دانلود کتاب قانون اساسی کشور فرانسه

  • ۱۰ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب قانون اساسی کشور فرانسه و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


افزودن به کتابخانه

برای دانلود قانونی کتاب قانون اساسی کشور فرانسه و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب قانون اساسی کشور فرانسه

کتاب قانون اساسی کشور فرانسه، به تشریح سیستم دولت و همچنین حقوق مدنی همه شهروندان فرانسوی و کسانی که در کشور فرانسه زندگی می‌کنند، می‌پردازد.

فرانسه با عنوان رسمی جمهوری فرانسه (République française) یکی از کشورهای اروپای غربی است که دارای منطقه‌ها و قلمروهای زیادی در آن‌سوی دریاها هست. فرانسه یکی از سه کشوری است که دارای سواحلی هم در دریای مدیترانه و نیز اقیانوس اطلس می‌باشد و به دلیل شکل نقشه‌ی این کشور، در زبان فرانسوی به آن لقب شش‌ضلعی داده‌اند.

فرانسه (France) بزرگ‌ترین کشور اروپای غربی و اتحادیه اروپا و همچنین سومین کشور بزرگ در همه قاره اروپا به‌شمار می‌آید. جمعیت فرانسه در حال عبور از مرز ۶۷ میلیون تَن است که با این شمار، فرانسه در رتبه دومین کشور پرجمعیت پس از آلمان در اتحادیه اروپا قرار می‌گیرد. قانون اساسی فرانسه (constitutions françaises) برپایه یک همه‌پرسی رسمیت رسیده‌است. این قانون تأکید بر ایجاد کشوری سکولار و دموکرات دارد که مردم در آن، حق حاکمیت را ایجاد می‌کنند. اعلامیه‌ی حقوق انسان و شهروند که در انقلاب فرانسه تدوین شد و در نوع خود یکی از نخستین سندهای تاریخی در این زمینه به‌شمار می‌آید، به گونه‌ای بیانگر باورهای این کشور است.

قانون اساسی کنونی فرانسه (Constitution of France) در ۴ اکتبر ۱۹۵۸ به رسمیت رسید و بنیان جمهوری پنجم را تشکیل می‌دهد. این قانون که بیشتر با نام قانون اساسی جمهوری پنجم شناخته می‌شود، جایگزین قانون اساسی جمهوری چهارم شد که از سال ۱۹۴۶ در حال اجرا بود. شارل دوگل اصلی‌ترین چهره در معرفی این قانون و آغاز جمهوری پنجم بود.

متن این قانون توسط میشل دبره تهیه و در همه‌پرسی ۲۸ سپتامبر ۱۹۵۸ به رای مردم گذاشته شده است. از آن هنگام تاکنون این قانون ۱۸ بار بازنگری شده که واپسین بار آن در سال ۲۰۰۸ میلادی بود.

 ۳۲ صفحه، ۷۷۸ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
چاپ ۱۳۹۷، قیمت الکترونیکی: رایگان
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
افزودن به کتابخانه

راهنمای دانلود کتاب قانون اساسی کشور فرانسه

برای دانلود کتاب قانون اساسی کشور فرانسه و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  قانون اساسی کشور فرانسه

نظرات کاربران

فقط کاربرانی که کتاب را دریافت کرده‌اند، امکان ثبت نظر دارند.
قاسم ولی پور
۱۳۹۷/۸/۱۲
عالیه سرعت اپلیکیشن بالاست و آدم و اذیت نمیکنه ضمنا کتابهای رایگان خوبی در دسترسه
داود ابراهیمی
۱۳۹۷/۱۰/۱۶
عالی
قادر نورى
۱۳۹۷/۸/۲۷
عالى👌🏻👌🏻👌🏻
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۴)