دانلود کتاب فرزندان هورین


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب فرزندان هورین و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب فرزندان هورین

فرزندان هورین نام کتابی در سبک فانتزی حماسی است که جزئی از رشته افسانه‌ی جان رونالد روئل تالکین و داستان‌های حاشیه‌ای مجموعه‌ی ارباب حلقه‌ها محسوب می‌شود. کتاب فرزندان هورین روایتی است از ماجراهای زندگی خانواده هورین با محوریت فرزند بزرگش، «تورین» معروف به «تورامبار» یا ارباب سرنوشت، که چگونه با تقدیر شوم خود دست و پنجه نرم می‌کنند.

تالکین نسخه‌ی اولیه‌ی کتاب فرزندان هورین (The Tale The Children Of Hurin) را در ۱۹۱۰ میلادی نوشت، اما کتاب تا ۱۹۷۳ تکمیل نشد. فرزند وی، کریستوفر تالکین، دست نوشته‌های کتاب را ویراست تا به قالبی روایی مستحکمی بدهد. کتاب سرانجام در سال ۲۰۰۷ میلادی به عنوان اثری مستقل به چاپ رسید.

داستان تورین تورامبار، حکایت اندوه‌باری است از فرزندان هورین. «هورین» پسر «گالدور» از خاندان «هادور»، سومین خاندان انسان‌ها بود و این سه خاندان از یاوران الف‌ها بودند که در جنگ علیه «مورگوت» در دوران اول شرکت می‌کردند. در نبرد عظیم و به‌راستی اشک بار «اشک‌های بی‌شمار»، هورین فرماندهی اداین را در طول جنگ عهده دار بود که پس از شکست سپاه و پس از رشادت‌های فراوان به اسارت مورگوت در می‌آید و او را به چالش می‌کشد. مورگوت نیز او و خاندانش را نفرین می‌کند و هورین را به بند می‌کشد طوریکه بتواند از بالای «تانگورودریم»، برج مخوف مورگوت سرنوشت شوم فرزندان خود را مشاهده کند. هورین به مدت ۲۸ سال زندانی بود و در این مدت، تباهی همسر و فرزندان و زجر آن‌ها را با ما را چش مورگوت دید و با گوش‌های او شنید.

در ۳ ژانویه سال ۱۸۹۲ در بلوم‌فونتین آفریقای جنوبی، جان رونالد روئل تالکین (John Ronald Reuel Tolkien) به دنیا آمد. ما این نویسنده بزرگ را به خاطر رمان‌های مشهور هابیت‌ها و ارباب حلقه‌های او و نیز در سال‌های اخیر به خاطر اقتباس‌های موفق سینمایی از آثارش می‌‌شناسیم.

کتاب فرزندان هورین در درجه اول مناسب خوانندگانی است که ممکن است به یاد آورند که پوست شلوب چنان سخت بود که «هیچ مردی قدرت شکافتن آن را نداشت، مگر با شمشیری ساخته الف‌ها یا دورف‌ها و یا زور بازوی برن یا تورین» و یا اینکه در ریوندل، الروند پیش فرودو از تورین به عنوان یکی از «قدرتمندترین یاوران الف روزگار پیشین» یاد کرده است؛ اما بیش از این چیزی از او نمی‌دانند.

در بخشی از فرزندان هورین می‌خوانیم:

روزی هورین و هور با گروهی از دیده‌وران همراه بودند که در کمین اورک‌ها گرفتار آمدند و پراکنده شدند و دو برادر از تعقیب اورک‌ها به سوی گدار بریتیاخ گریختند. اگر به سبب قدرت اولمو نبود که هنوز در سیریون پابرجا بود، کشته یا اسیر می‌شدند و آورده‌اند که مه‌ای از رودخانه برخاست و آنان را از چشم دشمنان پنهان ساخت و آن دو از راه بریتیاخ به دیمبار گریختند. در میان تپه‌های زیر دیواره‌های پرشیب کریسایگریم سرگردان شدند و سرگشته از مکر آن زمین نه راهی به پیش یافتند و نه به پس. آنجا بود که توروندور ایشان را دید و دو تا از عقابانش را به یاری فرستاد؛ و عقابان آن دو را بالا بردند و در آن سوی حصار کوه‌ها به وادی نهان توملادن و شهر پنهان گوندولین که چشم هیچ آدمیزادی بر آن نیفتاده بود، آوردند.

 ۴۳۲ صفحه، ۲ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-964-334-292-0 

چاپ ۱۳۹۴، قیمت الکترونیکی: ۲۹۵۰۰ ت - 8.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

پیش‌گفتار
مقدمه
نارن اى هین هورین‌ (حکایت فرزندان هورین)
پیوست‌ها
حدیث تور و آمدن او به گوندولین‌
یادداشت‌هاى حدیث تور و آمدن او به گوندولین‌
یادداشتى در باب شیوه تلفظ
نام‌ها

راهنمای دانلود کتاب فرزندان هورین

برای دانلود کتاب فرزندان هورین و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  فرزندان هورین
Hormoz Afsar
۱۳۹۷/۵/۷
عالی عالی عالی تالکین همه‌ی کتاباش عالیه کاش فیلم این کتاب رو هم بسازند
بهار بانو
۱۳۹۹/۲/۲۸
تالکین بینظیره و علیزلرده واقعا زحنت کشیده
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۲)