دانلود کتاب صوتی هزار و یک شب (صد شب دوم)


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی هزار و یک شب (صد شب دوم) و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی هزار و یک شب (صد شب دوم)

کتاب صوتی هزار و یک شب (صد شب دوم) اثری جذاب و ماندگار از عبداللطیف طسوجی، به داستان‌ها، فرهنگ‌ها و تمدن‌های گوناگون سفر می‌کند و مملو از حکایت‌های آموزنده و نکات پندآموز و اخلاقی است.

کتاب هزار و یک شب (One Thousand and One Nights) یکی از کتاب‌های کهن و باارزش و بهترین یادگاری‌ست که از آداب و رسوم قدیم مشرق زمین باقی مانده، مجموعه‌ای از افسانه‌ها و قصه‌های قدیم ایران و هند و سرزمین‌های عربی که در آن، احوال و آداب و رسوم مردم ایران و هند و عرب آمده است.

هزار و یک‌ شب پس از ادیسه‌ی هومر، تنها اثر داستانی جهان است که یکسره از سفر پدید‌ آمده. این اثر جذاب و شنیدنی در طی 300 سالی که پای بر جهان گذاشته، با تأثیر به سزایی در فرهنگ بشری همراه بوده است. این تأثیر را می‌توان در کارتون‌های سینمایی، موسیقی، تئاتر، هنر پاپ و سبک‌های ادبی‌ مشاهده کرد.

در زمان‌های قدیم دو برادر به اسم‌های شاه زمان و شهرباز بودند که همسرانشان به آن‌ها خیانت کردند و این موضوع باعث رنجش آنان شد. شاه زمان ترک پادشاهی می‌کند و راهی دیار برادر می‌شود، شاه شهرباز هم به انتقام خیانت همسرش بر آن می‌شود تا از آن پس هر شب دختری را به نکاح خود درآورد و در صبح روز بعد دستور قتل او را صادر کند. این داستان ادامه پیدا می‌کند تا اینکه شهرزاد دختر وزیر به همسری او در می‌آید. شهرزاد دختری زیرک بود و در قصه‌گویی مهارت داشت. شهرزاد برای نجات جان خود از قصه‌گویی کمک می‌گیرد و این قصه‌گویی‌ها هرشب ادامه پیدا می‌کند...

در دل قصه‌ها و ماجراهایی که شهرزاد روایت می‌کند، همه‌ی مردم جامعه، از قبیل: پادشاهان، بازرگانان، زنان و غلامان و حتی مردم کوچه و بازار، وجود دارند. هم‌چنین قصه‌هایی از زبان حیوانات نیز در این اثر شرح داده می‌شود.

تاریخ مشخصی از نگارش این کتاب باارزش وجود ندارد، زمان تقریبی آن متعلق به دوره‌ی هخامنشی و در هند است. این اثر قبل از حمله اسکندر به ایران به زبان سانسکریت ترجمه شد و در زمان هارون الرشید به عربی برگرداننده شد و بعد از آن نسخه اصلی آن از بین رفت. یک سوم کتاب هزار و یک شب در سال 1259 هجری قمری و در زمان محمدشاه توسط ملا عبدالطیف طسوجی به فارسی ترجمه شد و بعدها میرزا علی سروش اصفهانی اشعاری به فارسی برای داستان‌هایش سرود. در قرن 18 میلادی و در سال 1704 «هزار و یک شب» به زبان فرانسه ترجمه و در سال 1885 نسخه انگلیسی آن عرضه شد. این کتاب تاثیر بسیاری روی بسیاری از نویسندگان اروپایی از جمله جیمز جویس، گوته، بورخس و... گذاشت.

عبداللطیف طسوجی نویسنده‌ای ماندگار و مترجمی درخشان و از فاضل‌های دوره فتحعلی شاه بود. او در سال 1259 به دستور شاهزاده بهمن میرزا ترجمه هزار و یک‌ شب از عربی به فارسی را شروع می‌کند. علم ادبی او در زمان خودش به قدری بوده که لغت‌نامه برهان قاطع را اصلاح کرد. محمدعلی خان اصفهانی، متخلص به سروش، هم او را در این راه و در تبدیل اشعار عربی به فارسی همراهی کرد. سرانجام در سال 1261 برای اولین بار در چاپخانه سنگی تبریز هزار و یک شب چاپ می‌شود و تا به امروز هم از همان نسخه طسوجی استفاده می‌شود.

 ۱۳ ساعت و ۲۶ دقیقه، ۷۴۲ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۸، قیمت الکترونیکی: ۳۱۰۰۰ ت - 9.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۳۲ دقیقه
شب صد و یکم تا صد و چهارم
۳۵ دقیقه
شب صد و پنجم تا صد و هشتم
۳۵ دقیقه
شب صد و نهم تا صد و دوازدهم
۳۱ دقیقه
شب صد و سیزدهم تا صد و شانزدهم
۴۶ دقیقه
شب صد و هفدهم تا صد و بیستم
۳۶ دقیقه
شب صد و بیست و یکم تا صد و بیست و چهارم
۲۹ دقیقه
شب صد و بیست و پنجم تا صد و بیست و هشتم
۳۱ دقیقه
شب صد و بیست و نهم تا صد و سی و دوم
۳۳ دقیقه
شب صد و سی و سوم تا صد و سی و ششم
۳۵ دقیقه
شب صد و سی و هفت تا صد و چهلم
۲۲ دقیقه
شب صد و چهل و یکم تا صد و چهل و چهارم
۲۹ دقیقه
شب صد چهل و پنجم تا صد و چهل و هشتم
۳۰ دقیقه
شب صد و چهل و نهم تا صد و پنجاه و دوم
۲۴ دقیقه
شب صد و پنجاه و سوم تا صد و پنجاه و ششم
۳۲ دقیقه
شب صد و پنجاه و هفتم تا صد و شصتم
۳۵ دقیقه
شب صد و شصت و یکم تا صد و شصت و چهارم
۳۶ دقیقه
شب صد و شصت و پنجم تا صد و شصت و هشتم
۳۵ دقیقه
شب شصت و هشتم تا صد و هفتاد و دوم
۳۰ دقیقه
شب صد و هفتاد و سوم تا صد و هفتاد و ششم
۲۸ دقیقه
شب صد و هفتاد و هفتم تا صد و هشتادم
۲۸ دقیقه
شب صد و هشتاد و یکم تا صد و هشتاد و چهارم
۳۰ دقیقه
شب صد و هشتاد و پنجم تا صد و هشتاد و هشتم
۴۱ دقیقه
شب صد و هشتاد و نهم تا صد و نود و دوم
۳۴ دقیقه
شب صد و نود و سوم تا صد نود و ششم
۳۰ دقیقه
شب صد و نود و هفتم تا دویستم

راهنمای دانلود کتاب صوتی هزار و یک شب (صد شب دوم)

برای دانلود کتاب صوتی هزار و یک شب (صد شب دوم) و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  هزار و یک شب (صد شب دوم)
یحیی ..
۱۳۹۸/۱۰/۵
کی پس صد شب بعدی میاد خدااااا... زود نجاتش بدید ترو. خدا
Monir Naghikhani
۱۳۹۸/۸/۲۳
بسیار عالی ولی تورو خدا بقیش چی، حیفه لطفا بقیش رو هم بذارید با سپاس فراوان
Mehdi Ranjbar
۱۳۹۸/۷/۶
من تا ۱۱۲ شب اول رو خوندم و فوق العاده بود. خیلی دنبال بقیه‌اش بودم ممنون واقعا, امیدوارم همه هزار و یک شب رو بزارین. این کتاب جزو بهترین فانتزی‌های تاریخه و هر چند دقیقا نویسنده‌اش مشخص نیست ولی تا بیشتر...
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۱۵)