دانلود کتاب فرهنگ دفاعی در اسلام


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب فرهنگ دفاعی در اسلام و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب فرهنگ دفاعی در اسلام

کتاب فرهنگ دفاعی در اسلام، به تالیف فرید دانش فر و حسن محمدنژاد و سعید سلیمی، از مجموعه کتاب‌های «یادداشت‌های موضوعی در حوزه جنگ نرم» است که در آن‌ها سعی شده با بررسی و تشریح ابعاد جنگ نرم به ارتقاء آگاهی عمومی در این حوزه کمک کرد. این کتاب به موضوعات عمومی جنگ نرم پرداخته است.

با توجه به بررسی به عمل آمده از تاریخچه‌ی زندگی بشر از ابتدای خلقت تاکنون، اهمیت استفاده از عملیات‌روانی به‌عنوان یکی از اصلی‌ترین حربه‌ها به منظور ایجاد روحیه و انگیزه بین نیروهای خودی، پیشبرد و موفقیت آن‌ها در جبهه‌ی جنگ، حفظ روحیه‌ی مردم برای انجام دادن پشتیبانی‌های همه جانبه و از‌سوی دیگر ایجاد شک و تردید در بین مردم طرف مقابل و از بین بردن انگیزه‌ی نیروهای نظامی آنها اجرا می‌گردد.

در کتاب فرهنگ دفاعی در اسلام، مشخص شده که اهمیت فوق‌العاده‌ی عملیات‌روانی در پیشبرد اهداف مورد نظر بر هیچکس پوشیده نیست و در طول تاریخ، عملیات‌روانی به‌عنوان یکی از شیوه‌های شکست دادن حریف و کاهش توان رزمی او همواره مورد استفاده قرار گرفته است. همچنین عملیات‌روانی می‌تواند به عنوان پشتوانه‌ی عملیات نظامی در راستای ارتقاء روحیه و آمادگی نیروهای مسلح و مردم یک کشور موثر باشد. با توجه به اینکه پژوهش‌های فراوانی در حوزه‌های دشمن‌شناسی، تهدید شناسی و عملیات روانی و شیوه‌های تهدیدات نرم انجام پذیرفته و کتب و مقالات فراوانی نیز در این زمینه منتشر شده است، لیکن جهت آشنایی با گستره موضوعات مرتبط با عملیات روانی، جنگ نرم و دشمن‌شناسی به صورت خلاصه و موجز، مجموعه یادداشت‌های موضوعی عملیات روانی با استعانت از الطاف الهی در پنج جلد تهیه گردید. که در ادامه به اختصار به معرفی آن می‌پردازیم:

جلد اول این مجموعه که با عنوان «موضوعات عمومی عملیات روانی و جنگ نرم» ارایه گردیده است؛ به یادداشت‌هایی در حوزه عملیات روانی و جنگ نرم به صورت خلاصه و اجمالی، اختصاص داده شده است.

در جلد دوم این مجموعه که با عنوان «ابزارها و شیوه‌های عملیات روانی» ارایه گردیده است؛ خلاصه‌ای از عملیات روانی، مطرح می‌گردد. همچنین در ادامه بحث، به نقش ابزارها، تکنیک‌ها و روش‌های مورد استفاده در عملیات روانی سخن به میان می‌آید.

جلد سوم این مجموعه که با عنوان «فرهنگ دفاعی در اسلام» ارایه گردیده است؛ به یادداشت‌های در حوزه فرهنگ دفاعی، نهضت امام حسین (ع) و شیوه‌های عملیات روانی در این حوزه می‌پردازد.

جلد چهارم این مجموعه که با عنوان «ایران هراسی و دین‌ستیزی» ارایه گردیده است؛ به یادداشت‌های در حوزه شیوه‌های عملیات روانی دشمن در راستای ایران هراسی و ایران ستیزی در این حوزه می‌پردازد.

جلد پنجم این مجموعه که به یادداشت‌های با عنوان «فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی» اختصاص داده شده است؛ به بررسی آسیب‌ها و عملیات روانی شبکه‌های اجتماعی و اینترنت به صورت خلاصه و اجمالی می‌پردازد. 

 ۵۲ صفحه، ۵۲۲ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-8415-02-2 

چاپ ۱۳۹۶: ۴۲۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۸۰۰ ت - 0.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

پیشگفتار
یادداشت 1 : تاثیر عملیات روانی عاشورا بر هویت فرهنگی ما
یادداشت 2: تاکتیک‌ها و شیوه‌های تبلیغی و عملیات روانی سیدالشهدا در واقعه عاشورا
یادداشت3: تاکتیک‌ها و شیوه‌های عملیات روانی دستگاه حکومتی یزید و ابن زیاد در واقعه عاشورا
یادداشت 4: جنگ روانی در دوران دفاع مقدس
منابع و ماخذ

راهنمای دانلود کتاب فرهنگ دفاعی در اسلام

برای دانلود کتاب فرهنگ دفاعی در اسلام و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  فرهنگ دفاعی در اسلام
zolmayhamed faruhmand
۱۳۹۶/۸/۲۳
بسیار خوب کتاب است
من علاقه مند علوم سیاسی هستم
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۱)