دانلود کتاب صوتی کلاه پوستی‌ها


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی کلاه پوستی‌ها و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی کلاه پوستی‌ها

کتاب صوتی کلاه پوستی‌ها نوشته‌ی سید میثم موسویان، درباره خانواده‌ای تبریزی‌ست که در روزهای پرالتهاب انقلاب در یک دوراهی سخت قرار می‌گیرند؛ دورانی که مبارزات مردم این شهر هر روز شدت بیشتری می‌گیرد و آیت الله اسدالله مدنی‌، دومین شهید محراب انقلاب اسلامی، سخنرانی‌هایی ضد حکومت پهلوی انجام می‌دهد.

درباره کتاب صوتی کلاه پوستی‌ها:

یکی از افرادی که در دوران پهلوی با حکومت و شاه به مبارزه پرداخت و سهم زیادی در پیروزی انقلاب اسلامی داشت، آیت الله اسدالله مدنی مرجع شیعه و امام جمعه شهر تبریز بود. کتاب صوتی کلاه پوستی‌ها نیز درباره زندگی و مبارزات ایشان در روزهای پرالتهاب نزدیک به انقلاب است.

این کتاب برپایه‌ی گزارش‌های ساواک نوشته شده و می‌توانید با شنیدن آن به روزهای پرهیاهوی آن دوران سفر کنید و با حس و حال و عقاید مردم تبریز بیشتر آشنا شوید.

داستان این رمان نیز درباره مردی نوجوانی است که در زمان حکومت محمدرضا شاه، همراه با پدر لات و لاابالی و نامادری خود در آذرشهر تبریز زندگی می‌کنند. این پسر به خاطر فشارهای رئیس شهربانی و پدرش قرار است به عنوان جاسوس به مجلس سخنرانی‌های آیت الله مدنی برود و اطلاعات را به آن‌ها منتقل کند. با این حال او بر سر دوراهی سختی باقی مانده و نمی‌داند که چه تصمیمی باید بگیرد.

کتاب صوتی کلاه پوستی‌ها برای چه کسانی مناسب است؟

اگر به داستان‌های انقلابی علاقه دارید و وقایع تاریخ معاصر ایران برایتان جذابیت دارد، این کتاب به شما پیشنهاد می‌شود.

سید میثم موسویان را بیشتر بشناسیم:

یکی از نویسندگان پرکار نسل جدید که بیشتر در حوزه انقلاب و دفاع مقدس می‌نویسد، سیم میثم موسویان نام دارد. او در سال 1362 در همدان دیده به جهان گشود و پس از آنکه کارشناسی ارشد خود را در رشته‌ی روانشناسی به اتمام رساند، به عنوان روانشناس در درمانگاه شکری موحد همدان مشغول به فعالیت است.

او از دوران نوجوانی شعر می‌سرود و در همان دوران توانست به جشنواره شعر طنز راه پیدا کند اما داستان‌نویسی را به طور جدی از دوران دانشجویی آغاز کرد و اغلب آثارش نیز رنگ و بویی مذهبی و انقلابی دارند.

موسویان تاکنون بیش از دوازده کتاب نوشته که برخی از از آن‌ها عبارتند از: «بخارهای رنگی، بچه‌ها دیرتون نشه، چهار پر، تفنگمو زمین نذار و کلاه پوستی‌ها.»

این داستان‌نویس همدانی همواره کتاب‌هایش را همراه با نثر زیبا و آمیخته با طنز، لحنی صمیمی و همچنین پرداختی هنرمندانه به نگارش در می‌آورد و زوایای مختلف هر داستان را به گونه‌ای شفاف در آثارش بازتاب می‌کند که هر خواننده‌ای را وا می‌دارد تا آخرین صفحات آثارش را مطالعه کند.

جوایز و افتخارات سید میثم موسویان:

- برنده لوح تقدیر جشنواره یوسف 2 سال 1388
- برنده لوح تقدیر جشنواره یوسف سال 1389
- برنده لوح تقدیر جشنواره لبخند خاکی سال 1388
- برنده جایزه ویژه جشنواره ملی کبوتر حرم سال 1388
- رتبه دوم جشنواره داستان کوتاه نوجوان انقلاب اسلامی سال 1389
- رتبه نخست جشنواره‌ ملی رمان نویسی انقلاب اسلامی سال 1389
- نامزد نهایی یازدهمین دوره‌ جایزه ادبی جلال آل‌احمد با کتاب «تفنگمو زمین نذار» سال 1397 و برگزیده نهایی آتیه داستان جایزه ادبی جلال آل‌احمد به انتخاب مردم در سال 1397

در بخشی از کتاب صوتی کلاه پوستی‌ها می‌شنویم:

از آن شبکه بابا من را تحویل دژبان‌های ارتش داد و من را به سربازی فرستاد، تا همین لحظه که می‌خواستیم تانک‌ها ار به سمت تهران حرکت بدهیم، به این فکر می‌کردم که اگر من یک آدمی هستم که اصل درستی ندارد، مادر درستی ندارد، پدر درستی ندارد، به زور که نمی‌شود خودش را وصل کند به کسی که همه چیزش درست است. خودش را وصل کند به سیّدمدنی و ارتش کلاه‌پوستی‌اش. این بود که تصمیم گرفتم همه چیز را بی‌خیال شوم و خودم را بسپارم دست سرنوشت و مخالفت نکنم. البته آن حال‌وهوای مذهبی که مدرسه‌ی سیّدمدنی در من گذاشته بود، رهایم نکرد.

یادم است که آن زمان که داخل ماشین مثل یک زندانی نشسته بودم، درست مثل یک مرده‌ی متحرک بودم و از غصه‌ی آن چیزهایی که راجع به مادر از بابایم شنیده بودم، دلم می‌خواست که هر چه زودتر بمیرم. فردا صبح پشت یک ماشین ریو، قاتی چند نفر دیگر، از خرّم‌اباد به کرمانشاه فرستاده شدیم. برای بقیه‌ی زندگی هم هیچ فکری نداشتم و برایم دیگر متصور نبود که یک روزی مدنی یا حتی گوگانی را خواهم دید. انگار مغزم منجمد شده بود.

 ۳ ساعت و ۴۳ دقیقه، ۲۰۹ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۹، قیمت الکترونیکی: ۱۲۰۰۰ ت - 4.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۱ دقیقه
معرفی
۱۴ دقیقه
فصل اول - بخش یک
۲۱ دقیقه
فصل اول - بخش دو
۱۲ دقیقه
فصل اول - بخش سه
۱۹ دقیقه
فصل اول - بخش چهار
۱۴ دقیقه
فصل اول - بخش پنج
۲۰ دقیقه
فصل اول - بخش شش
۲۴ دقیقه
فصل اول - بخش هفت
۲۳ دقیقه
فصل دوم - بخش یک
۱۸ دقیقه
فصل دوم - بخش دو
۲۴ دقیقه
فصل دوم - بخش سه
۱۸ دقیقه
فصل سوم - بخش یک
۱۷ دقیقه
فصل سوم - بخش دو

راهنمای دانلود کتاب صوتی کلاه پوستی‌ها

برای دانلود کتاب صوتی کلاه پوستی‌ها و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  کلاه پوستی‌ها

نظرات کتاب صوتی کلاه پوستی‌ها

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.