دانلود کتاب قانون اساسی کشور کانادا

  • ۵ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب قانون اساسی کشور کانادا  و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


افزودن به کتابخانه

برای دانلود قانونی کتاب قانون اساسی کشور کانادا  و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب قانون اساسی کشور کانادا

کتاب قانون اساسی کشور کانادا به تشریح سیستم دولت و همچنین حقوق مدنی همه شهروندان کانادایی و کسانی که در کشور کانادا زندگی می‌کنند، می‌پردازد.

کانادا (Canada) کشوری در شمال قاره آمریکای شمالی است که از ده استان و سه قلمرو تشکیل شده‌ است. این کشور از اقیانوس اطلس تا اقیانوس آرام و از شمال تا اقیانوس منجمد شمالی گسترده‌ است. مرز مشترک کانادا با ایالات متحده، بلندترین مرز زمینی در جهان است. هرچند این کشور پس از روسیه بزرگ‌ترین کشور جهان است، اما جمعیت آن تنها، حدود یک‌ پنجم جمعیت روسیه است. در زبان فارسی، نام کانادا بر اساس تلفظ فرانسوی آن رواج یافته‌ است.

حکومت کانادا یک دموکراسی پارلمانی فدرال و یک پادشاهی مشروطه است که در حال حاضر ملکه الیزابت دوم رئیس کشور است و قانون به امضاء و به نام او رسمیت و ضمانت اجرایی پیدا می‌کند. ساختار حکومت کانادا از پادشاه یا ملکه‌ی بریتانیای کبیر، دولت فدرال، دو مجلس سنا و عوام، دولت‌های ایالتی و فرماندار کل که به عنوان نماینده‌ی ملکه الیزابت ایفای نقش می‌کند، تشکیل شده‌ است. رأی‌ دهندگان کانادا و شهروندان نیز در قاعده‌ی این هرم قرار می‌گیرند. این کشور توسط دولت‌های مستقل از هم اداره می‌شود، که در مجموع زیر پوشش دولت فدرال قرار گرفته‌اند.

قانون اساسی کانادا (Constitution of Canada) عالی‌ترین قانون کشور کانادا است. این قانون ترکیبی از اعمال و سنت‌ها و فرامین کانادا می‌باشد که یکی از قدیمی‌ترین قوانین اساسی در جهان است. قانون اساسی کانادا به شریح سیستم دولت و همچنین حقوق مدنی همه شهروندان کانادایی و کسانی که در کانادا زندگی می‌کنند می‌پردازد و دستورهای لازم را برای اداره کشور می‌دهد.

قانون اساسی کانادا در دو دوره تنظیم شده است؛ یکی قانون اساسی کانادا (۱۸۶۷) و دیگری که اصلاحاتی بر قانون اول بود در قانون اساسی کانادا (۱۹۸۲) به تصویب رسید.

 ۲۵۱ صفحه، ۸۱۹ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
چاپ ۱۳۹۷، قیمت الکترونیکی: رایگان
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
افزودن به کتابخانه

راهنمای دانلود کتاب قانون اساسی کشور کانادا

برای دانلود کتاب قانون اساسی کشور کانادا و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  قانون اساسی کشور کانادا
امیرمحمد فلاح
۱۳۹۷/۷/۲
چقدر غلط غلوط کی نوشته اینو
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۱)