دانلود کتاب قدرت نظامی (اصول و کارکردها)


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب قدرت نظامی (اصول و کارکردها) و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب قدرت نظامی (اصول و کارکردها)

کتاب قدرت نظامی (اصول و کارکردها) نوشته‌ی محمدحسین صنیعی به یکی از مهم‌ترین مولفه‌های امنیت که همان قدرت نظامی است، می‌پردازد و نقش مدیریت راهبردی را در این امر مهم بررسی می‌کند.

آمادگی نظامی مستلزم داشتن سازمانی است که توانایی حمایت از هدف‌های سیاست خارجی کشور را داشته باشد؛ چنین توانایی از عوامل زیادی از جمله: «فناوری نظامی»؛ «رهبری نظامی» و «کیفیت و کمیت به عنوان مجموعه‌ای از نیروهای مسلح» ناشی می‌شود که با توجه به عوامل ایجاد توانایی نظامی، مؤلفه‌هایی مانند نیروی انسانی، روحیه، وفاداری و اطاعت‌پذیری، انضباط، آموزش، تجهیزات، امکانات، فناوری، فرماندهیِ کارآمد و پشتیبانی فعّال، مردمی بودن، مهارت و تخصص، قدرت‌ حفظ و تولید اطلاعات، ساختار و تشکیلات و... نقش مهمّی را ایفا می‌کند و پیشگیری و صیانت از هرگونه آسیب‌پذیری این عوامل، تأثیر مهمّی در تقویت این بازوی قدرتمند دفاعی کشور خواهد داشت.

در کتاب قدرت نظامی (اصول و کارکردها) با موارد ذکر شده به صورت کامل آشنا می‌شوید و محمدحسین صنیعی برای شما توضیح می‌دهد که یک مملکت برای تبدیل شدن به کشوری قدرتمند از نظر نظامی به چه عواملی نیاز دارد.

در بخشی از کتاب قدرت نظامی (اصول و کارکردها) می‌خوانیم:

روحیه یکی از مهم‌ترین موضوعات انسانی برای دستیابی به موفقیت درهر زمینه‌ای به ویژه در عملیات نظامی است. روحیۀ بالا، کیفیتی است که یگان‌های نظامی را در برخورد با بدترین شرایط موفق می‌سازد. روحیه امری معنوی و مرکب از فداکاری، شهامت، اعتقاد و میل به حفظ شخصیت و حیثیت است.

به عبارت دیگر روحیه، شیوۀ تفکر فرد در علاقه‌مندی به اجرای وظایف محوّله و تشریک مساعی به عنوان عنصری از یک سازمان برای نیل به هدف آن سازمان است. نشانه روحیه خوب از طرف یک فرد، کشش مثبت به سوی وظیفه و ارائه اشتیاق و ذوق در برآوردن تمایلات ما یاد شده‌ها و رهبران است. روحیه ضعیف با نارضایتی، بی‌علاقگی و کمبود انضباط ایجاد می‌گردد. روحیه خود به خود یک غرور است و از جنبه نظامی می‌توان گفت افتخار به خدمت در یک سازمان محسوب می‌شود.

 ۱۶۵ صفحه، ۲ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-622-6885-74-4 

چاپ ۱۳۹۸: ۳۵۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۰۰۰۰ ت - 3.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

مقدمه
فصل اول: قدرت نظامی؛ چیستی و معنا
فصل دوم: مهندسی تولید و کارکردهای قدرت نظامی
فصل سوم: کارکردهای قدرت نظامی

راهنمای دانلود کتاب قدرت نظامی (اصول و کارکردها)

برای دانلود کتاب قدرت نظامی (اصول و کارکردها) و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  قدرت نظامی (اصول و کارکردها)

نظرات کتاب قدرت نظامی (اصول و کارکردها)

Capt LD
۱۳۹۹/۱۲/۲
کتاب سنگینی هست
برای درک عملکرد یک سازمان یا سیستم نظامی خیلی کار بردی هست
محمد امین کامرانی
۱۴۰۰/۲/۱۵
بیشتر برای تخصصی خوبه و بیشتر فرعیات
مشاهد همه نظرات (۲)