دانلود کتاب طراحی و پیاده سازی سیستم‌های هوشمند و خبره کاربردی

  • از: بابک یاری
  • ۰ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب طراحی و پیاده سازی سیستم‌های هوشمند و خبره کاربردی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب طراحی و پیاده سازی سیستم‌های هوشمند و خبره کاربردی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب طراحی و پیاده سازی سیستم‌های هوشمند و خبره کاربردی

کتاب طراحی و پیاده سازی سیستم‌های هوشمند و خبره کاربردی نوشته‌ی بابک یاری، ابتدا سیستم‌های خبره را معرفی و ویژگی‌های آن را شرح می‌دهد و در ادامه به مباحثی چون ارائه دانش، تکنیک‌های استنتاج، اکتساب دانش، استنتاج فازی و... می‌پردازد.

درباره‌ی کتاب طراحی و پیاده سازی سیستم‌های هوشمند و خبره کاربردی:

مبحث طراحی سیستم‌های هوشمند در تمامی رشته‌های علوم پایه و مهندسی وجود دارد. برای شناخت سیستم‌های هوشمند و نیز طراحی و پیاده‌سازی آن‌ها از سیستم‌های خبره یا سیستم‌های مبتنی بر دانش استفاده می‌شود که مهمترین شاخه از هوش مصنوعی به همراه الگوریتم‌ها و برنامه‌نویسی آن‌ها به شمار می‌آید.

کتاب «طراحی و پیاده سازی سیستم‌های هوشمند و خبره کاربردی» توان عمیقی از فهم تئوری و تجربه عملی ایجاد اینگونه سیستم‌ها در 5 محیط نرم‌افزاری را ایجاد می‌کند و چندین پروژه عملی و کاربردی را نیز به طور کامل دربرگرفته است.سیستم‌های هوشمند در محوریت حوزه‌های کنترل، پیش‌بینی، تشخیص و عیب‌ابی، تعمیر، ترمیم، برنامه‌ریزی، تفسیر، تعلیم، نظاره‌گری با مانیتورینگ، پیکربندی، طراحی، تشخیص الگو، الگوریتم‌های بهینه‌سازی، یادگیری ماشین، شبیه‌سازی واقعیت مجازی با استفاده از زنجیره استنتاج پس رو و ترکیب با سایر شاخه‌های هوش مصنوعی به عنوان بنیاد استنتاج آن‌ها، از آغاز تولدشان در زمین یعنی حدود 40 سال پیش تاکنون به کار بسته شده‌اند.

کتاب طراحی و پیاده سازی سیستم‌های هوشمند و خبره کاربردی مناسب چه کسانی است؟

بسته آموزشی طراحی و پیاده‌سازی سیستم‌های خیره هوشمند کاربردی برای دو مجموعه از مخاطبان گردآوری گشته، اول دانشجویان و استادان کارشناسی و کارشناسی ارشد مهندسی کامپیوتر با تمام گرایش‌های مرتبط زیر مجموعه و سر انجام متخصصین شاغل به کار در و صنایع و تاسیسات فضایی و صنایع و تاسیسات نظامی، صنایع هوا فضایی، پالایشگاه‌های نفت، پالایشگاه‌های پتروشیمی، نیروگاه‌های اتمی، نیروگاه‌های برق، خطوط تولید و مونتاژ صنایع، اتوماسیون صنعتی، معادن ذوب آهن و سایر فلزات، خطوط نورد کارخانه‌ها، خودروسازی و صنایع وابسته، تجارت - بورس اوراق بهادار - بانک‌ها، مخابرات و ارتباطات، داده پردازی، تجهیزات پزشکی، کشاورزی دامپروری و شیلات، ترابری، صنعت خانه هوشمند، تمام شاخه‌های دیگر سیستم‌های هوشمند و ده‌ها کاربرد تکنولوژیکی دیگر شایسته است دانشجویان و فراگیرندگان مطالب را با پیاده سازی در نرم‌افزارهای طراحی و شبیه‌سازی سیستم‌های خبره و فازی فرا گیرند. این امر به درک و یادگیری عمیق آکادمیک و صنعتی این رشته‌ها کمک بسزایی دارد. به همین علت در فصل‌های کتاب راهنمای کار با محیط‌های نرم افزاری زیر ضمیمه شده‌اند تا کاربر از آن‌ها استفاده کند.

این کتاب همچنین به کلیه برنامه‌نویسان حوزه‌های کنترل کننده‌های منطقی برنامه‌پذیر یا PLC، ریز کنترلر‌ها یا میکروکنترلر‌های AVR - ARM - PIC، برنامه‌نویسی موبایل تحت اندروید و سایر سیستم عامل‌ها، تمامی زبان‌های برنامه‌نویسی ویژه کامپیوترهای شخصی، مسابقات روبوتیک و المپیادهای کامپیوتر، اتوماسیون صنعتی توصیه می‌شود.

در بخشی از کتاب طراحی و پیاده سازی سیستم‌های هوشمند و خبره کاربردی می‌خوانیم:

مشخصه بارز سیستم‌های خبره توانایی آن‌ها در توضیح فرآیند استدلالی شان است. در سیستم خبره ماژولی قرار دارد که وظیفه‌اش توضیح روند استدلال است. با بکارگیری این ماژول، یک سیستم خبره می‌تواند برای کاربر توضیح دهد که چرا Why چنین سوالی از کاربر می‌کند و چگونه How به نتیجه نهایی رسیده است.

بکارگیری این ماژول «سهولت توضیح» برای توسعه دهنده سیستم این مزیت را دارد که خطاهای ممکن در دانش سیستم را تشخیص بدهد و برای کاربر نیز این مزیت را دارد که روش استدلالی سیستم را بطور شفاف ببیند.

 ۳۰۰ صفحه، ۱۸ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-600-04-9457-5 

چاپ ۱۳۹۶، قیمت الکترونیکی: ۲۷۰۰۰ ت - 8.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

فصل 1: معرفی سیستم‌های خبره
فصل 2: ویژگی‌های سیستم‌های خبره
فصل 3: ارائه دانش
فصل 4: تکنیک‌های استنتاج
فصل 5: اکتساب دانش
فصل 6: استنتاج فازی
تمرین - سیستم خبره گرمایشی سرمایشی
مراحل نصب نرم افزار لوگوی زیمنس
راهنمای کار با نرم افزار لوگوی زیمنس
تمرین شماره 1 (با حل)
تمرین شماره 2 (با حل)
تمرین شماره 3 (با حل)
راهنمای کار با نرم افزار
Vp _ Expert
طراحی یک سیستم خبره برای تشخیص و پیشنهاد در مورد شیوه درمان سرطان خون
راهنمای کار با نرم افزار متلب شبیه سازی یک کنترل کننده فازی شتاب خودرو)
راهنمای کار با نرم افزار ++ Fuzzy control
راهنمای کار با نرم افزار FuzzyTECH
مروری بر مفاهیم پایه هوش مصنوعی
فهرست منابع

راهنمای دانلود کتاب طراحی و پیاده سازی سیستم‌های هوشمند و خبره کاربردی

برای دانلود کتاب طراحی و پیاده سازی سیستم‌های هوشمند و خبره کاربردی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  طراحی و پیاده سازی سیستم‌های هوشمند و خبره کاربردی