دانلود کتاب طب النبی: منطبق بر مسائل بهداشتی و پزشکی روز

  • ناشر: انتشارات امید فردا
  • ۰ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب طب النبی: منطبق بر مسائل بهداشتی و پزشکی روز و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب طب النبی: منطبق بر مسائل بهداشتی و پزشکی روز و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب طب النبی: منطبق بر مسائل بهداشتی و پزشکی روز

کتاب طب النبی: منطبق بر مسائل بهداشتی و پزشکی روز، با هدف شناساندن مسائل بهداشتی و پزشکی دوران پیامبر اکرم (ص) به رشته تحریر در آمده است.

از نشانه‌های کامل بودن دین اسلام دیدگاه چند بعدی آن به انسان و اهمیت به سلامتی آن است. در نظر دین، سلامت روح و روان مهم‌تر از سلامتی جسم است و جسم برای رشد معنوی و شکوفایی عقلانی است، اما رسیدن به این هدف والا، در کنار جسمی سالم و شاداب میسر خواهد شد و به دلیل اینکه بدن، مرکب روح و وسیله‌ی قوای درونی در این مسیر رشد و بالندگی است رعایت نکات بهداشتی و حفظ تندرستی و برخورداری از برنامه‌ای درست در رابطه با خوردن و آشامیدن، معیشت و امور جسمی، لازم و واجب است.

بدون شک پیشنهاد‌ها و راهنمایی‌های بسیار دین در این زمینه، گواه جامعیت مکتب‌های آسمانی بوده و برخورداری از این جهات علمی، نشانه‌ای از بعد الهی و غیر بشری آموزه‌‌های دینی است.

در بخشی از متن کتاب طب النبی: منطبق بر مسائل بهداشتی و پزشکی روز می‌خوانیم:

پیامبر خدا (ص): «در انسان پاره گوشتی است (که اگر سالم باشد، همه‌ی بدن به سلامت آن، سالم است و اگر گرفتار بیماری باشد، همه‌ی بدن به بیماری آن، بیمار است) قلب نام دارد.»

پیامبر می‌فرمایند: «در انسان، سیصد و شصت رگ است و از این تعداد، صد و هشتاد تا متحرک و صد و هشتاد تا ساکن‌اند. اگر آن رگ‌های متحرک، ساکن می‌بود، انسان باقی نمی‌بود و اگر هم آن رگ‌های ساکن، تحرک می‌یافت، انسان از میان می‌رفت.»

 ۱۹۲ صفحه، ۵ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-964-8698-77-0 

چاپ ۱۳۹۳: ۸۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۵۰۰۰ ت - 1.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

فصل اول: راه‌های سلامت نگه داشتن جسم
فصل دوم: آداب خوردن و آشامیدن
فصل سوم: بهداشت دهان و دندان
فصل چهارم: درمان با غذاها و گیاهان دارویی
فصل پنجم: عوامل فقر و وسعت روزی
فصل ششم: درمان با اذکار و تعویذات
فصل هفتم: شفا و درمان با قرآن
فصل هشتم: بیماری‌ها و راه‌های درمان

راهنمای دانلود کتاب طب النبی: منطبق بر مسائل بهداشتی و پزشکی روز

برای دانلود کتاب طب النبی: منطبق بر مسائل بهداشتی و پزشکی روز و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  طب النبی: منطبق بر مسائل بهداشتی و پزشکی روز