دانلود کتاب صوتی مزرعه حیوانات


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی مزرعه حیوانات و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی مزرعه حیوانات

کتاب صوتی مزرعه حیوانات شاهکار جورج اورول، در قالب داستانی تمثیلی به حکومت‌های استبدادی می‌تازد. اورول ماجرای گروهی از حیوانات را تعریف می‌کند که با آرمان‌های عدالت خواهانه، انقلابی علیه انسان‌ها انجام می‌دهند و مزرعه را تصاحب می‌کنند. این کتاب به عنوان بهترین رمان سال 1996، برنده جایزه هوگو شد.

درباره کتاب صوتی مزرعه حیوانات:

«همه حیوانات برابر هستند، اما برخی از حیوانات از دیگران برابرترند.» این عبارت را می‌توان کلیدی‌ترین جمله کتاب صوتی مزرعه حیوانات (Animal Farm) دانست. رمانی تمثیلی که توصیفی از جامعه‌ای تحت استبداد را ارائه می‌دهد و انتقادی شدید به حکومت‌های توتالیتر دارد. به همین خاطر مجله تایم این کتاب را به عنوان یکی از 100 رمان برتر انگلیسی زبان از سال 1923 تا 2005 انتخاب کرد.

داستان رمان مزرعه حیوانات درباره گروهی از حیوانات است که به خاطر ظلم و بدرفتاری‌های صاحب‌شان شورش می‌کنند و مزرعه را به تصاحب خود در می‌آورند. آن‌ها پس از این اتفاق تصمیم می‌گیرند که عدالت و برابری را بین تمام حیوانات اجرا کنند و حتی قوانین و شعارهایی را نیز برای اداره جامعه جدید خود در نظر می‌گیرند.

این قوانین شامل این موارد بود:

- هر چه روی دو پا برود دشمن است.
- هر چه روی چهار پا می‌رود یا بال دارد، یک دوست است.
- هیچ حیوانی نباید لباس بپوشد.
- هیچ حیوانی نباید در بستر بخوابد.
- هیچ حیوانی نباید الکل بنوشد.
- هیچ حیوانی نباید حیوان دیگری را بکشد.
- همه حیوانات برابر هستند.

اما به مرور زمان شرایط تغییر می‌کند و گروه خوک‌ها به رهبری خوکی به نام ناپلئون، بر دیگر حیوانات مسلط می‌شوند و آن‌ها را در بدترین و شدیدترین شرایط قرار می‌دهند، از گرسنگی و بیگاری تا سرکوب‌های شدید و مجازات‌های متنوع؛ در صورتی که ناپلئون و دیگر خوک‌ها دیگر به شعارها و قوانین مزرعه اهمیت نمی‌دهند و غرق در امکانات و رفاه زندگی می‌کنند.

در این کتاب هر یک از شخصیت‌ها، نماد یک شخصیت معروف سیاسی و اجتماعی هستند؛ ناپلئون نمادی از رهبران مستبد و کمونیستی مانند استالین، اسنوبال تمثیلی از کسانی به شمار می‌رود که قربانی یک انقلاب می‌شوند، میجر پیر نماد نظریه‌پردازان کمونیستی مانند مارکس و لنین است و در نهایت گوسفندان نیز نمادی از توده‌ی مردم هستند که بدون هیچ تفکری از رهبران مستبد پیروی می‌کنند.

به گفته اورول، این داستان وقایع منتهی به انقلاب روسیه در سال 1917 و سپس دوران استالینیستی اتحاد جماهیر شوروی را منعکس می‌کند. همچنین این کتاب بین نوامبر 1943 و فوریه 1944 نوشته شد، یعنی زمانی که روشنفکران انگلیسی به استالین بسیار احترام می‌گذاشتند؛ موضوعی که جورج اورول به شدت از آن متنفر بود.

با این حال هنگامی که مزرعه حیوانات برای اولین بار منتشر شد، همه می‌دانستند که این رمان مخصوص روسیه استالینیستی نوشته شده، اما امروزه کاملاً روشن است که هرجا و هر زمان به آزادی حمله شود، داستان جورج اورول به طرز دردناکی تازه است و هنوز معنا و پیام خود را منتقل می‌کند.

اقتباس‌های هنری از کتاب صوتی مزرعه حیوانات:

- فیلم سینمایی مزرعه حیوانات از جان استفنسون. (1999)
- فیلم انیمیشن مزرعه حیوانات ساخته‌ی جوی بچلُر و جان هالاس. (1954)
- فیلم سینمایی قلعه حیوانات از اندی سرکیس. (2012)
- نسخه رادیویی آن که در شبکه بی بی سی پخش شد. (1947)
- نسخه تئاتری این کتاب، با موسیقی ریچارد پیسلی و شعر آدریان میچل، در 25 آوریل 1984 در تئاتر ملی لندن به کارگردانی پیتر هال روی صحنه رفت.
- در سال 1950 نورمن پت و همکارش دون فریمن، مخفیانه توسط وزارت امور خارجه انگلیس استخدام شدند تا مزرعه حیوانات را به شکل کمیک استریپ منتشر کنند. این کمیک هیچ گاه در انگلیس منتشر نشد اما در روزنامه‌های برزیل و برمه در دسترس عموم قرار گرفت.

جورج اورول (George Orwell) را بیشتر بشناسیم:

او با نام اصلی اریک آرتور بلیر (Eric Arthur Blair) یکی از نویسندگان و روزنامه نگاران انگلیسی بود که به خاطر نوشته‌های ارزشمند و عقاید خاص خود در جهان مشهور است.

اورول با هوش و نگاه تیزبین خود، آگاهی عمیقی از بی‌عدالتی اجتماعی داشت و با توتالیتاریسم و حکومت‌های اقتدارگرا به شدت مخالفت می‌کرد و با مکتب سوسیالیسم دموکراتیک همراه بود.

او علاوه بر فعالیت‌های ادبی از سال 1922 تا 1927 به عنوان افسر پلیس در گارد شاهنشاهی هند در برمه خدمت کرد و از 1936 تا 1937 در جنگ داخلی اسپانیا با جمهوری خواهان جنگید، اما در اثر اصابت گلوله به گلویش، آسیب جدی دید.

همچنین بین سال‌های 1941 تا 1943 میلادی، او در شبکه بی بی سی کار می‌کرد و پس از آن نیز سردبیر ادبی یک مجله هفتگی چپ گرا شد. از جورج اورول به عنوان یک مقاله نویس، منتقد ادبی، روزنامه نگار و نویسنده‌ای یاد می‌کنند که جایگاه بسیار ویژه‌ای در فرهنگ قرن بیستم کشور انگلستان داشته است؛ تا جایی که اصطلاح «اورولین» وارد زبان بومی شده و به معنای هر پدیده اجتماعی ضد ظالمانه و طرفدار یک جامعه آزاد تعبیر می‌شود.

اورول پس از نوشتن رمان‌های مزرعه حیوانات و 1984، به شهرتی جهانی رسید و طرفداران و منتقدان فراوانی پیدا کرد. از دیگر آثار داستانی او می‌توان به «روزهای برمه، دختر کشیش، مفس در هوای تازه، همه جا پای پول در میان است و آس و پاس‌های در پاریس و لندن» اشاره کرد.

نکوداشت‌های کتاب صوتی مزرعه حیوانات:

- افسانه‌ای خردمندانه، پرشور و روشن‌گرانه در عصر حاضر. (New York Times)
- بسیار تاثیرگذار، فکر شده و با نثری دلپذیر. (San Francisco Chronicle)
- به درخشش و برندگی یک کریستال شیشه. (Atlantic Monthly)

کتاب صوتی مزرعه حیوانات به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

اگر دوست دارید داستانی تمثیلی و جذاب از دوران حکومت شوروی و نظام‌های سوسیالیستی بشنوید، این کتاب برای شما مناسب است.

در بخشی از کتاب صوتی مزرعه حیوانات می‌شنویم:

اگر بوکسر نبود کار بخوبی پیش نمی‌رفت زمانی که سنگ‌‌ها لیز می‌خوردند و حیوانات با ترس از اینکه همراه سنگ به پائین تپه واژگون شوند با صدای بلند فریاد می‌زدند. بوکسر به کمک بازوان قدرتمند خود سنگ‌‌ها را می‌کشید و در یک نقطه آن را نگه می‌داشت. حیوانات تمام تلاش بوکسر را برای کشیدن سنگ می‌دیدند و از اینکه او نفس‌‌هایش به شماره در می‌آمد و عرق زیادی سراسر بدنش را می‌پوشاند او را مورد تشویق قرار می‌دادند. کلاور به او می‌گفت کمی استراحت کند اما او همچنان تلاش می‌کرد.

او همیشه با دو شعار «من بیشتر کار خواهم کرد» و «همیشه حق با ناپلئون است» به جنگ با مشکلات می‌رفت. او با جوجه خروس‌‌ها قرار گذاشته بود که او را نیم ساعت یا سه ربع زودتر از خواب بیدار کنند در زمان استراحت که زیاد هم نبود او به تنهایی به معدن سنگ می‌رفت و سنگ‌‌های خرد شده را به محل ساخت آسیاب بادی می‌برد.

با آنکه کار حیوانات زیاد و مشقت‌بار بود ولی در طول تابستان وضعیت آن‌‌ها بد نبود اگرچه در مقایسه با زمان جونز غذای کافی نمی‌خوردند ولی غذایشان کم هم نبود. فکر کردن به اینکه برای خودشان کار می‌کنند و مجبور نیستند برای انسان‌‌ها زحمت بکشند آن‌‌ها را راضی و شاد نگه داشته بود و جبران تمام سختی‌‌‌ها را می‌کرد.

 ۳ ساعت و ۳۵ دقیقه، ۱۵۱ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۹، قیمت الکترونیکی: ۱۵۰۰۰ ت - 5.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۲۱ دقیقه
بخش اول
۲۰ دقیقه
بخش دوم
۱۶ دقیقه
بخش سوم
۱۳ دقیقه
بخش چهارم
۲۳ دقیقه
بخش پنجم
۲۰ دقیقه
بخش ششم
۲۶ دقیقه
بخش هفتم
۲۹ دقیقه
بخش هشتم
۲۵ دقیقه
بخش نهم
۲۳ دقیقه
بخش دهم

راهنمای دانلود کتاب صوتی مزرعه حیوانات

برای دانلود کتاب صوتی مزرعه حیوانات و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  مزرعه حیوانات

نظرات کتاب صوتی مزرعه حیوانات

محمد حسن ایران نژاد پاریزی
۱۳۹۹/۱۰/۴
این کتاب به طرز خارق العاده‌ای مراحل یک انقلاب و تشکیل حکومت و شورشی که در آن اتفاق می‌افتد و همچنین یک حاکم دیکتاتور را به تصویر میکشد.
آن جا‌ای که تیری شلیک میشد و نویسنده ذکر میکرد پرندگان به هوا پریدند یا نقشه مزرعه که با دقت و ظرافت خاصی طرح شده بود نمایش قدرت نویسنده در تصویر سازی تر از همه
بودند
جالب اینکه هر حیوان نماد یک انسان بود در جامعه سیاسی که از همه جالب تر آن خوکی بود که حیوانات دیگر را متقاعد میساخت
به نظر من آن خوک نماد رسانه بود... آری نویسنده چشم مارو باز میکرد نسبت به رسانه‌ها و رفتار آن ها
درست در حالی که داستان تکراری شده بود شورش اتفاق افتاد که داستان را از یکنواختی خارج کرد...
درپایان این نتیجه رو گرفتم که اهداف اولیه انقلابشان کجا و چیزهایی که آن تن داده بودند کجا... آن هم فقط برای اینکه از بازگشت انسان می‌ترسیدند... درحالی که این هم خود یکی از حقه‌های رسانه بود
احمد اولادی راد
۱۳۹۹/۱۱/۲۵
واقعا عالی و شنیدنی
همه جملات اشنا هستند
انگار خودت تو اون مزرعه هستی و یکی از حیواناتش هستی انقدر که همه چیز اشناست
حتما حتما گوش کنید لذت ببرید نکته بین و دقیق باشید 🙏
حدیثه السادات زارعی
۱۳۹۹/۱۲/۲۰
عالیه واقعا کتاب معروفیه و به همه واجب‌ی بار گوش دادنش با تشکر از صدا گذاریه عالی و یک جور کتاب سیاسیه ب کسانی ک دنبال داستان و رمان سیاسی هستن پیشنهادش میکنم
مشاهد همه نظرات (۲۲)