دانلود کتاب صوتی کفش فروش پیر


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی کفش فروش پیر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی کفش فروش پیر

فیل نایت بنیانگذار و رئیس هیئت مدیره‌ی شرکت نایک در کتاب صوتی کفش فروش پیر، سرگذشت محرمانه‌ی این شرکت در روزهای اول که تنها یک بنگاه تجاری نوپای کوچک بود را روایت می‌کند و سپس تبدیل شدن آن به یکی از بزرگترین برندهای نمادین، سرنوشت‌ساز و سودآور را بازگو می‌کند.

کتاب صوتی کفش فروش پیر (Shoe Dog) سال شمار زندگی بنیان‌گذار شرکت نایکی است. یک یادآوری صادقانه و روح‌انگیز از تصویر واقعی مسیر موفقیت در تجارت. این مسیر، سفری است آشفته، پرمخاطره و نابسمان که مملو از اشتباهات، تلاش‌های بی‌وقفه و فداکاری‌هاست. در کتاب حاضر، فیل نایت (Philip H Knight) مسیری را می‌گشاید که مدیران اندکی این کار را می‌کنند. او چیزی را به مخاطب آموزش نمی‌دهد. در عوض، او کار بهتری می‌کند؛ با صادقانه‌ترین حالت داستان خود را بیان می‌کند.

کتاب کفش فروش پیر از پرفروش‌ترین کتاب‌های نیویورک تایمز و آمازون است و جزء بهترین کتاب‌های کسب‌و‌کار به شمار می‌آید. فیل نایت جوان، جستجوگر، تازه فارغ‌التحصیل شده از دانشکده‌ی کسب‌وکار، از پدرش پنجاه دلار قرض می‌گیرد و شرکتی را با هدف واردات کفش‌های دو میدانی باکیفیت و ارزان از ژاپن راه‌اندازی می‌کند. نایت با فروش کفش‌ها پشت صندوق عقب ماشین پلیموث ولیانت خود، در همان سال اول یعنی 1963، هشت هزار دلار درآمد کسب کرد. امروزه، فروش سالانه نایکی بیش از 30 میلیارد دلار است. در این عصرِ بنگاه‌های تجاری، شرکت نایکی فیل نایت با نظام پولی طلا برابری می‌کند و آرم این شرکت فراتر از یک لوگو است. این آرم که نماد وقار و بزرگی است، یکی از اندک نمادهایی است که به سرعت در گوشه و کنار دنیا شناخته و مشهور شد.

اما مرد پشت پرده‌ی این آرم یعنی نایت همیشه معما بوده است. امروز، نایت در قالب شرح حالی شگفت‌انگیز، بی‌آلایش، بی‌پرده، بامزه و خوش ساخت بالاخره داستانش را روایت می‌کند. تمام ماجرا از یک لحظه‌ی حساس شروع شد. نایتِ بیست و چهار ساله در راه سفر به آسیا، اروپا و آفریقا، در پیکار با سؤالات بزرگِ ذهنش،به این نتیجه می‌‌رسد که مسیر نامتعارف، تنها راه برای اوست. به جای کار برای یک شرکت سهامی، او چیزی را کاملا با دستان خودش می‌سازد؛ چیزی جدید، پویا و متفاوت.

نایت در این کتاب بسیاری از خطرات مهلکی که در مسیرش با آن‌ها رو‌به‌رو شده بود، را شرح می‌دهد؛ شکست‌های کمرشکن، رقبای بی‌رحم، بی‌شمار افراد شکاک، کینه توزان و بانکداران متخاصم و همچنین پیروزی‌های شورانگیز و راه فرارهای باریکش. بیشتر از همه، او به روابط سازنده‌ای اشاره می‌کند که قلب و روح نایکی را تشکیل دادند؛ با مربی دو و میدانی سابقش، بیل باورمنِ تندخو و پر‌جذبه، با اولین کارمندانش، گروهی اراذل از وصله‌های ناجور و دانشمندانی که خیلی سریع به گروه برادران دیوانه‌ی آرم نایکی تبدیل شدند. آن‌ها در کنار هم، با مهار قدرت سحرآمیز رویایی بی‌پروا و عقیده‌ای مشترک در قدرتِ رهایی‌بخش و دگرگون شونده‌ی ورزش، برند و فرهنگی ساختند که همه چیز را عوض کرد.

در قسمتی از کتاب صوتی کفش فروش پیر می‌شنویم:

پدرم همه‌ی همسایه‌ها را به صرف قهوه و کیک و تماشای ویژه‌ی «اسلایدهای باک» دعوت کرد. مؤدبانه کنار دستگاه پروژکتور ایستادم. حس تاریکی را درک می‌کردم و با بی‌میلی کلید بعدی را می‌زدم و اهرام ثلاثه و معبد نایک را توضیح می‌دادم اما من آن جا نبودم؛ من در کنار اهرام بودم، من در معبد نایک بودم. داشتم به کفش‌هایم فکر می‌کردم.
با خودم فکر کردم چهار ماه از جلسه‌ با اُنیتسوکا و آشنایی با آن مدیران عامل و جلب نظرشان و چیزهای دیگر گذشته اما هنوز کفش‌ها نرسیدند. نامه‌ای فرستادم. «آقایان محترم، با توجه به جلسه‌مان در پاییز سال قبل، آیا فرصت کرده‌اید نمونه‌ها را ارسال کنید...؟» خلاصه چند روزی را استراحت کردم تا بخوابم، لباس‌هایم را بشورم و با دوستانم باشم.
خیلی فوری از اُنیستوکا جواب آمد. نامه نوشته بود: «کفش‌ها می‌رسند. فقط چند روز دیگر.»

نامه را به پدرم نشان دادم. جا خورد. او گفت: «فقط چند روز دیگه؟» با خنده گفت: «باک، اون پنجاه دلاره پاک دود شد رفت هوا.»

ظاهر جدید من، موهای بلند، ریش‌های شبیه مردان غارنشین، برای مادر و خواهرانم زیاده روی بود. دیدم که خیره شدند به من و اخم کردند. می‌توانستم فکرشان را بخوانم: قلندر. بنابراین سر و صورتم را اصلاح کردم. پس از آن رفتم جلوی آیینه‌ی کوچک روی میز تحریم تو اتاق خدمتکار ایستادم و به خودم گفتم: «حالا این تیپ رسمی است. تو برگشتی.»

اما نه، برنگشته بودم. چیزی درباره‌ی من بود که هیچوقت بر نمی‌گشت.
مادرم قبل از هر کس دیگری متوجه آن شده بود. یک شب سر میز شام او نگاهی عمیق و طولانی به من انداخت: «تو خیلی... دنیایی شدی.»
با خودم فکر کردم دنیایی. عجب!

فهرست مطالب

۶۰ دقیقه
بخش اول
۴۵ دقیقه
بخش دوم
۱۰ دقیقه
بخش سوم
۵۹ دقیقه
بخش چهارم
۲۴ دقیقه
بخش پنجم
۴۷ دقیقه
بخش ششم
۴۱ دقیقه
بخش هفتم
۴۰ دقیقه
بخش هشتم
۵۱ دقیقه
بخش نهم
۵۲ دقیقه
بخش دهم
۳۴ دقیقه
بخش یازدهم
۶۰ دقیقه
بخش دوازدهم
۲۴ دقیقه
بخش سیزدهم
۵۳ دقیقه
بخش چهاردهم
۵۱ دقیقه
بخش پانزدهم
۵۵ دقیقه
بخش شانزدهم
۶۸ دقیقه
بخش هفدهم
۴۷ دقیقه
بخش هجدهم
۳۱ دقیقه
بخش نوزدهم
۲۰ دقیقه
بخش بیستم
۴۴ دقیقه
بخش بیست و یکم
۶۹ دقیقه
بخش بیست و دوم
 ۱۶ ساعت و ۲۳ دقیقه، ۹۰۲ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۷، قیمت الکترونیکی: ۱۷۰۰۰ ت - 5.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

راهنمای دانلود کتاب صوتی کفش فروش پیر

برای دانلود کتاب صوتی کفش فروش پیر و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  کفش فروش پیر
Mohammadali Ebrahimi-Nik
۱۳۹۸/۱/۱۷
بسیار عالی
محتوای بسیار مفید و ارزشمند
سپاس ویژه از گوینده، آقای حسین غلامی که خیلی خیلی خوب خوندن. کتاب تا این حد طولانی، اصلا خسته کننده نبود. خیلی راضی ام.
توصیه میکنم به کسانی که دنبال کار تولیدی هستن این رو گوش بدن
محمد دره سیری
۱۳۹۸/۱/۲۳
ممنون میشم دوباره این کتاب با یک گوینده ی بهتر که یکنواخت کتاب رو نخونه ضبط بشه
Mohammadali Ebrahimi-Nik
۱۳۹۸/۲/۴
گوینده عالی بود. چه ایرادی داشت؟! بسیار حرفه ای، با مکث‌های به جا. صدا قشنگ بر روی شخصیت فیل نایت نشسته بود. زحمت ایشون رو به همین راحتی بی اجر نکنید لطفا
کاربر so
۱۳۹۸/۹/۱۰
محتوای کتاب خوب ولی گویندگی ضعیف
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۸)