دانلود کتاب صوتی پرنسس دایانا

  • از: چری گیلکریست
  • راوی: مرآت بهنام
  • ناشر صوتی: راوی نو
  • ۹ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب صوتی پرنسس دایانا و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی پرنسس دایانا و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی پرنسس دایانا

کتاب صوتی پرنسس دایانا اثر چری گیلکریست به روایت زندگی دایانا، شاهدخت ولز و همسر اولچارلز، شاهزاده ولز، بزرگ‌ترین فرزند و ولیعهد ملکه الیزابت دوم می‌پردازد.

دایانا در یکی از خانواده‌های اشرافی انگلیس با دودمانی سلطنتی متولد شد. پرنسس دایانا (Diana Princess of Wales) برای فعالیت‌هایش در زمینه جمع‌آوری پول برای خیریه‌های بین‌المللی و همچنین به عنوان یک شخصیت برجسته و مشهور در قرن بیستم شناخته شده بود. او از سال 1989 تا زمان مرگش، رئیس بیمارستان تخصصی اُرموند بود.

ازدواج او با شاهزاده ولز در تاریخ 29 ژوئیه 1981 در کلیسای جامع سنت پل برگزار شد که مخاطبانی جهانی داشت و به وسیله بیش از 750 میلیون نفر تماشا شد. با این ازدواج او القاب شاهدخت ولز، دوشس کورنوال، دوشس رافیسِی و کنتس چِستِر را به دست آورد. ثمره این ازدواج دو پسر بود، شاهزادگان ویلیام و هری، کسانی که در ردیف رسیدن به تاج و تخت بریتانیا دوم و ششم هستند.

دایانا در دوران ازدواجش و پس از آن به عنوان چهره برجسته مطبوعات باقی‌ ماند و ازدواج او پس از 15 سال با طلاقی در تاریخ 28 اوت 1996 به پایان رسید. توجه رسانه‌ها و مطبوعات جهان برای آخرین بار در تاریخ 31 اوت 1997 به دایانا جلب شد، روزی که او در یک تصادف رانندگی در پاریس کشته شد.

سرگذشت پرنسس دایانا پیش از آنکه دایانا به خاک سپرده شود شایعاتی در لندن و دیگر نقاط جهان به سر زبان‌ها افتاد که مرگ دایانا تصادفی نبوده و شاید به دلیل اینکه او قصد ازدواج با یک مصری را داشت و بعید نبود ولیعهد آینده انگلستان بر اثر ازدواج دوم مادرش برادری عرب پیدا می‌کرد، به همین ترتیب انگلستان دست به کار شده و دایانا را به قتل رسانده بود.

همه معتقد بودند که خاندان سلطنتی انگلیس تحمل این را نداشتند که فرزندان حاصل از ازدواج پرنسس دایانا و دودی الفاید نیمه عرب و اسم اسلامی داشته باشند. قبل از به خاک سپاری دایانا بانوی پزشک انگلیسی به نام آن کاکس که شوهرش مردی مسلمان بود و مدت ده سال پزشک خانواده الفاید بوده است ادعا کرد که دایانا می‌خواست دین اسلام را برگزیند و هفته‌ای یکبار روزهای دوشنبه ساعت 6 به ملاقات آن کاکس می‌رفت تا پرسش‌های مذهبی‌اش را مطرح کند که در بیشتر ملاقات‌ها نامزدش دودی هم او را همراهی می‌کرد.

دربار انگلیس رفتار سردی در مقابل مرگ دایانا به نمایش گذاشت و خود ملکه هم به خاطر تجمع انبوهی از مردم روبروی قصر بعد از چند روز مجبور به فرستاندن پیام تسلیت شد. تشییع جنازه دایانا بسیار باشکوه برگزار شد. پرنسس در حالی که پیراهن شب باشکوهی به تنش پوشانده شده بود به خاک سپرده شد. ولی همیشه این پرنسس که مظلومانه زندگی کرد و جهان را وداع گفت در قلب مردم انگلستان زنده است. آن‌ها همیشه از پرنسس دایانا به خوبی یاد می‌کنند و خانواده سلطنتی را مسئول مرگ او می‌دانند.

فهرست مطالب

۳۸ دقیقه
بخش اول
۳۸ دقیقه
بخش دوم
 ۱ ساعت و ۱۵ دقیقه، ۷۰ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۷، قیمت الکترونیکی: ۲۰۰۰ ت - 0.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

راهنمای دانلود کتاب صوتی پرنسس دایانا

برای دانلود کتاب صوتی پرنسس دایانا و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  پرنسس دایانا
Omid Salavatian
۱۳۹۷/۱۲/۲۳
متشکرم عالیه
Mohammadamin Abedi
۱۳۹۷/۸/۶
عالی بود
گیتا وهاب زادگان
۱۳۹۷/۸/۵
👌👌👌 بسیار زیبا
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۴)