دانلود کتاب غافلگیری فناورانه: مبانی، ساز و کارها و ارائه الگو


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب غافلگیری فناورانه: مبانی، ساز و کارها و ارائه الگو و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب غافلگیری فناورانه: مبانی، ساز و کارها و ارائه الگو

کتاب غافلگیری فناورانه: مبانی، ساز و کارها و ارائه الگو، به مسئله غافلگیری نظامی می‌پردازد و مبانی فناورانه آن را در حوزه‌های مختلف مورد بررسی قرار می‌دهد.

امروزه درهم‌تنیدگی‌های فرهنگی، اجتماعی، مذهبی، اقتصادی و فنی، پیش‌بینی ناآرامی‌های منطقه‌ای و داخلی را بیش از پیش مشکل ساخته است. یکی از بارزترین ویژگی‌های جهان امروز، سرعت بالای تغییرات و پیشرفت‌های علمی و فناورانه است. نه تنها علوم و فناوری‌های نوین و پیش‌بینی نشده با نرخ بی‌سابقه‌ای در حال ظهور و گسترش هستند، بلکه انتقال و انتشار این علوم و فناوری‌ها نیز سریع‌تر از هر دوره دیگری در طول تاریخ در حال انجام است.

غافلگیری فناورانه لزوماً در اثر فناوری‌های ناشناخته رخ نمی‌دهد، بلکه استفاده‌های غیرمنتظره یا پیش از انتظار از فناوی‌های شناخته شده نیز می‌توانند در بسیاری از موارد منجر به بروز غافلگیری شوند. در واقع وجه مشترک تمام این غافلگیری‌ها، نقش تعیین کننده و کلیدی علم و فناوری در پدیده غافلگیری است. غافلگیری فناورانه می‌تواند از ریشه‌های مختلفی ناشی شود؛ علاوه بر فناوری‌های نوین و پیشرفت‌های علمی و فناورانه غیرمنتظره در سطح آزمایشگاه‌ها و پژوهشگاه‌ها، عملیاتی‌سازی سریع فناوری‌های موجود و یا استفاده عملیاتی جدید از یک فناوری یا توانایی قبلی نیز می‌تواند به غافلگیری فناورانه منجر شود.

در بخشی از کتاب غافلگیری فناورانه: مبانی، ساز و کارها و ارائه الگو می‌خوانیم:

در علوم اجتماعی و سیاسی، قدرت توانایی یک شخص در تأثیر بر رفتار و عملکرد دیگران است. اصطلاح «اقتدار» اغلب برای قدرتی استفاده می‌شود که توسط ساختار حکومتی اعمال می‌گردد. قدرت را می‌توان به عنوان یک ویژگی بد یا ناعادلانه دید. این نوع از اعمال ابتدایی قدرت ریشه در تاریخ بشریت دارد، با این حال، انسان‌ها به عنوان موجودات اجتماعی، همان مفهوم را به عنوان امری خوب و چیزی به ارث بردنی و یا برای کمک به انجام اهداف انسانی می‌دانند. انسان براساس قدرتش حرکت می‌کند و همچنین توانایی دیگران را محک می‌زند. به طور کلی، قدرت را از عوامل وابستگی متقابل بین دو نهاد و اکوسیستم می‌دانند. در کسب و کار، ابزار اخلاقی قدرت یک امتیاز بزرگ است و به همین ترتیب یک سمت برنده و یک سمت بازنده می‌شود. به عبارت ساده می‌توان آن را به صورت «دست بالا» یا «دست پایین» بیان کرد. با قدرت دست پایین، شرکت‌های برتر مورد تابعیت قرار می‌گیرند. هنگامی که یک شرکت قدرت دست بالا را دارد، این مجموعه‌های دیگر هستند که از آن تبعیت خواهند کرد.

استفاده از قدرت نیاز به نیرو و تهدید نظامی (اجبار) ندارد. از یک نظر، این دقیقاً شبیه به آن چیزی است که ملت‌های برابر و هم‌سطح (دانمارک، هلند، نروژ، سوئد) ممکن است به عنوان «نفوذ» از آن نام ببرند. در مقابل دیدگاه افراطی وجود دارد که بعضی از نویسندگان دارند و آن را «ارعاب» در ملت‌های سرمایه‌داری نامیده اند، و وسیله‌ای برای اعمال قدرت می‌دانند. یک مثال از استفاده از قدرت بدون ستم، مفهوم «قدرت نرم» است، که در مقابل قدرت سخت قرار دارد.

کشورها و جوامع دوست دارند تا با افزایش قدرت، میزان نفوذ ناپذیری و قدرت اعمال نفوذ خود را بالا ببرند. روند افزایش قدرت به این معناست که برتری راهبردی برای طرف قدرتمند امکان تحقق اهدافش را به او می‌دهد. در بحث قدرت از دید نظامی میزان هنر رزم و میزان آمادگی نرم افزاری و سخت افزاری مد نظر است که می‌توانند یک طرف را بر طرف دیگر قالب و پیروز نماید.

 ۳۲۸ صفحه، ۴ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-622-248-029-5 

چاپ ۱۳۹۸: ۶۲۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۰۰۰۰ ت - 3.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

فصل 1: مبانی غافگیری فناورانه
فصل 2: تهدیدشناسی و فرصت‌شناسی غافلگیری فناورانه
فصل 3: نهادشناسی حوزه غافلگیری فناورانه
فصل 4: رویکردها و سازوکارهای غافلگیری فناورانه
فصل 5: ارائه راهبرد
فصل 6: مطالعه موردی: غافلگیری فناورانه در حوزه اینترنت اشیاء
منابع و مآخذ

راهنمای دانلود کتاب غافلگیری فناورانه: مبانی، ساز و کارها و ارائه الگو

برای دانلود کتاب غافلگیری فناورانه: مبانی، ساز و کارها و ارائه الگو و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  غافلگیری فناورانه: مبانی، ساز و کارها و ارائه الگو