت خوش دیباجه‌ای
عاشق و صاحب کرامت خواجه‌ای
در زمین می‌شد چو مه بر آسمان
شب‌روان راگشته زو روشن روان
در مقامی مسکنی کم ساختی
کم دو روز اندر دهی انداختی
گفت در یک خانه گر باشم دو روز
عشق آن مسکن کند در من فروز
غرة المسکن احاذره انا
انقلی یا نفس سیری للغنا
لا اعود خلق قلبی بالمکان
کی یکون خالصا فی الامتحان
روز اندر سیر بد شب در نماز
چشم اندر شاه باز او همچو باز
منقطع از خلق نه از بد خوی
منفرد از مرد و زن نه از دوی
مشفقی خلق و نافع همچو آب
خوش شفعیی و دعااش مستجاب
نیک و بد را مهربان و مستقر
بهتر از مادر شهی‌تر از پدر
گفت پیغامبر شما را ای مهان
چون پدر هستم شفیق و مهربان
زان سبب که جمله اجزای منید

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
37 دقیقه
بخش اول
13 دقیقه
بخش دوم
34 دقیقه
بخش سوم
60 دقیقه
بخش چهارم
23 دقیقه
بخش پنجم
45 دقیقه
بخش ششم
38 دقیقه
بخش هفتم
40 دقیقه
بخش هشتم
60 دقیقه
بخش نهم
44 دقیقه
بخش دهم
45 دقیقه
بخش یازدهم
24 دقیقه
بخش دوازدهم
50 دقیقه
بخش سیزدهم
57 دقیقه
بخش چهاردهم
50 دقیقه
بخش پانزدهم
45 دقیقه
بخش شانزدهم
26 دقیقه
بخش هفدهم
21 دقیقه
بخش هجدهم
44 دقیقه
بخش نوزدهم
52 دقیقه
بخش بیستم
60 دقیقه
بخش بیست و یکم
49 دقیقه
بخش بیست و دوم
54 دقیقه
بخش بیست و سوم
42 دقیقه
بخش بیست و چهارم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی مثنوی معنوی (دفتر سوم)
نویسنده
راویساعد باقری
ناشر صوتیانتشارات نیستان
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابMP3
مدت۱۶ ساعت و ۵۴ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی شعر، ادبیات و زندگینامه، کتاب‌های شعر پارسی
قیمت نسخه صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی مثنوی معنوی (دفتر سوم)

فریبا خلیجیان
۱۴۰۱/۹/۳۰
بسیار زیبا و دقیق خوانده می‌شود و به دل می‌نشیند قبلا خواندن قسمت‌هایی از مثنوی برایم مشکل بود ولی با این کتاب علاوه بر رفع مشکل کلمات نا مانوس (با توضیحات خارج از متن) لذت وافری از شنیدن این کتاب بردم و از آقای ساعد باقری به خاطر دقت در خوانش و صدای دلنشینشان سپاسگزارم
محمد
۱۴۰۲/۱/۴
این کتاب صوتی بسیار ارزشمند و مفید هست
بیان زیبا روان و دلنشین استاد باقری در خواندن شعر یک کلاس آموزشی خوب برای دوستداران شعر و ادبیات فارسی هست حتما این گنجنیه با ارزش رو تهیه بفرمائید و از حکمت‌ها و پند و اندزهای حکیمانه مولانا جلالدین بلخی لذت ببرید
Mehdi Nasootifard
۱۳۹۹/۱۱/۲۱
واقعا خدا میدونه که چقدر با این مجموعه ۵ جلدی صفا کردم و ساعت‌ها در خلوت با شعر و معنی‌اش حظ بردم خاضعانه از استاد ساعد باقری سپاسگذارم امیدوارم زحمت خوانش جلد ششم هم در برنامه داشته باشند
مهدی حمیدی
۱۴۰۱/۶/۲۶
بسیار زیبا و با خوانش عالی بود و اگر چنانچه امکان همراهی متن با صوت هم همراه گردد بسیار مفیدتر خواهد بود. همچنین در صورت اینکه کلمات بصورت خودکار با صوت حرکت نمایند بر جذابیت کار افزوده می‌گردد.
علی علایی
۱۳۹۹/۱۲/۱۲
خداوند از تمام دوستانی که زحمت کشیدن تا مجموعه‌ای کامل و زیبا به این شکل در دسترس مردم قرار بگیرد راضی باشد و تشکر ویژه از استاد باقری عزیز🙏🏽🌸خداوند یارو نگهدار همه شما باشد🌸🙏🏽
حمید شعبانی
۱۴۰۲/۵/۱۴
سلام زنده باشید من همیشه موقع خواندن کتاب خوایم می‌برد اما حالا هم خوب گوش می‌دهم وهم با صدای استاد خوب میفهمم دست بوس همه عزیزان که زحمت کشیدیدهستم
Farshid Soleimany
۱۴۰۱/۴/۲۶
با سلام و سپاس از کتابراه
دفتر سوم از مثنوی معنوی با صدای جذاب و دل‌انگیز جناب باقری شنیدنی‌تر از آن است که کسی بخواهد آنرا از دست بدهد. حتما گوش دهید.
Masilaati
۱۴۰۲/۷/۹
در مورد این کتاب خیلی حرف میشود زد اما یک کلمه هم کافیست است: خود گنج است. بیخود نیست پرفروش‌ترین کتاب در آمریکا مثنوی معنوی ست.
سولماز رنجبران
۱۴۰۱/۷/۲۶
عاشق مثنوی‌ام صدای گوینده رو دوست دارم، گویندگیش و دوست دارم و همین باعث شده تمایل دارم جلد‌های بعدی و گوش بدم، خیلی عالیه آموزنده است
عبداله علوی
۱۴۰۰/۴/۱۷
با سلام، انصافا به من که در قرائت مثنوی ضعیف بودم کمک شایانی کرد. سپاسگزارم
mamad salar
۱۳۹۹/۸/۲۱
فقط باید سر تعظیم فرو آورد برای این مقدار زحمت و لطافت دربیان.
سعیدحیدری
۱۴۰۲/۸/۷
در مورد این کتاب اصلا نمیشه نظر داد. هر چی بگی نمیتونه توصیفش کنه. عالیه عالی
محمد قدس الهی
۱۴۰۲/۲/۲۵
این مسیر توفیق ولیاقت می‌خواد انشاا.... خداوند عنایتی بفرماید
مهرشاد دانایی
۱۴۰۰/۱۱/۱۸
بسیار خوب
من همیشه مولانا دوست داشتم ولی خوندنش برام سخت بود
مرسی
محسن قادری
۱۳۹۹/۵/۲۳
سپاس از زحمتتان
کاملا قابل فهم است
مشاهده همه نظرات 32

راهنمای مطالعه کتاب صوتی مثنوی معنوی (دفتر سوم)

برای دریافت کتاب صوتی مثنوی معنوی (دفتر سوم) و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.