دانلود کتاب طراحی پروژه محور وب سایت (از مبتدی تا نینجا) PHP & Mysql

  • از: KEVIN YANK، محمود خاوریان
  • ۲۰ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب طراحی پروژه محور وب سایت (از مبتدی تا نینجا) PHP & Mysql و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب طراحی پروژه محور وب سایت (از مبتدی تا نینجا) PHP & Mysql و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب طراحی پروژه محور وب سایت (از مبتدی تا نینجا) PHP & Mysql

در این کتاب، یک پروژه طراحی وب سایت با نام "بانک اطلاعاتی اینترنتی جوک ها" تعریف شده و به صورت قدم به قدم اقدام به ساخت آن شده است. این وب سایت حاوی جوک هایی است که عموم مردم آن را ارسال کرده اند و پس از تأیید توسط ویرایشگرهای محتوا، در وب سایت درج شده اند. تمام کدهای این وب سایت به وسیله افزونه شیء گرای PDO در PHP که سریع تر و امن تر از سایر روش های اتصال قدیمی می باشد، نوشته شده است. توسط این وب سایت فرضی، شما با اسکریپت های کنترل کننده و الگوها، session ها، ساختار بانک اطلاعاتی رابطه ای و mysql، اعطای نقش های مختلف به کاربران عضو سایت، آپلود فایل ها و مباحث به روز دیگری از طراحی وب سایت آشنا می شوید.  

در فصل اول کتاب، شما با روش نصب نرم افزار XAMPP و تنظیمات آن آشنا می شوید.

در فصل دوم کتاب، به معرفی Mysql پرداخته و توسط query (پرس و جو)های مختلف، دستورات ایجاد بانک اطلاعاتی و جدول، درج درون جدول، ویرایش و حذف رکوردها و نیز انتخاب رکوردهای موردنیاز از بانک اطلاعاتی در محیط phpmyadmin توضیح داده شده است.

در فصل سوم کتاب، مقدمات PHP شامل متغیرها، عملگرها، روش های GET و POST در ارسال اطلاعات، ساختارهای کنترلی IF، FOR و WHILE، الگوها و کنترل کننده ها آموزش داده شده است.

در فصل چهارم کتاب، ایجاد حساب کاربری در mysql، اتصال به mysql به روش PDO، اداره کردن خطاها، ارسال درخواست های اضافه کردن رکورد به بانک اطلاعاتی Mysql، ویرایش و حذف و در آخر دریافت و نمایش نتایج دریافت شده در صفحه وب توضیح داده شده است.

در فصل پنجم کتاب، مفاهیم بانک اطلاعاتی رابطه ای، موجودیت ها، اتصال جداول مختلف از طریق join آموزش داده شده و در آخر، انواع ارتباطات یک به یک، یک به چند و نیز چند به چند در قالب مثال های کاربردی روی جداول پروژه فرضی سایت جوک ها پیاده سازی شده است.

در فصل ششم کتاب، برنامه نویسی ساخت یافته، شامل ضمیمه کردن فایل ها با دستورات include و require بحث شده و در کنار آن چگونگی ساخت توابع سفارشی و آشنایی با انواع میدان دید متغیرها آموزش داده شده است.

در فصل هفتم کتاب، نحوه ساخت یک سیستم مدیریت محتوا (CMS) تشریح شده که دارای امکاناتی از قبیل مدیریت جوک ها، مدیریت نویسنده ها، مدیریت دسته بندی جوک ها و نیز فرم جستجوی جوک ها می باشد.

در فصل هشتم کتاب، قالب بندی محتوا با عبارات با قاعده توضیح داده شده و چگونگی تشخیص متون تأکیدی، پاراگراف ها و لینک ها، و کاربرد آنها در سایت فرضی جوک ها آموزش داده شده است.

در فصل نهم کتاب، به کوکی ها و سشن ها و کاربرد آنها در کنترل دسترسی کاربران پرداخته شده است. برای کاربردی تر شدن بحث سشن ها، از آنها در ساخت یک سبد خرید استفاده شده است. در ضمن، جدولی برای نگهداری نقش های مختلف کاربران اعم از مدیر سایت و ویرایش گرهای محتوا ایجاد شده و چگونگی اعطای این نقش ها به کاربران توضیح داده شده است.

در فصل دهم کتاب، مسائل مدیریتی سرویس دهنده بانک اطلاعاتی Mysql مانند ایجاد پشتیبان و بازیابی آنها، نکات کنترل دسترسی ها در Mysql، اندیس ها، فیلدهای کلید خارجی و کاربرد آنها تشریح شده است.

در فصل یازدهم کتاب، پرس و جوهای پیشرفته SQL مانند مرتب سازی نتایج با استفاده از ORDER BY، ایجاد محدودیت با استفاده از LIMIT، تراکنش های بانک اطلاعاتی، نام های مستعار (alias) ستون ها و جداول، گروه بندی نتایج جستجو با استفاده از GROUP BY، LEFT JOIN محدودسازی نتایج با استفاده از HAVING آموزش داده شده است.

در فصل دوازدهم کتاب، داده های باینری و انواع ستون هایی که در Mysql برای آنها در نظر گرفته شده است، اداره کردن فایل آپلود شده، اختصاص نام منحصر به فرد به فایل های آپلود شده و ذخیره کردن آنها در بانک اطلاعاتی توضیح داده شده است.

این کتاب، همان طور که از نام آن پیداست، طراحی وب سایت را از مبتدی (برای برنامه نویسان تازه کار که در ابتدای راه کار با PHP هستند) تا نینجا (برای برنامه نویسان حرفه ای تر که قبلاً با PHP و دستورات آن آشنا بوده اند، اما اکنون می خواهند مفاهیم جدید و حرفه ای PHP را فرابگیرند) آموزش می دهد.

تمام کدهای ذکر شده در کتاب در قالب پوشه هایی با نام فصل های کتاب و برای سهولت در استفاده توسط شما در فضایی از وب آپلود گشته است...

 ۳۶۴ صفحه، ۱۵ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
چاپ ۱۳۹۴، قیمت الکترونیکی: ۳۰۰۰ ت - 1.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

مقدمه

فصل 1: نصب

فصل 2: معرفی Mysql

فصل 3: معرفی PHP

فصل 4: انتشار داده های Mysql روی وب

فصل 5: طراحی بانک اطلاعاتی رابطه ای

فصل 6: برنامه نویسی ساخت یافته PHP

فصل 7: یک سیستم مدیریت محتوا

فصل 8: قالب بندی محتوا با عبارات با قاعده

فصل 9: کوکی ها، جلسات و کنترل دسترسی

فصل 10: مدیریت mysql

فصل 11: پرس و جوهای پیشرفته SQL

فصل 12: داده های باینری

راهنمای دانلود کتاب طراحی پروژه محور وب سایت (از مبتدی تا نینجا) PHP & Mysql

برای دانلود کتاب طراحی پروژه محور وب سایت (از مبتدی تا نینجا) PHP & Mysql و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  طراحی پروژه محور وب سایت (از مبتدی تا نینجا) PHP & Mysql

نظرات کتاب طراحی پروژه محور وب سایت (از مبتدی تا نینجا) PHP & Mysql

sahar alizadeh
۱۳۹۶/۷/۲۷
من همیشه دنبال یه کتاب جامع و کامل برای PHP بودم. دوست داشتم کتابی داشته باشم که با برنامه ریزی از روش کد بزنم واقعا عالیییییییی بود کتابش. دست ناشر کتاب درد نکنه. قیمت مناسبی هم داشت و ایشالا که اجر معنویتون نزد حق محفوظ بمونه
مجید پورمراد
۱۳۹۵/۱۱/۳۰
ضمن عرض سلام و خسته نباشید خدمت استاد خاوریان عزیز بابت ترجمه‌ی کتاب مبتدی تا نینجا می‌خواستم از آقای خاوریان خواهش کنم که یک کتاب پروژه محور در مورد ارتباط Ajax با PHP و همچنین ارتباط Ajax با jQuery تالیف کنند.
محمد امین خانی
۱۳۹۷/۲/۱۱
من یادگیری‌ام را با این کتاب شروع کردم و اگر آن را نخوانده بودم حتی ویدیو‌های اموزشی هم نمیفهمیدم
مشاهد همه نظرات (۱۰)