دانلود کتاب صوتی مدیریت بازار: راهنمای قیمت گذاری، بازاریابی و فروش

عکس جلد کتاب صوتی مدیریت بازار: راهنمای قیمت گذاری، بازاریابی و فروش
قیمت:
۲۵۰۰۰ تومان - 7.99€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی مدیریت بازار: راهنمای قیمت گذاری، بازاریابی و فروش و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی مدیریت بازار: راهنمای قیمت گذاری، بازاریابی و فروش

کتاب صوتی مدیریت بازار: راهنمای قیمت گذاری، بازاریابی و فروش نوشته‌ی پاتریک فورسایت، تعریف نوینی از بازاریابی ارائه می‌دهد و اصول و عناصر تشکیل‌دهنده‌ی آن و چگونگی همکاری شما با شاغلان این حرفه را بیان می‌کند.

بازاریابی یک فرآیند بسیار پیچیده است که فعالیت‌های متفاوتی را شامل می‌شود و تمامی این فعالیت‌ها وابسته به محصول است. اما محصول دقیقاً چیست؟ تمامی محصولات یک روز جدید محسوب می‌شدند. محصولات با گذشت زمان دچار تغییر می‌شوند. به نحوه‌ی ارتقای تلفن‌های همراه نوکیا و شرکت‌های دیگر دقت کنید. در آغاز یک گوشی به اندازه یک آجر بود که تنها می‌توانست تماس‌های تلفنی را برقرار کند اما رفته‌رفته پیشرفت کرد و قابلیت‌های مختلفی به آن‌ها اضافه شد.

در کتاب مدیریت بازار (Marketing: A Guide to the fundamentals) پنج توصیف از بازاریابی مطرح شده است:

1- مفهومی که اولویت اول آن مشتری است. به کمک توجه به تمام زوایای کسب‌وکار از دیدگاه مشتری و پیش‌بینی احتیاجات مشتریان و برآورده کردن چیزی که می‌خواهند و دوست دارند، خیلی زود موفقیت به دست می‌آید.

2- شغلی که وظیفه پیش‌بینی، شناسایی و سودآوری حاصل از تأمین نیازهای مشتریان را بر عهده دارد، از این رو بازاریابی به فرآیندی گفته می‌شود که این مفهوم را شکل دهد. مدیریت این فعالیت باید از سوی یک مقام بالاتر باشد و به تمام سازمان تعمیم داده شود.

3- مجموعه‌ای از ترفندها که فقط تبلیغات و فروش را دربرنمی‌گیرد، بلکه توسعه‌ی محصول، قیمت‌گذاری، تحقیقات بازار، ارائه و ترویج را نیز شامل می‌شود.

4- فرآیندی که با بهره‌گیری از شیوه‌های گوناگون، به طور پیوسته، درست و مبتکرانه در مسیر سودآوری در کسب‌وکار عمل می‌کند. بازاریابی ضامن موفقیت شما نیست و نمی‌توان آن را بدون فکر انجام داد. مهارت افراد بازاریاب در نحوه عملکرد این افراد در حوزه کاری‌شان نهان است.

5- سیستمی که به عناصر درونی و بیرونی‌ای توجه دارد که شاید بسیاری از آن‌ها گستره فعالیت و موفقیت را با محدودیت مواجه کنند. سیستم بازاریابی، واسطه‌ای میان مشتریان و مشتریان احتمالی با شرکت است و سعی می‌کند تا اختلافات بین آنان را رفع کند.

پاتریک فورسایت (Patrick Forsyth) در تشریح بازاریابی از مثال‌های بسیاری بهره می‌گیرد تا محتوای آن را شفاف بیان کند. این مثال‌ها برای همه مردم آشنا هستند، با این حال بسیاری از شرکت‌های بزرگ و کوچک را شامل می‌شوند. زبان مورد استفاده در این کتاب به طور عمد زبان عمومی انتخاب شده است. به طور مثال به خریداران همان مشتریان گفته می‌شود.

هدف اصلی این کتاب شرح و توضیح بازاریابی برای افراد غیربازاریاب است که به ارتباط و عملکرد بهتر شغل‌ها و فعالیت‌های دیگر با هم کمک می‌کند.

با پاتریک فورسایت بیشتر آشنا شویم:

پاتریک فورسایت متخصص و مشاور در حیطه‌ی فروش، بازاریابی، مدیریت و ارتباطات است. او تاکنون بیش از 50 کتاب در زمینه کسب‌وکارهای موفق نوشته که به 23 زبان ترجمه شده‌اند. فورسایت دوره‌های تخصصی فراوانی را در شرکت‌های مختلف برگزار کرده و اکنون به آموزش‌های فردی و برگزاری کنفرانس و سخنرانی‌های تخصصی مشغول است.

در بخشی از کتاب صوتی مدیریت بازار می‌شنویم:

کانال‌های توزیع به منظور ارائه‌ی خدمت به مشتریان وجود دارند و هدف آن‌ها مشابه با هدف برندهای مختلف است. هر دو وجود دارند تا ارزش‌های مشتری‌پسند را با سطح سودآوری بالاتر از حد متوسط ارتقا دهند.

هر شرکتی از طریق بازاریابی به دنیای خارج وصل می‌شود. میان یک فرآیند تولید و یک کارخانه و مشتریانی که محصولی را می‌خرند، از آن استفاده می‌کنند و از آن رضایت دارند فاصله زیادی وجود دارد.

توزیع بر هر آنچه شرکت را به دنیای خارج متصل می‌کند سایه می‌اندازد. برای مؤثر ساختن بازاریابی تصمیم‌گیری‌های درست در این زمینه و نتیجه‌بخش کردن روش انتخابی از اصول اولیه است.

بازاریابی باید با بازار در ارتباط باشد نه اینکه فقط بر مشتریان و نیازهایشان متمرکز شود. این رابطه که مکان بازاریابی را نیز شامل می‌شود از طریق توزیع شکل می‌گیرد. افراد بازاریاب باید با شیوه‌هایی که بر کانال‌های توزیع یعنی شبکه‌ای از شرکت‌های موردنیاز برای توزیع کالاها یا خدمات از تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان متمرکز هستند، دست‌وپنجه نرم کنند.

این شبکه متشکل از تولیدکنندگان، توزیع‌کنندگان، عمده‌فروشان و خرده‌فروشان است. بازاریاب‌ها نیز از اصطلاح زنجیره‌های توزیع برای توصیف انواع مختلف واسطه‌های رابط استفاده می‌کنند.

فهرست مطالب

۵ دقیقه
مقدمه
۲۱ دقیقه
بخش اول - مروری بر بازاریابی - فصل اول: مفهوم بازاریابی
۳۹ دقیقه
فصل دوم: واقعیت‌های دنیای بازاریابی
۳۰ دقیقه
بخش دوم - فرآیند بازاریابی - فصل سوم: نکات قابل توجه در رابطه با محصول
۳۶ دقیقه
فصل چهارم: سیاست‌ها و روش‌های قیمت‌گذاری
۴۶ دقیقه
فصل پنجم: تحقیقات بازار، کاهش ریسک
۳۱ دقیقه
فصل ششم: راه‌های دستیابی به بازار - بخش اول
۳۴ دقیقه
فصل ششم: راه‌های دستیابی به بازار - بخش دوم
۴۱ دقیقه
بخش سوم - استراتژی و طراحی بازاریابی - فصل هفتم: استراتژی بازاریابی
۳۹ دقیقه
فصل هشتم: طراحی بازاریابی
۲۶ دقیقه
فصل نهم: هماهنگی و کنترل
۲۸ دقیقه
بخش چهارم - ارتباطات در بازاریابی - فصل دهم: تأثیرگذاری بر رفتار خریدار
۴۴ دقیقه
فصل یازدهم: ارتباطات در بازاریابی - بخش اول
۳۹ دقیقه
فصل یازدهم: ارتباطات در بازاریابی - بخش دوم
۳۸ دقیقه
فصل یازدهم: ارتباطات در بازاریابی - بخش سوم
۴۶ دقیقه
فصل دوازدهم: تأثیرگذاری و مجاب‌کنندگی فردی
۱۱ دقیقه
نتیجه‌گیری

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی مدیریت بازار: راهنمای قیمت گذاری، بازاریابی و فروش
نویسنده
مترجمسمیرا صادق ابدلی
گویندهمحسن خدری
ناشر چاپیانتشارات دنیای اقتصاد
ناشر صوتی استودیو نوار
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابMP3
مدت۹ ساعت و ۱۲ دقیقه
زبانفارسی
قیمت نسخه صوتی
۲۵۰۰۰ تومان - 7.99€
خرید کتاب صوتی
موضوع کتابکتاب صوتی اقتصاد و مدیریت، کتاب‌های بازاریابی و فروش

نظرات کتاب صوتی مدیریت بازار: راهنمای قیمت گذاری، بازاریابی و فروش

babak varasteh
۱۴۰۰/۱/۲۱
با احترام به گوینده گرامی، لحن صحبت ایشون اصلا مناسب این نوع کتابها نیست. بخصوص که بعضی چیزها رو به صورت آزار دهنده‌ای اشتباه میگن. بخشیش به خاطر عدم اطلاع ایشون از مسائل بازاریابیه و بخشیش به دلیل اینکه همون بار اول ضبط میکنن و غلطها رو اصلاح نمیکنن! کتاب بازاریابی یک صفحه‌ای آلن دیپ رو هم ایشون خوندن که بسیار بد بود و نهایتا دوباره با گوینده دیگری خریدمش تا بهتر شد اوضاع!
سمیه صادقی
۱۴۰۰/۲/۱۰
با سلام و احترام
از نظر من صدا و نوع بیان مطالب مناسب این نوع مباحث نیست و نفوذ کلام نداره.
مشاهده همه نظرات ۲