دانلود کتاب فلسفه دین و حقانیت اسلام بر زرتشت


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب فلسفه دین و حقانیت اسلام بر زرتشت و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب فلسفه دین و حقانیت اسلام بر زرتشت

سید جمال ابراهیمی در کتاب فلسفه دین و حقانیت اسلام بر زرتشت، در تلاش است تا برتری اسلام بر دین زرتشت را به اثبات رسانده و با این کار خط بطلانی بر ادیان تحریف شده بکشد.

هر انسانی برای زندگی، نیازمند ایدئولوژی، مکتب، عقیده و تعلیمِ صحیح است. اگر خلأ فکری به درستی پُر نشود، انسان به مکتب‌های غلط و ارزش‌هایِ کاذب گرایش پیدا می‌کند. گرایش انسان به «خرافات گوناگون و اعتقاد به تأثیر یک سلسله موهومات در سرنوشت خود» که حتی در حالات بعضی از دانشمندان جهان دیده می‌شود، همه ناشی از همین «خلأ روحی» است.

بدیهی است که تفکر و اعتقاد، نیاز به رهبری صحیح دارد، و در صورت عدم رهبری صحیح، سر از خرافه‌پرستی، فرار از زندگی مثبت، و گرایش‌های منفی نیمه عرفانی - که نمونه آن هم‌اکنون بر اثر خستگی از زندگی ماشینی در غرب دیده می‌شود - درمی‌آید. بنابراین اگر مذهب به صورت صحیحی تفهیم گردد عامل مهمی برای مبارزه با خرافات است.

این کتاب ویژه کارشناسی ارشد گرایش الهیات و معارف اسلامی - ادیان و عرفان می‌باشد و همچنین در فلسفه هم راه دارد و از نظر فلسفی بررسی شده است.

در بخشی از کتاب فلسفه دین و حقانیت اسلام بر زرتشت می‌خوانیم:

آتش در آئین زرتشت همان تفکر مزداست که بالاتر از تمام مخلوقاتش است. پس آتش در حد خودش فقط یک معبود نیست بلکه نماد نور اللّهی است. آتش خواهر نور و منبع طهارت و پاکی در وجود است.

همان‌طور که در عقاید زرتشت آمده است: آتش از نور عرش عالی خداوند آفریده شده و بر روی زمین تجسم یافته است... آتش نماد رمز زندگی و روح جهان است... آتش نماد نیروهای اللّهی در وجود و اصل جوهر انسان است... اصل تمام مخلوقات از آب است بجز انسان که اصل آن از آتش ساخته شده است... آتش در تمام عناصر وجود وارد شده و با آب و گیاهان ترکیب شده است و بدین وسیله نشانۀ خلقت تکمیل شده و گیاهان رشد کرده‌اند و ابرها شکل گرفته‌اند و باران فرو باریده است و جهان شکل گرفته است.

آتش در آئین زرتشت نماد حالت نزاع نهایی بین مقدس و نجس است. آتش علامت پاکی و صداقت است که بین عناصر شیطانی و اللّهی فرق می‌گذارد. آتش در واقع تصویر واضح میلاد زرتشت است. آغاز خلقت زرتشت با نور اللّهی همراه بود که از آسمان ششم برای خورشید و ماه و سپس آتشکده نازل شد، پس نور خورشید و سپس به رحم همسر آتشکده تابید و او حامله شد و دختری را به دنیا آورد که مادر زرتشت بود هنگامی که این دختر متولد شد، نوری از او ساطع شد و پدرش گمان کرد که این مسئله بواسطه شیطان است و در نتیجه فرزند خود را طرد کرد تا در یکی از قبایل مجاور ازدواج کند و او زرتشت را به دنیا آورد.

زرتشت که در لحظه تولد خود می‌خندید و صحبت می‌کرد. اهریمن از این کودک می‌ترسید، برخی از پیروان خود را فرستاد تا زرتشت را در یک دیگ پر از آتش سوزان قرار دهند.

 ۱۶۰ صفحه، ۷۰۷ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-4190-53-4 

چاپ ۱۳۹۸: ۱۰۰۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۴۰۰۰۰ ت - 12.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

مقدمه
بخش اول: فلسفه دین
بخش دوم: دین زرتشت
بخش سوم: دین اسلام
بخش سوم قسمت اول: اصول دین
بخش سوم قسمت دوم: فروع دین
بخش چهارم: حقانیت اسلام بر زرتشت
منابع

راهنمای دانلود کتاب فلسفه دین و حقانیت اسلام بر زرتشت

برای دانلود کتاب فلسفه دین و حقانیت اسلام بر زرتشت و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  فلسفه دین و حقانیت اسلام بر زرتشت
خادم المهدی
۱۳۹۸/۱۰/۱۷
تمام ادیان الهی با توجه به سطح درک و شعور انسان ها در هر مقطع زمانی آمدند تا یکتا پرستی و شریعت را بین مردم تبلیغ نمایند . هرپیامبری که مبعوث میشد،خود را ادامه دهنده راه و مکتب پیامبر پیشین میخواند و بیشتر...
سیدالحکما حکیم سیدجمال ابراهیمی خراسانی
۱۳۹۸/۱۱/۱
به همه دوستان پیشنهاد می‌کنم ک این کتاب را مطالعه کنند. به معنای حقیقی کلمه مفید خواهد بود. وموجب جهانبینی در ادیان وعرفان میشود. که نوید بخش صوت حق مشود. دوستان شما با خریدتان در اصل دارید از اسلا م حمایت می‌کنید. با حمایت شما سبب می‌شود که تحقیقات در این ضمیمه استمرار پیدا کند.
سیدالحکما حکیم سیدجمال ابراهیمی خراسانی
۱۳۹۸/۱۰/۲۹
این کتاب در دل خود رمز و رازی دارد، سخن فراوان دارد صدای بغض امتی به همراه دارد. قدرتی که تنین انداز این کتاب است، شوری ست که حکیم آن را دنبال می‌کند. این کتاب اذان من نیست هدیه به ام آبی هاست. در که بیشتر...
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۳)