دانلود فصلنامه‌ پژوهش‌های نوین علوم مهندسی - شماره 15 و 16

  • ناشر: پژوهش های نوین علوم مهندسی
  • ۰ رای
  • برای دانلود قانونی فصلنامه‌ پژوهش‌های نوین علوم مهندسی - شماره 15 و 16 و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


افزودن به کتابخانه

برای دانلود قانونی فصلنامه‌ پژوهش‌های نوین علوم مهندسی - شماره 15 و 16 و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی فصلنامه‌ پژوهش‌های نوین علوم مهندسی - شماره 15 و 16

فصلنامه‌ پژوهش‌های نوین علوم مهندسی - شماره 15 و 16 منتشر شد. این شماره به بررسی کاهش پاسخ لرزه‌ای سازه‌های نامتقارن در پلان با استفاده از میراگرهای ویسکوز در حوزه‌ی فرکانس و بررسی نقش بافرزون در حفاظت از تالاب استیل آستارا می‌پردازد.

مطالعه زمین لرزه‌های گذشته نشان داده است که وجود نامتقارنی در پلان سازه یکی از دلایل اصلی گسیختگی سازه‌ها است. وجود نامتقارنی در پلان سازه باعث می‌شود که سازه در هنگام وقوع زلزله علاوه بر تغییر مکان جانبی دچار تغییر مکان پیچشی نیز بشود. همبستگی پیچشی جانبی در پلان سازه باعث ایجاد تقاضای تغییر شکل‌های نابرابر در قاب‌های مقاوم لرزه‌ای سازه می‌شود. به همین دلیل در سال‌های اخیر مطالعات زیادی به منظور کاهش پاسخ ناشی از نامتقارنی در سازه صورت گرفته است. یکی از روش‌های ارائه شده استفاده از میراگر‌های ویسکوز الحاقی می‌باشد. میراگر‌های ویسکوز الحاقی نه تنها پاسخ لرزه‌ای کلی سازه را کاهش می‌دهند بلکه با توزیع متناسب این میراگر‌ها در پلان سازه میتوان اثرات ناشی از نامتقارنی سازه را کاهش داد. بدین منظور در این تحقیق تلاش شده است که با حل معادلات دینامیکی سازه یک طبقه در حوزه فرکانس و همچنین استفاده از مفهوم تعادل پیچشی، توزیع مناسبی از میراگر‌های ویسکوز به منظور کاهش همبستگی پیچشی، جانبی و در نتیجه بهبود رفتار لرزه‌ای سازه‌های نامتقارن به دست آید. نتایج نشان می‌دهد که توزیع مناسب میراگر‌ها نه تنها پاسخ لرزه‌ای سازه را کاهش می‌دهد بلکه باعث تغییر شکل تقریبا یکسان قاب‌های مقاوم لرزه‌ای سازه می‌شود. هم چنین مشاهده شده که توزیع مناسب میراگر‌ها در پلان سازه تحت تاثیر زمان تناوب سازه، اندازه‌ی خروج از مرکزیت سختی، نسبت فرکانس پیچشی به جانبی غیر همبسته و همچنین درصد میرایی الحاقی است.

توسعه پرشتاب و گسترده علوم به ویژه در حوزه فنی و مهندسی، انجام اقدامات علمی برای معرفی دستاوردهای علمی را بیش از پیش ضروری کرده است. توسعه پایدار ایران اسلامی، مستلزم ایجاد زیرساخت‌های علمی به ویژه در حوزه علوم مهندسی است. موسسه مدیریت دانش شباک با همکاری اساتید برجسته دانشگاهی با هدف معرفی پژوهش‌های علوم مهندسی و ایجاد فرصتی برای تبادل مطالعات و تجارب در این حوزه، "نشریه پژوهش‌های نوین علوم مهندسی" را منتشر می‌کند.

 ۱۰۰ صفحه، ۷ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
چاپ ۱۳۹۷، قیمت الکترونیکی: رایگان
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
افزودن به کتابخانه

فهرست مطالب

بررسی کاهش پاسخ لرزه‌ای سازه‌های نامتقارن در پلان با استفاده از میراگرهای ویسکوز در حوزه‌ی فرکانس
بررسی نقش بافرزون در حفاظت از تالاب استیل آستارا
نقش مدیریت بحران در کاهش آسیب‌های زلزله در استان سیستان و بلوچستان
بررسی رفتار چرخه‌ای قاب مهاربندی کمانش‌تاب با پارامتر تقاضای شکل‌پذیری تجمعی
مطالعه آزمایشگاهی نحوه شستشوی نفت از سنگ مخزن در سیلاب‌زنی با استفاده از سی تی اسکن چرخشی
طراحی، ساخت و کنترل ربات پرنده چهار ملخه کوچک برای طی مسیر خاص با استفاده از روش پرواز کور
روش‌های مسیریابی در شبکه‌های حسگر بی‌سیم و نقش شبکه‌های عصبی در کاهش مصرف انرژی آن‌ها
بررسی روش‌های ازدیاد برداشت نفت از مخازن نفتی

راهنمای دانلود فصلنامه‌ پژوهش‌های نوین علوم مهندسی - شماره 15 و 16

برای دانلود فصلنامه‌ پژوهش‌های نوین علوم مهندسی - شماره 15 و 16 و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود  فصلنامه‌ پژوهش‌های نوین علوم مهندسی - شماره 15 و 16