دانلود کتاب صوتی معلم فراری


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی معلم فراری و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی معلم فراری

رحیم مخدومی از نویسندگان باسابقه دفاع مقدس، این بار براساس زندگی شهید محمد ابراهیم همت کتاب صوتی معلم فراری را نوشته است. اثری ارزشمند از مجموعه قصه فرماندهان که مخاطب آن بزرگسالان و نوجوانانی هستند که می‌خواهند با بخشی از خاطرات این شهید والامقام آشنا شوند.

درباره کتاب صوتی معلم فراری:

شهید محمد ابراهیم همت یکی از بزرگ‌ترین فرماندهان دوران جنگ ایران و عراق به شمار می‌رود که در عملیات‌هایی همچون فتح المبین، بیت المقدس، رمضان و خیبر مسئولیت‌هایی را داشته است. کتاب صوتی معلم فراری نیز نگاهی به زندگی کوتاه اما پربرکت این شهید بزرگوار دارد.

شهید همت در سال 1362 در سن 28 سالگی در جزیره مجنون به شهادت رسید و در آن زمان فرمانده لشکر 27 محمد رسوال الله بود. او که همراه با یکی از همرزمان خود به نام سید حمید میرافضلی برای سرکشی و بررسی وضعیت منطقه جلو رفته بود، بر اثر اصابت گلوله توپ دشمن به درجه شهادت نائل شد.

رحیم مخدومی نیز تلاش کرده که شرحی مختصر از دوران حیات شهید ابراهیم همت را به نگارش درآورد. در ابتدای کتاب معلم فراری نیز شما با سیر زندگانی ایشان آشنا می‌شوید و در فصل‌های بعدی کتاب خاطراتی از گوشه‌های زندگی این شهید را خواهید شنید.

کتاب صوتی معلم فراری با زبانی داستانی و ساده برای نوجوانان نوشته شده و نسل جوان امروزی می‌تواند با شنیدن این اثر با بخشی از روحیات و سرگذشت محمد ابراهیم همت آشنا شود.

رحیم مخدومی را بیشتر بشناسیم:

یکی از نویسندگان مطرح و باسابقه حوزه انقلاب و دفاع مقدس رحیم مخدومی است. او در سال 1345 در شهر ورامین به دنیا آمد و در مقطع کارشناسی رشته علوم تربیتی را خواند و هم اکنون به عنوان معلم فعالیت می‌کند.

او دوران جوانی خود را در جبهه‌های جنگ گذارند و دیدار با فرماندهان و شهادت دوستانش، همگی تاثیر فراوانی بر روحیات این نویسنده جوان گذاشت و از همان دوران بود که کم و بیش شروع به نوشتن داستان کرد اما از سال 1368 به طور جدی وارد این فضا شد.

مخدومی تاکنون کتاب‌هایی نظیر: نرگس، مالک خیبر، یار کجاست، چه کسی ماشه را خواهد کشید، جنگ پابرهنه و... را نوشته است.

برخی از مسئولیت‌های هنری و ادبی رحیم مخدومی عبارتند از:

- دبیر ششمین جایزه ادبی «یوسف» (سال 92)
- دبیر پنج دوره جشنواره ادبی «رسول آفتاب» (از سال 89 تا 93)
- سرگروه داوری آثار مستند جشنواره «پاسداران اهل قلم» (سال88)
- سرگروه داوری داستان بزرگسال جشنواره «ربع قرن کتاب دفاع مقدس» (سال 88)
- داور گروه خاطره نهمین و دهمین دوره انتخاب بهترین کتاب دفاع مقدس (سال‌های 84 و 85)
- سرگروه داوری خاطره یازدهمین و دوازدهمین دوره انتخاب «بهترین کتاب دفاع مقدس» (سال 86 و 88)

نگاهی به مجموعه قصه فرماندهان:

انتشارات سوره مهر با همکاری دفتر ادبیات و هنر مقاومت حوزه هنری، مجموعه‌ای به نام قصه فرماندهان را تهیه و تنظیم کرده که تاکنون 31 جلد از آن منتشر شده و همچنان این روند ادامه دارد.

این مجموعه زندگی و خاطرات فرماندهان شهید هشت سال دفاع مقدس را روایت می‌کند که هر اثر، نویسنده‌ی مخصوص به خود را دارد. اطلاعات جمع آوری شده از سرگذشت این بزرگان نیز از طریق مصاحبه با خانواده‌ها، دوستان و همرزمان جنگ به دست آمده است.

برخی کتاب‌های منتشر شده این مجموعه عبارتند از: «پنجه در پنجه آفتاب» (علی موحد دانش)، «بچه‌محل» (علیرضا ماهینی)، «تیک‌تاک، زندگی» (یوسف کلاهدوز)، و «مرد ابرپوش» شهید ستاری، «آقای شهردار» (مهدی باکری)، «پرواز سفید» (شهید عباس بابایی)، «تکه‌ای از آسمان» (شهید محمد بروجردی)، «پاوه سرخ» (مصطفی چمران)، «پروانه در چراغانی» (شهید حسین خرازی)، «فوتبال و جنگ» (شهید ناصر کاظمی)، «مردی با چفیه سفید» (شهید عباس کریمی)، «مسافر» (شهید حسن باقری)، «فرمانده جدید» (شهید احمد متوسلیان) و «چه کسی ماشه را خواهد کشید» (شهید غلامعلی پیچک)، «مهاجر کوچک» (شهید اسماعیل دقایقی)، «چهلمین نفر» زندگی (شهید محمد بقایی) و...

کتاب صوتی معلم فراری به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

اگر به زندگی‌نامه شهدا و بزرگان انقلاب و دفاع مقدس علاقه مند هستید، این کتاب برای شما مناسب است.

در بخشی از کتاب صوتی معلم فراری می‌شنویم:

هوا گرم است؛ گرم گرم. اکبر که نفس می‌کشد، احساس می‌کند یک شعله آتش جلوی صورتش گرفته‌اند؛ به جای هوا آتش استشمام می‌کند؛ همه سلول‌هایش داغ می‌شوند؛ از تنش مثل آبکش عرق بیرون می‌ریزد. یک سطل آب می‌ریزد روی سرش و باز به تاریکی چشم می‌دوزد. خبری از حاج همت نیست. اکبر کلافه است، هم از انتظار حاج همت هم از گرما هم از دست بعضی از نیروهای ساختمان فرماندهی.

هر روز یک نفر شهردار ساختمان است، یعنی وظیفه نظافت، پذیرایی و شست‌وشو برعهده‌ی اوست. وقتی نوبت به بعضی‌ها می‌رسد، تنبلی می‌کنند. مثلا ظرف‌های شام را تا صبح نمی‌شویند. نمونه‌اش همین حالا؛ ظرف‌های کثیف را گذاشته‌اند جلوی ساختمان و هرچه مگس در پادگان بوده، دورش جمع شده. البته هیچ وقت ظرف‌ها تا صبح نشسته باقی نمانده؛ چرا که افرادی هستند که نیمه شب به دور از چشم همه برمی‌خیزند و ظرف‌ها را می‌شویند. ناراحتی اکبر از همین موضوع است؛ او می‌‌گوید که چرا عده‌ای باید جور دیگران را بکشند؟ چندین بار این گله را پیش حاج همت کرده اما او نیز هیچ وقت موضوع را جدی نگرفته و حالا اکبر این بار منتظر است که حاج همت از شناسایی برگردد و تکلیف قضیه را یک سره کند.

 ۱ ساعت و ۵۵ دقیقه، ۱۱۲ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۹، قیمت الکترونیکی: ۵۰۰۰ ت - 1.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۱ دقیقه
معرفی
۱۴ دقیقه
یک جور زندگی
۱۱ دقیقه
مورچه‌های زیر ماشین
۲۲ دقیقه
آشی که یک وجب روغن داشت
۱۳ دقیقه
معلم فراری
۱۲ دقیقه
سلاح زیر برف
۱۰ دقیقه
پاهای بزرگ
۱۰ دقیقه
ظرفشویی نیمه شب
۷ دقیقه
وحشت از شیشه
۸ دقیقه
پس گردنی
۸ دقیقه
لبخندی که روی سینه ماند

راهنمای دانلود کتاب صوتی معلم فراری

برای دانلود کتاب صوتی معلم فراری و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  معلم فراری