دانلود کتاب صوتی کالسکه


افزودن به کتابخانه

برای دانلود قانونی کتاب صوتی کالسکه و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی کالسکه

کتاب صوتی کالسکه اثر نیکلای گوگول، درباره‌ی شهر بی‌سر و صدا و آرامی است که با ورود ژنرال سواره نظامی جان تازه‌ای به خود می‌گیرد و رویدادهای جذابی اتفاق می‌افتد.

درباره‌ی کتاب صوتی کالسکه:

شخصیت اصلی این داستان مردی به نام فیثاغوروویچ است که ژنرال سواره نظام او را برای مهمانی دعوت می‌کند. در طول ضیافت که تا انتهای شب می‌انجامد، ژنرال از اسب سیاه و سفیدی برای حاضران حرف می‌زند که بی‌همتاست و جزو دارایی خاص او محسوب می‌شود.

فیثاغوروویچ هم تحت تاثیر مستی و شرایطی که پیش آمد قرار می‌گیرد و بدون فکر می‌گوید که مالک کالسکه‌ای عجیب و ‌غریب و خاص است. پس از اینکه این جمله از دهان او بیرون آمد همه به او خیره شدند و او مجبور شد تا همه‌ی آن‌ها را برای فردای آن روز به صرف ناهار به خانه‌ی خود دعوت نماید. روز بعد در حالی که آرام آرام از خواب بیدار می‌شد و سرخوشی شب گذشته هم از سرش پریده بود، همسرش به او گفت که تعدادی سواره به سمت خانه‌ی آن‌ها می‌آیند و ... .

گوگول (Nikolai Gogol) در کتاب صوتی کالسکه (The Carriage) مانند دیگر داستان‌های خود با بیانی شوخ و طنز، آینه‌ای را روبه‌رویمان قرار می‌دهد و ما را با عادات زشت خود آشنا می‌کند.

نیکلای گوگول را بیشتر بشناسیم:

نیکلای گوگول یکی از نویسندگان برجسته‌ی روس به شمار می‌رود که در خانواده‌ای از طبقه متوسط و علاقمند به ادبیات اوکراین چشم به جهان گشوده است. او در رئالیسم انتقادی در ادبیات روسیه پیش‌قدم شد و یک طنزپرداز قوی در بین دیگر نویسندگان است.

از دیگر آثار او که به فارسی ترجمه شده عبارت‌انداز: شب‌ها کنار دهکده‌ی دیکانکا، تاراس بولبا، بینی، نفوس مرده (روح‌های مرده)، پرتره، میرگرود، کالسکه، شنل و نمایشنامه‌های عروسی، بازرس و قماربازان و ... .

در بخشی از کتاب صوتی کالسکه می‌شنویم:

پشت بام خانه‌ها، مثل اکثر شهرهای جنوب کشورمان، گالی پوش بود. و سال‌ها پیش یکی از شهردارهای شهر دستور داده بود باغ چه‌های جلوی خانه‌ها را از هرچه گل و گیاه بود پاک کنند تا شهر هرچه نظیف تر شود. وقتی که از خیابان می‌گذشتی احدی را نمی‌دیدی، مگر شاید خروسی را که برای خودش قدم می‌زد. خیابانِ خاکی مثل بالشی نرم بود و خاک‌اش چنان که با کم‌ترین بارانی گل وشل می‌شد. وقتی که باران می‌گرفت، چارپایان چاق وچله ئی که شهردار دوست داشت فرانسوی‌ها خطاب شان کند همه به خیابان می‌ریختند، حمام گِل می‌گرفتند، پوزه‌های گنده شان را از تُو گل ولای بیرون می‌کردند، و چنان نعره‌های بلندی می‌کشیدند که توی مسافر چاره ئی نداشتی جز آن که اسب ات را هِی کنی و چهارنعل دور شوی و پشت سرت را هم نگاه نکنی. اما در آن زمان فی الواقع مسافری هم از شهر نمی‌گذشت.

 ۳۶ دقیقه، ۵۲ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۹، قیمت الکترونیکی: رایگان
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
افزودن به کتابخانه

فهرست مطالب

۳۷ دقیقه
کالسکه

راهنمای دانلود کتاب صوتی کالسکه

برای دانلود کتاب صوتی کالسکه و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  کالسکه
Abolfazl Rezaie
۱۳۹۹/۷/۲۴
صدایی که در پس زمینه هست را قطع کنید نمیزاره درست رو صدای راوی تمرکز کرد
زهره صالحی
۱۳۹۹/۶/۲۲
جالب نبود لذتی نبردم
esfandiar yekkalam
۱۳۹۹/۶/۲۰
خیلی معمولی بود چون رایگان بود گوش کردم از سر ناچاری
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۷)