دانلود کتاب طبقه متروک


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب طبقه متروک و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب طبقه متروک

کتاب طبقه متروک چهارمین اثر داستانی امیر عربلو، شامل شش داستان هیجان‌انگیز است که موضوع انتقام امری مشترک در همه‌ی آن‌هاست.

این کتاب ژانری واقع‌گرایانه دارد که بعضی از داستان‌های آن از جمله غریبه در فضایی روستایی و بعضی دیگر از داستان‌ها در فضای مدرن و امروزی روایت می‌شود.

امیر عربلو نویسنده‌ای معناگراست که در داستان‌هایش فلسفه را به کار می‌گیرد. او در این مجموعه، مقصر بودن در حوادث مختلف و گذشته زندگی انسان را مورد بررسی قرار می‌دهد و به شما نشان می‌دهد که مشغولیت‌های ذهن و احساس گناهی که بعضاً بی‌دلیل است، چگونه و تا چه اندازه می‌تواند آسیب زننده باشد.

شخصیت‌های این داستان‌ها به‌ دلیل یک اتفاق کوچک و بی‌اهمیت، با اتفاقاتی بزرگ‌تر رو‌به‌رو می‌شوند که آن‌ها را با سرنوشت‌های غم‌انگیزی مواجه می‌کند. ندانستن یک موضوع، نگاه کردن به دریا، و علت‌های عجیب و غریب از دلایلی هستند که باعث بروز فجایع داستان‌های این کتاب می‌شوند.

در بخشی از کتاب طبقه متروک می‌خوانیم:

سمیه دختری بود که از شش سالگی علاقه به نوشتن نشان داده بود. مادرش روز‌ها او را کنار خود می‌خواباند و برایش قصه می‌خواند. در مدرسه گوشه‌گیر بود و با کسی حرف نمی‌زد. همیشه تلاش می‌کرد دیگران را از خودش طرد کند. یک بار هم سر همکلاسی‌اش را سر مشاجره‌ای به درخت توی حیاط مدرسه کوبیده بود و سر دختر بیچاره چند بخیه خورده بود.

هر سال، روز اول عید در دفترش می‌نوشت که: "یک سال دیگر گذشت." معلوم نبود از چه چیزی حرف می‌زند. باید هر طور شده روی پرونده‌ی سمیه کار می‌کردم اما سختی کار اینجا بود که نمی‌شد با او درست حرف زد. سعی می‌کردم که هر روز به آسایشگاه بروم و کمی از دفتر او را بخوانم. نوشته‌هایش پراکنده بودند و بجز چند سال که همیشه روز اولش آن جمله‌ی تکراری را می‌نوشت، تاریخ مشخصی نداشتند.

آخرین باری که در روز عید نوشت، زیر جمله‌ی همیشگی اضافه کرده بود: "دریا موج دارد. چند هزار سنگ اینجا هست که بعضی از آن‌ها در طول چند صد سال با برخورد به موج‌ها ساییده می‌شوند و از بین می‌روند. آفتاب و پس از آن مهتاب."

سمیه در دوران کودکی‌اش چند بار از بدشانسی گفته بود. یک بار بعد از تعطیلی مدرسه، پشت همکلاسی هایش که کلاه او را برداشته بودند می‌دوید. همه‌ی آن‌ها از پیاده رو به خیابان می‌پرند ولی سمیه به راه خودش ادامه می‌دهد و بعد متوجه می‌شود که از قسمت تازه سیمان شده‌ی پیاده رو عبور کرده و آن را ندیده است. او نوشته بود که سیمان کار و یا صاحب آن خانه فحش‌های رکیکی پشت سر او داده است.

وقتی که در آن دوران می‌نوشت، از مدرسه به عنوان زندان یاد کرده بود. پدرش کارمند اداره‌ای نامعلوم بود و مادرش هم در یک مطب کار می‌کرد. می‌شد گفت که تنهایی در خانه باعث رفتار‌هایی از جمله گوشه‌گیری و خوابیدن زیاد شده بود اما خودش تنهایی را دوست داشت. بارها نوشته بود که افسردگی همچون سگی ست که او را گاز گرفته و هر جا که می‌رود به دنبالش روان است.

 ۷۹ صفحه، ۲۶۶ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-622-95763-0-4 

چاپ ۱۳۹۸: ۱۴۵۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۹۵۰۰ ت - 3.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

غریبه
طبقه متروک
کیومرث خان
فریب کوچک
هذیان منطقی
هویت و درمان

راهنمای دانلود کتاب طبقه متروک

برای دانلود کتاب طبقه متروک و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  طبقه متروک

نظرات کتاب طبقه متروک

Hamideh Bavarpoor
۱۳۹۸/۵/۲۴
این کتاب رو یکی از دوستانم معرفی کرد بهم و بهم گفت کتاب خاصی هست فرق داره با داستان‌های معمولی و خوندم و دیدم واقعا فرق داره درسته خیلی نباید سطحی از کنارش عبور کرد چون تک تک جملاتش معنی دارن دوست دارم کتاب‌های دیگه‌ی این نویسنده رو بخونم
شیما جهانی
۱۳۹۸/۵/۱۸
چقدرررر خوب بود البته به جز داستان فریب کوچک ولی باقیش خیلییی خووب بود هنوز هنگم بعد خوندنش آفرین به نویسنده و قلمش ممنون از کتابراه که این کتاب رو رایگان کرده
Saeid Aminkhaki
۱۳۹۸/۶/۱۹
معمولاً از داستانهای کوتاه خوشم نمیاد نمی‌دونم چرا شاید فکر میکنم فضا برای اینکه نشون بده چندمرده حلاجه کمه شایدهم دلایل دیگه‌ای داره که هنوز خودم هم متوجه نشدم، اما آقای عربلو شما نظرم را تغییر دادی کسی اگه اینکاره باشه فرقی نمیکنه چقدرفضا وچقدر زمان داره مجموعه داستانهایت یکی بهتر از دیگری بود.
مشاهد همه نظرات (۳۷)