دانلود کتاب قانون اساسی آمریکا با نگاهی به تاریخچه‌ی سیاسی و فرهنگی


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب قانون اساسی آمریکا با نگاهی به تاریخچه‌ی سیاسی و فرهنگی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب قانون اساسی آمریکا با نگاهی به تاریخچه‌ی سیاسی و فرهنگی

کتاب قانون اساسی آمریکا با نگاهی به تاریخچه‌ی سیاسی و فرهنگی نوشته‌ی حشمت الله فلاحت پیشه، علیرضا شکر بیگی و معین مرادی کرتویجی، به بررسی مواردی مانند فرهنگ سیاسی، ایدئولوژی آمریکایی و همچنین چگونگی برقراری و حفظ توازن قوا در ارکان سیاسی آمریکا می‌پردازد. این فوانین به دو زبان فارسی و انگلیسی در این کتاب به نگارش درآمده است.

در بخشی از کتاب قانون اساسی آمریکا با نگاهی به تاریخچه‌ی سیاسی و فرهنگی (the constitution of the united states) می‌خوانیم:

اصلاحیه دوازدهم 1804
رأی دهندگان در ایالت‌های متبوع خود گرد هم آمده و با رأی مخفی، رئیس جمهور و معاون رئیس جمهور را که حداقل یک نفرشان نباید از اهالی ایالت خود آنان باشد انتخاب می‌کنند. آنان باید در ورقه‌های رأی، نام شخصی را که به عنوان رئیس جمهور به او رأی داده‌اند و در ورقه جداگانه دیگری، نام شخصی را که به عنوان معاون رئیس جمهور به او رأی داده‌اند قید نمایند و سپس فهرستی جداگانه از اسامی کسانی را که به عنوان رئیس جمهور و معاون رئیس جهمور رأی آورده‌اند همراه با سیاهه تعداد آرای هر یک تهیه و پس از امضا و گواهی، مهر نموده و به مرکز ایالات متحده به نام ریاست مجلس سنا ارسال کنند. رئیس سنا در حضور اعضای سنا و مجلس نمایندگان همه تأییدیه‌ها را گشوده و سپس آراء شمارش می‌شوند. شخصی که بیشترین رأی را برای ریاست جمهوری بدست آورده باشد، به عنوان رئیس جمهور معرفی می‌شود، مشروط بر آن که آرا اکثریت کل رأی دهندگان تعیین شده را بدست آورده باشد. چنانچه هیچ‌کس چنین اکثریتی را کسب نکرده باشد، در این صورت از میان کسانی که بیشترین تعداد رای را دارا هستند - و در فهرست کسانی که به آنان به عنوان رئیس جمهور رأی داده شده است و تعدادشان از سه نفر تجاوز نکند – مجلس نمایندگان بدون اتلاف وقت با رأی مخفی رئیس جمهور را انتخاب می‌کند. به هر حال در انتخاب رپیس جمهور، ایالت‌ها رأی می‌دهند و نمایندگی هر ایالت دارای یک رأی می‌باشد. حد نصاب لازم برای این منظور حضور عضو یا اعضای دو سوم ایالت‌ها می‌باشد و رأی اکثریت تمام ایالت‌ها برای یک انتخاب ضروری است.

اگر مجلس نمایندگان هنگامی که حق انتخاب به آن تفویض می‌شود قبل از روز چهارم ماه مارس بعد، رئیس جمهور را انتخاب ننماید، همانند مواقع فوت یا سایر ناتوانایی‌های اساسی رئیس جمهور به موجب قانون اساسی، معاون رئیس جمهور به جای رییس جمهور انجام وظیفه خواهد کرد. فردی که بیشترین تعداد آراء را به عنوان معاون رئیس جمهور به دست آورده باشد، چنانچه تعداد آراء، معادل اکثریت کل تعداد رأی دهندگان تعیین شده باشد، وی معاون رئیس جمهور می‌شود. و چنانچه هیچ فردی حائز چنین اکثریتی نباشد، مجلس سنا از میان دو نفر از دارندگان بیشترین تعداد رأی در فهرست، معاون رئیس جمهور را انتخاب می‌کند. حد نصاب لازم برای این منظور حضور دو سوم از تعداد کل نمایندگان سنا می‌باشد و اکثریت کل تعداد آراء برای یک انتخاب ضروری است. به هر حال شخصی که از نظر قانون اساسی برای مقام ریاست جمهوری فاقد صلاحیت باشد برای سمت معاونت ریاست جمهوری ایالات متحده نیز دارای صلاحیت نیست.

 ۱۴۲ صفحه، ۱ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-622-6055-03-1 

چاپ ۱۳۹۷: ۱۷۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۸۰۰۰ ت - 2.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

فصل اول: متن فارسی قانون اساسی ایالات متحده آمریکا
مقدمه
اصل اول
اصل دوم
اصل سوم
اصل چهارم
اصل پنجم
اصل ششم
اصل هفتم
اصلاحیه
فصل دوم: نگاهی به تاریخچه آمریکا
جغرافیای ایالات متحده آمریکا
جغرافیای طبیعی
وسعت آمریکا
مختصات و موقعیت جغرافیایی آمریکا
محیط زیست
گونه‌ها
آب و هوا
جغرافیای انسانی
سیاست در ایالات متحده آمریکا
فرهنگ سیاسی
ایدئولوژی آمریکایی
تفکیک قوا در ایالات متحده آمریکا
چگونگی برقراری و حفظ توازن قوا در ارکان سیاسی آمریکا
نظام سیاسی
سیاست خارجی
ایالت‌ها
حقوق ایالات متحده آمریکا
سازمان قضایی ایالات متحده آمریکا
برکناری قضات
تأثیر سیاسی انتخاب قضات
ویژگی‌های عمده سیستم قضایی آمریکا
دادگاه تجارت بین المللی
وظایف دیوان عالی
اعضای دیوان عالی
تاریخچه
نظارت بر حسن اجرای قانون اساسی
آشنایی با مجلس نمایندگان
مجلس سنای آمریکا
فرهنگ و هنر آمریکا
غذا و آشپزی
ورزش
دین و مذهب
آب و هوای آمریکا
The Constitution of the United StatesThe Bill of Rights & All Amendments

راهنمای دانلود کتاب قانون اساسی آمریکا با نگاهی به تاریخچه‌ی سیاسی و فرهنگی

برای دانلود کتاب قانون اساسی آمریکا با نگاهی به تاریخچه‌ی سیاسی و فرهنگی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  قانون اساسی آمریکا با نگاهی به تاریخچه‌ی سیاسی و فرهنگی