دانلود کتاب صوتی مثنوی معنوی (دفتر چهارم)


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی مثنوی معنوی (دفتر چهارم) و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی مثنوی معنوی (دفتر چهارم)

کتاب صوتی مثنوی معنوی (دفتر چهارم)، دربردارنده‌ی برجسته‌ترین و ماندگارترین اشعار مولاناست و بهترین فرصت برای افرادی‌ست که علاقمند هستند با دیوان مثنوی معنوی آشنا شوند. این شاهکار ادبی را به عنوان یکی از درخشان‌ترین و محبوب‌ترین کتب ادبیات عرفانی کهن فارسی پس از اسلام به حساب می‌آورند.

درباره‌ی دیوان مثنوی معنوی:

دیوان مثنوی معنوی اثری درخشان و ماندگار از مولاناست که 26 هزار بیت شعر را در بردارد و در شش دفتر سروده شده است. این کتاب مجموعه شعر قطور و پرحجمی به حساب می‌آید و شنیدن آن کار هر شخصی نیست، بخصوص اگر آن فرد با هدف آشناییِ اولیه بخواهد به سراغ این دیوان برود. درست است که این دیوان شعر از ارزش ادبی بالایی برخوردار است اما برای شروع مطالعه‌ی آن، داشتن راهنما امری ضروری است. کتاب حاضر این وظیفه را برعهده گرفته تا به شما در این مسیر یاری رساند و شما را بیش از پیش به افکار و اندیشه‌های مولانا علاقمند نماید.

جلال الدین محمد بلخی کیست؟

جلال‌الدین محمد بلخی مشهور به مولانا از برجسته‌ترین شاعران ایرانی و فارسی زبان در قرن هفتم است که شهرتی جهانی دارد و آثارش به بسیاری از زبان‌های مختلف جهان ترجمه شده است. اغلب آثار مولوی به زبان فارسی سروده شده اما در اشعارش واژه‌های ترکی و عربی نیز دیده می‌شود. این شاعر بزرگ در بلخ متولد شد که در افغانستان فعلی قرار دارد اما به دلیل حمله‌ی مغول‌ها در نوجوانی به قونیه که در ترکیه‌ی امروزی قرار دارد مهاجرت کرد و همین موضوع، امروزه محل بحث و جدال بسیاری بین ایران، افغانستان و ترکیه شده است چرا که هر سه‌ی این کشورها مولانا را میراث فرهنگی کشور خود به حساب می‌آورند اما آنچه که درباره‌ی مولانا باید بدانید، شخصیت و اشعار فراملیتی و فراقومیتی مولانا است که این عارف را نمی‌توان محدود به کشور یا قومیتی خاص دانست، او و اندیشه‌هایش جهانی هستند و محدود کردن این اشعار به یک کشور خاص ظلم و جفا در حق اندیشه‌های مولانا به حساب می‌آید. مولانا در سال 672 هجری قمری در قونیه وفات یافت.

بخش بسیار زیادی از اشعار و اندیشه‌های مولانا تحت تاثیر شمس تبریزی نوشته شده است، شمس، مولانا را که فقط 37 سال سن داشت، تبدیل به عارفی دل‌سوخته کرد و مسیر زندگی او را برای همیشه دگرگون کرد که موجب ترک جایگاه تدریس و فتوای او شد و به محافظت از نفس و باطن پرداخت. درباره‌ی شخصیت شمس صحبت‌ها و افسانه‌های متفاوتی وجود دارد که نمی‌توان به آن‌ها اعتماد کرد اما هر که بود در برهه‌ای از زمان وارد زندگی مولانا شد و در قونیه سکونت داشت. مولانا مثنوی معنوی را بعد از رفتن شمس به نگارش درآورد.

سایر آثار مولانا:

دیوان مثنوی معنوی فقط یکی از آثار ماندگار این شخصیت بزرگ است. مولانا آثار بسیاری از خود به جای گذاشته است و از میان آن‌ها می‌توان به دیوان غزلیات یا کلیات شمس، فیه ما فیه، رباعیات، مجالس سبعه، مکتوبات و... اشاره کرد.

کتاب صوتی مثنوی معنوی (دفتر چهارم) به چه کسانی پیشنهاد می‌شود:

این کتاب صوتی برای افرادی مناسب است که به شعر و ادبیات علاقه بسیار دارند و می‌خواهند با عرفان مولانا آشنا شوند، کتاب صوتی مثنوی معنوی روحی تازه به درون‌تان و روزهایتان می‌بخشد.

گزیده‌ای از اشعار مولانا:

ملک برهم زن تو ادهم‌وار زود
تا بیابی هم‌چو او ملک خلود
خفته بود آن شه شبانه بر سریر
حارسان بر بام اندر دار و گیر
قصد شه از حارسان آن هم نبود
که کند زان دفع دزدان و رنود
او همی دانست که آن کو عادلست
فارغست از واقعه آمن دلست
عدل باشد پاسبان گام‌ها
نه به شب چوبک‌زنان بر بام‌ها
لیک بد مقصودش از بانگ رباب
هم‌چو مشتاقان خیال آن خطاب
نالهٔ سرنا و تهدید دهل
چیزکی ماند بدان ناقور کل
پس حکیمان گفته‌اند این لحن‌ها
از دوار چرخ بگرفتیم ما
بانگ گردش‌های چرخست این که خلق
می‌سرایندش به طنبور و به حلق
مؤمنان گویند که آثار بهشت
نغز گردانید هر آواز زشت
ما همه اجزای آدم بوده‌ایم
در بهشت آن لحن‌ها بشنوده‌ایم
گرچه بر ما ریخت آب و گل شکی

 ۱۶ ساعت و ۵۷ دقیقه، ۷۰۴ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۹، قیمت الکترونیکی: ۶۲۰۰۰ ت - 18.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۵۳ دقیقه
بخش اول
۵۰ دقیقه
بخش دوم
۳۸ دقیقه
بخش سوم
۳۵ دقیقه
بخش چهارم
۴۴ دقیقه
بخش پنجم
۵۳ دقیقه
بخش ششم
۵۱ دقیقه
بخش هفتم
۵۹ دقیقه
بخش هشتم
۶۰ دقیقه
بخش نهم
۵۱ دقیقه
بخش دهم
۵۴ دقیقه
بخش یازدهم
۴۰ دقیقه
بخش دوازدهم
۴۵ دقیقه
بخش سیزدهم
۳۴ دقیقه
بخش چهاردهم
۵۶ دقیقه
بخش پانزدهم
۵۱ دقیقه
بخش شانزدهم
۴۸ دقیقه
بخش هفدهم
۵۹ دقیقه
بخش هجدهم
۵۳ دقیقه
بخش نوزدهم
۵۲ دقیقه
بخش بیستم
۳۳ دقیقه
بخش بیست و یکم

راهنمای دانلود کتاب صوتی مثنوی معنوی (دفتر چهارم)

برای دانلود کتاب صوتی مثنوی معنوی (دفتر چهارم) و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  مثنوی معنوی (دفتر چهارم)

نظرات کتاب صوتی مثنوی معنوی (دفتر چهارم)

سبحان صاحب
۱۳۹۹/۶/۲۸
با سپاس فراوان از کتابراه که دفتر چهارم مثنوی معنوی را در دسترس عاشقان ادب و عرفان قرار داد منتظریم تا به زودی دفتر‌های دیگر مثنوی به دست مان برسند🙏🙏🙏
مجتبی دخیلی
۱۳۹۹/۷/۱۷
خیلی خوبه که کتابهای نایاب و ارزشمند را به صورت صوتی در اختیارمون قرار میدید
ااا ااا
۱۳۹۹/۱۱/۴
باورم نمیشه
خییییییلی خوب بود
مشاهد همه نظرات (۳)