معرفی و دانلود کتاب صوتی مثنوی معنوی (دفتر چهارم)

عکس جلد کتاب صوتی مثنوی معنوی (دفتر چهارم)
قیمت:
۱۸۹,۰۰۰ تومان
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی مثنوی معنوی (دفتر چهارم) و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی مثنوی معنوی (دفتر چهارم) و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی مثنوی معنوی (دفتر چهارم)

کتاب صوتی مثنوی معنوی (دفتر چهارم)، دربردارنده‌ی برجسته‌ترین و ماندگارترین اشعار مولاناست و بهترین فرصت برای افرادی‌ست که علاقمند هستند با دیوان مثنوی معنوی آشنا شوند. این شاهکار ادبی را به عنوان یکی از درخشان‌ترین و محبوب‌ترین کتب ادبیات عرفانی کهن فارسی پس از اسلام به حساب می‌آورند.

درباره‌ی دیوان مثنوی معنوی:

دیوان مثنوی معنوی اثری درخشان و ماندگار از مولاناست که 26 هزار بیت شعر را در بردارد و در شش دفتر سروده شده است. این کتاب مجموعه شعر قطور و پرحجمی به حساب می‌آید و شنیدن آن کار هر شخصی نیست، بخصوص اگر آن فرد با هدف آشناییِ اولیه بخواهد به سراغ این دیوان برود. درست است که این دیوان شعر از ارزش ادبی بالایی برخوردار است اما برای شروع مطالعه‌ی آن، داشتن راهنما امری ضروری است. کتاب حاضر این وظیفه را برعهده گرفته تا به شما در این مسیر یاری رساند و شما را بیش از پیش به افکار و اندیشه‌های مولانا علاقمند نماید.

جلال الدین محمد بلخی کیست؟

جلال‌الدین محمد بلخی مشهور به مولانا از برجسته‌ترین شاعران ایرانی و فارسی زبان در قرن هفتم است که شهرتی جهانی دارد و آثارش به بسیاری از زبان‌های مختلف جهان ترجمه شده است. اغلب آثار مولوی به زبان فارسی سروده شده اما در اشعارش واژه‌های ترکی و عربی نیز دیده می‌شود. این شاعر بزرگ در بلخ متولد شد که در افغانستان فعلی قرار دارد اما به دلیل حمله‌ی مغول‌ها در نوجوانی به قونیه که در ترکیه‌ی امروزی قرار دارد مهاجرت کرد و همین موضوع، امروزه محل بحث و جدال بسیاری بین ایران، افغانستان و ترکیه شده است چرا که هر سه‌ی این کشورها مولانا را میراث فرهنگی کشور خود به حساب می‌آورند اما آنچه که درباره‌ی مولانا باید بدانید، شخصیت و اشعار فراملیتی و فراقومیتی مولانا است که این عارف را نمی‌توان محدود به کشور یا قومیتی خاص دانست، او و اندیشه‌هایش جهانی هستند و محدود کردن این اشعار به یک کشور خاص ظلم و جفا در حق اندیشه‌های مولانا به حساب می‌آید. مولانا در سال 672 هجری قمری در قونیه وفات یافت.

بخش بسیار زیادی از اشعار و اندیشه‌های مولانا تحت تاثیر شمس تبریزی نوشته شده است، شمس، مولانا را که فقط 37 سال سن داشت، تبدیل به عارفی دل‌سوخته کرد و مسیر زندگی او را برای همیشه دگرگون کرد که موجب ترک جایگاه تدریس و فتوای او شد و به محافظت از نفس و باطن پرداخت. درباره‌ی شخصیت شمس صحبت‌ها و افسانه‌های متفاوتی وجود دارد که نمی‌توان به آن‌ها اعتماد کرد اما هر که بود در برهه‌ای از زمان وارد زندگی مولانا شد و در قونیه سکونت داشت. مولانا مثنوی معنوی را بعد از رفتن شمس به نگارش درآورد.

سایر آثار مولانا:

دیوان مثنوی معنوی فقط یکی از آثار ماندگار این شخصیت بزرگ است. مولانا آثار بسیاری از خود به جای گذاشته است و از میان آن‌ها می‌توان به دیوان غزلیات یا کلیات شمس، فیه ما فیه، رباعیات، مجالس سبعه، مکتوبات و... اشاره کرد.

کتاب صوتی مثنوی معنوی (دفتر چهارم) به چه کسانی پیشنهاد می‌شود:

این کتاب صوتی برای افرادی مناسب است که به شعر و ادبیات علاقه بسیار دارند و می‌خواهند با عرفان مولانا آشنا شوند، کتاب صوتی مثنوی معنوی روحی تازه به درون‌تان و روزهایتان می‌بخشد.

گزیده‌ای از اشعار مولانا:

ملک برهم زن تو ادهم‌وار زود
تا بیابی هم‌چو او ملک خلود
خفته بود آن شه شبانه بر سریر
حارسان بر بام اندر دار و گیر
قصد شه از حارسان آن هم نبود
که کند زان دفع دزدان و رنود
او همی دانست که آن کو عادلست
فارغست از واقعه آمن دلست
عدل باشد پاسبان گام‌ها
نه به شب چوبک‌زنان بر بام‌ها
لیک بد مقصودش از بانگ رباب
هم‌چو مشتاقان خیال آن خطاب
نالهٔ سرنا و تهدید دهل
چیزکی ماند بدان ناقور کل
پس حکیمان گفته‌اند این لحن‌ها
از دوار چرخ بگرفتیم ما
بانگ گردش‌های چرخست این که خلق
می‌سرایندش به طنبور و به حلق
مؤمنان گویند که آثار بهشت
نغز گردانید هر آواز زشت
ما همه اجزای آدم بوده‌ایم
در بهشت آن لحن‌ها بشنوده‌ایم
گرچه بر ما ریخت آب و گل شکی

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
53 دقیقه
بخش اول
50 دقیقه
بخش دوم
38 دقیقه
بخش سوم
35 دقیقه
بخش چهارم
44 دقیقه
بخش پنجم
53 دقیقه
بخش ششم
51 دقیقه
بخش هفتم
59 دقیقه
بخش هشتم
60 دقیقه
بخش نهم
51 دقیقه
بخش دهم
54 دقیقه
بخش یازدهم
40 دقیقه
بخش دوازدهم
45 دقیقه
بخش سیزدهم
34 دقیقه
بخش چهاردهم
56 دقیقه
بخش پانزدهم
51 دقیقه
بخش شانزدهم
48 دقیقه
بخش هفدهم
59 دقیقه
بخش هجدهم
53 دقیقه
بخش نوزدهم
52 دقیقه
بخش بیستم
33 دقیقه
بخش بیست و یکم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی مثنوی معنوی (دفتر چهارم)
نویسنده
راویساعد باقری
ناشر صوتیانتشارات نیستان
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابMP3
مدت۱۶ ساعت و ۵۷ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی شعر، ادبیات و زندگینامه، کتاب‌های شعر پارسی
قیمت نسخه صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی مثنوی معنوی (دفتر چهارم)

مهدی حمیدی
۱۴۰۲/۶/۳
همانطوری که خود مولانا نیز به تفصیل بیان نموده دفاتر مثنوی مانندآسمان‌ها می‌باشد و بالمعال دفتر چهارم همانند آسمان چهارم می‌باشد که باید مطالعه و نکات و ظرایف آن را کاملاً بررسی نمود و شرح داستان‌ها و وقایع تفاسیری که در آن بیان می‌شود همگی هدفمند بوده و ارتباط کاملاً منطقی با یکدیگر دارند و را به نهایتاً خواننده ژرفای عرفان و انسانیت سوق می‌دهد. خواندن این کتاب و شرح آن را به تمامی دوستان وعلاقمندان به ادب فارسی پیشنهاد می‌نمایم.
محمد
۱۴۰۲/۱/۴
این کتاب صوتی بسیار ارزشمند و مفید هست
بیان زیبا روان و دلنشین استاد باقری در خواندن شعر یک کلاس آموزشی خوب برای دوستداران شعر و ادبیات فارسی هست حتما این گنجنیه با ارزش رو تهیه بفرمائید و از حکمت‌ها و پند و اندزهای حکیمانه مولانا جلالدین بلخی لذت ببرید
Masilaati
۱۴۰۲/۹/۱۰
استاد باقری همچون فصلهای گذشته در مجموع یکی از بهترین اجراهای مثنوی رو منتشر کردن اما نکته‌ای که برای بنده عجیبه اینکه در هر فصل مواردی وجود دارد که متاسفانه ۲ روایت مختلف رو میگن که متاسفانه هر دو غلطه و روایت درست رو کلا نمیگن
سعیدحیدری
۱۴۰۲/۸/۷
عالی. من چند وقت پیش این کتاب رو دانلود کردم ولی بعداز گوش دادن به چند قسمت خوشم نیومد چون متوجه منظورش نمیشدم. ولی بعداز مدتی تو مسیر عرفان چند قدم کوچیک برداشتم. وقتی ظرف آگاهیم‌ی کوچولو بزرگتر شد دوباره گوش دادم. واقعا لذت بردم. معرکه
سبحان صاحب
۱۳۹۹/۶/۲۸
با سپاس فراوان از کتابراه که دفتر چهارم مثنوی معنوی را در دسترس عاشقان ادب و عرفان قرار داد منتظریم تا به زودی دفتر‌های دیگر مثنوی به دست مان برسند🙏🙏🙏
حمید شعبانی
۱۴۰۲/۵/۱۶
درود به کتاب راه من از کتاب چهارم رازی نیستم برای صدای آهنگ بلند زمان خواندن کتابآهنگ باید قطع شود تاکلمات بفهمیم ممنونم و ببخشید اگر بد گفتم من نظرم را گفتم به درود
علی علایی
۱۴۰۰/۹/۲۱
لطف حق شامل همه ما دوستداران کتابراه شده تا از بیانات بی نظیر حضرت مولانا بهره مند شویم. بوسه بر دستانی که که باعث ایجاد این مجموعه شده‌اند. سپاس فراوان از تک تک شما عزیزان عاشق
omid kachoei
۱۴۰۲/۱۱/۱۲
بسیار دقیق و با اطلاعات ابیات خوانده شده و کلمه‌های کم شنیده شده در این زمان. به صورت کامل توضیح میدهند نه به صورتی که بخواهند درک خود رو القا کنند.
Farshid Soleimany
۱۴۰۱/۴/۲۶
با سلام و سپاس از کتابراه
مثنوی معنوی با صدای دل‌نشین استاد باقری بسیار شنیدنی و زیباست. حتما گوش جان بسپارید و لذت ببرید.
بهروز فردمقدم
۱۴۰۲/۵/۱۲
شش جلد این کتاب رو من با عشق بارها گوش داده‌ام وبسیار شنیدنی باصدای گرم آقای ساعد باقری
بسیار تشکر بابت این گنجینه
پیمان محمد باقری
۱۴۰۳/۱/۶
عشق و عرفان و منطق و فلسفه مولانا مسیر زندگی رو به آدم نشون میده گرچه بعضی حرفاش سنگینه ودرکش سختتر
مجتبی ستوده
۱۳۹۹/۷/۱۷
خیلی خوبه که کتابهای نایاب و ارزشمند را به صورت صوتی در اختیارمون قرار میدید
esmaeil asgari
۱۴۰۱/۱/۲۷
فوق العاده با موسیقی خوب و آرامش بیان. بهتر میشد تفسیر کامل تر داشت
امیرشایان محمودی
۱۴۰۲/۸/۳۰
سلام بسیار عالی واقعا لذت بردم از روخوانی دقیق 1400
محمدمهدی منصوری
۱۴۰۲/۲/۲۷
بسیار زیبا و دلنشین با صدای استاد ساعد باقری
مشاهده همه نظرات 19

راهنمای مطالعه کتاب صوتی مثنوی معنوی (دفتر چهارم)

برای دریافت کتاب صوتی مثنوی معنوی (دفتر چهارم) و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.