دانلود کتاب فرهنگ الفبایی حج


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب فرهنگ الفبایی حج و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب فرهنگ الفبایی حج

در کتاب فرهنگ الفبایی حج اثر سید رضا نجفی به مهم‌ترین مقدمات معنوی حج پرداخته می‌شود. حج سیر و سلوکی است «إلی الله»، سفری است به بیداری، هر سفر مقدماتی دارد و مقدمات سفر حج دو گونه است.

در فرهنگ‌ الفبایی حج (The Alphabet Dictionary Of Haj) به بیان مسائل تاریخی و جغرافیایی مکه و مدینه، مناسک و آداب مربوط به حج، اسرار باطنی مربوط به این عبادت، حوادث تاریخی مربوط به آن، اماکن مذهبی و متبرکه حرمین شریفین و معرفی شخصیت‌های مربوط به حج و مکه و مدینه از صدر اسلام و پس از آن پرداخته شده است.

در بخشی از کتاب فرهنگ الفبایی حج می‌خوانیم:

پیشینه‌ی تاریخی بقیع به دوران قبل از اسلام می‌رسد ولی در کتب تاریخی به روشنی قدمت تاریخی آن مشخص نشده است. بعد از هجرت مسلمانان به مدینه، بقیع تنها قبرستان مسلمانان گردید. مردم مدینه قبل از آمدن مسلمانان به آن‌جا اجساد مردگان خود را در دو گورستان «بنی حرام» و «بنی سلام» و گاهی نیز در خانه‌هایشان دفن می‌کردند و در واقع بقیع اولین مدفن و مزاری است که به دستور پیامبر اسلام (ص) توسط مسلمین صدر اسلام به وجود آمده است.

قبرستان بقیع دارای دو درب بوده که یک درب همیشه بسته و درب دیگر، از صبح تا غروب هر روز بر روی زائران باز بوده است. حرم بقیع حالت هشت ضلعی داشته است.

 ۳۵۷ صفحه، ۱ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-964-94070-8-1 

چاپ ۱۳۹۲، قیمت الکترونیکی: ۶۰۰۰۰ ت - 18.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

دیباچه
ادوار تاریخی عربستان
فهرست منابع

راهنمای دانلود کتاب فرهنگ الفبایی حج

برای دانلود کتاب فرهنگ الفبایی حج و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  فرهنگ الفبایی حج