دانلود کتاب صوتی نوروز نامک، اندر سلامت دل


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی نوروز نامک، اندر سلامت دل و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی نوروز نامک، اندر سلامت دل

کتاب صوتی نوروز نامک اثر اوستا صدرزاده، دربردارنده‌ی داستان‌های کوتاه فارسی و اشعار فارسی قرن 14 است.

نوروز نامک حکایت دل است که شهریار جان آدمی‌ست و در این روزگار به مرض فراموشی مبتلا گردیده و معشوقه‌ی خود را از یاد برده است. او دیگر شاد نیست، لبخند شادی‌آور و اشک روشنگر هر دو از او دور شده‌ است. اما یار مانند دریای بخشنده در جستجوی اوست تا ابر وجود او را بارور ساخته و به سوی خویش فراخواند و بیماری او را درمان کند. پس به نوروزی خجسته، پیک سالخورد باد پیام یار به وی می‌رساند؛ شکیبایی‌اش می‌ستاند و او دیوانه‌وار چون رود، به راه می‌افتد و... .

ادب کهن پارسی، گنجینه‌ای است از لطایف ادبی و ظرایف معنوی، به بوستان‌هایش نگری، دلرباست و مصفا، وز گلستان‌هایش ببری، مسجع است و مقفا، دریای حکمت آن را کرانه‌ای نبود و ژرفای صحبت آن را پیمانه‌ای نکشد. غواص، اندرین بحر سرافراز، تا بدان حد که خزانه‌ی دم اجازت دهد، غور تواند کرد و صیاد راز، از این آغوش باز، به قدر استطاعت جان، گوهر و مرجان، فراز تواند آورد. نوروز نامک نیز مرواریدی است ریز که از این دریای لبریز، برای آنان که یاقوت دل به کان در افشان ادب پارسی سپرده‌اند، به ارمغان آورده شده است.

در قسمتی از کتاب صوتی نوروز نامک می‌شنویم:

به خیل جهان‌گیران، نقل شهریاری شنیده‌ام که ماخولیا گرفته بود. از آن سقم، بر طریق اضلال می‌رفت و برون از مدار اعتدال. چنان که بسیار مباح که محظور می‌شمرد و احتراز می‌فرمود، و نیز، هیچ نمی‌گریست و از هیچ، لب به خنده نمی‌گشود. القصه به عهد شباب، ابواب دل، به روی دلارام بسته بود.

می‌گفت مرا سرد خرامان که در این باغ
در جمع هزار و گل و ریحان به چه کاری؟
نی همچو گلی خوش، که ترا عشق ببازند
نی در طلب روی گلی، همچو هزاری

چون بدان علتش اعتراف نبود، سراغ طبیبان نمی‌گرفت و بر حکیمان التفات نداشت. آن بود که هر چه از فاضل ملک، تدبیرها برمی‌خاست، ملک را وخامت حال نمی‌نشست.

 ۲ ساعت و ۱۷ دقیقه، ۱۲۸ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۷، قیمت الکترونیکی: ۱۵۰۰۰ ت - 5.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۱۰ دقیقه
بخش یکم - دیباچه
۱۸ دقیقه
بخش دوم - بیدل
۲۹ دقیقه
بخش سوم - دل افکار
۲۰ دقیقه
بخش چهارم - دل انگیز
۱۸ دقیقه
بخش پنجم - دلربا
۲۲ دقیقه
بخش ششم - دلستان
۲۰ دقیقه
بخش هفتم - دلاویز

راهنمای دانلود کتاب صوتی نوروز نامک، اندر سلامت دل

برای دانلود کتاب صوتی نوروز نامک، اندر سلامت دل و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  نوروز نامک، اندر سلامت دل

نظرات کتاب صوتی نوروز نامک، اندر سلامت دل

بهزاد تاجداری
۱۳۹۸/۱/۹
با سلام هنوز گوش نداده ام، معرفی و نمونه راگوش کردم بعد عناوین فهرست را نگاه کردم دیدم برای معرفی کافی است. دلتان درسال نوپاک باشد.
Hasanpour Korosh
۱۳۹۷/۱۲/۲۹
کتاب صوتی خوب و مفیدیه حتما بخریدش
مشاهد همه نظرات (۳)