دانلود کتاب عوامل بازسازی پایدار سایت‌های نظامی (قدیمی)


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب عوامل بازسازی پایدار سایت‌های نظامی (قدیمی) و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب عوامل بازسازی پایدار سایت‌های نظامی (قدیمی)

کتاب عوامل بازسازی پایدار سایت‌های نظامی (قدیمی) نوشته سامر باگین و سلیا کلارک، به نمونه‌پژوهی تغییر کاربری پایگاه‌های نظامی، نمونه‌پژوهی توسعه پایدار و جنبه‌های زیست‌محیطی تغییر کاربری پایگاه‌های نظامی می‌پردازد.

این کتاب فاکتورهایی را مشخص می‌کند که در بازسازی پایدار موفق سایت‌های نظامی و دفاعی نقش‌آفرین هستند که می‌تواند به عنوان ایجاد فعالیت‌های جدید و با دوام اقتصادی، فعالیت‌های اجتماعی و فرهنگی برای جایگزینی مشاغل سربازان، ملوانان، کارکنان نیروی هوایی و کارکنان غیرنظامی تعریف شود که زمانی در آنجا کار می‌کرده‌اند و همچنین استفاده مجدد تطابقی با تغییر پیکربندی سازه‌های باقی‌مانده و افزون سازه‌های جدید برای دربرگیری فعالیت‌های پایدار.

کتاب عوامل بازسازی پایدار سایت‌های نظامی (Sustainable regeneration of former military sites) طیف وسیع افراد حرفه‌ای دخیل در فرایند برگرداندن سایت‌های نظامی به کاربری غیرنظامی را هدف قرار داده است. تعداد آن‌ها خیلی بیشتر از آن است که در اینجا بتوان از آن‌ها نام برد ولی شامل برنامه‌ریزان، معماران، نقشه‌برداران، توسعه‌دهندگان و تأمین‌کنندگان مالی، گروه‌های محلی، سازمان‌های میراث فرهنگی و از همه مهم‌تر، خود ارتش است.

سامر باگین (Samer Bagaeen) و سلیا کلارک (Celia Clark) در این کتاب به معرفی برخی از مسائل و مباحث حول بازسازی پایدار سایت‌های نظامی سابق می‌پردازند. همچنین هدف و حوزه عمل این کتاب را در همان فصل اول تعیین می‌کنند، موضوع را مرور و آن را به حوزه وسیع‌تر مطالعه متصل می‌کنند.

در بخشی از کتاب عوامل بازسازی پایدار سایت‌های نظامی می‌خوانیم:

بین سال‌های 1968 تا 1974 بیش از 550 کودک در پیش‌دبستانی بینگ دانشگاه استنفورد ثبت‌نام کردند و آنچه با عنوان «تست مارشمالو» شناخته می‌شد را پشت سر گذاشتند. به این کودکان پیش‌دبستانی گفته شد که می‌توانند یا الان یک خوراکی یا مارشمالو بگیرند و یا درصورتی‌که زمان مشخصی را صبر کنند دو تا بگیرند. تیمی که این تست را به اجرا درآورد دریافت که آن دسته از کودکانی که منتظر دو مارشمالو ماندند در ادامه مراحل عمرشان نمرات SAT بالاتری می‌گرفتند، شاخص‌های توده بدنشان پایین‌تر بود، خودباوری بیشتری داشتند و اهداف زندگی‌شان را با اشتیاق بیشتری دنبال می‌کردند. آن دسته از کودکانی که آگاهانه توانستند در برابر لذت‌خواهی آنی مقاومت کنند مهارت‌های فکری حیاتی و خودمراقبتی از خود نشان دادند که به شکلی وسیع تا آخر عمر قابل اعمال است.

همین را می‌توان در زمان لحاظ کردن تعطیل کردن پایگاه‌های نظامی دید. با اینکه این تصمیم پرطرفداری نبود، ولی کسانی که تعطیلی یک پایگاه را تحمل کردند چند سال بعد با وضعیت بهتری مواجه شدند به‌طوری‌که از مشاغل بیشتر و بازدهی اقتصادی بالاتری نسبت به زمانی که پایگاه نظامی در محلشان فعال بود برخوردار شدند.

با این حال، مانند پیش‌دبستانی‌هایی که بی‌صبرانه منتظر مارشمالوها بودند، بستن پایگاه‌های نظامی همیشه کار آسانی نیست. این پایگاه‌ها مهم‌اند، سربازان و تجهیزات ضروری برای دفاع از کشور را در آن خود جای داده‌اند، به‌عنوان زمین‌های آموزشی برای مهیاسازی سربازان برای نبرد و زمین‌های آزمایشی برای تکنولوژی نسل بعدی وزارت دفاع آمریکا عمل می‌کنند.

 ۲۹۴ صفحه، ۴ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-622-248-037-0 

چاپ ۱۳۹۸: ۶۰۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۰۰۰۰ ت - 3.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

فصل 1: چارچوب‌بندی اراضی قهوه‌ای نظامی به‌عنوان تسهیل‌گری برای بازآفرینی شهری
فصل 2: از سلطنت تا عوام؟
فصل 3: دموکراسی، پایگاه‌های نظامی و مارشمالوها
فصل 4: مراکزی برای تولید هنر، نه جنگ
فصل 5: یک قیاس؛ ظهور «جوامع» حاشیه‌نشین در پایگاه‌های نظامی سابق
فصل 6: جوامع قدیمی و جدید
فصل 7: دوازده مایل، هجده سال و شکافی عمیق
فصل 8: حفاظت و بازسازی سایت‌های نظامی در تایوان
فصل 9: اراضی قهوه‌ای نظامی در هلند
فصل 10: بازسازی فرودگاه‌های بلااستفاده در چین
فصل 11: بازتوسعه ایستگاه نیروی دریایی در برانزویک
فصل 12: احیای تعمیرگاه کشتی‌های نیروی دریایی در بروکلین
جمع‌بندی

راهنمای دانلود کتاب عوامل بازسازی پایدار سایت‌های نظامی (قدیمی)

برای دانلود کتاب عوامل بازسازی پایدار سایت‌های نظامی (قدیمی) و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  عوامل بازسازی پایدار سایت‌های نظامی (قدیمی)