دانلود کتاب لاک پوک زنجره


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب لاک پوک زنجره و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب لاک پوک زنجره

کتاب لاک پوک زنجره نوشته‌ی کیمیه مائه دا، دربردارنده‌ی مجموعه‌ای از هایکوهای ژاپنی است که به ترتیب فصول در این اثر قرار گرفته‌اند. اشعار مرتبط به هر فصل در بخش همان فصل جای گرفته‌اند و به زیبایی تمام اعجاز و تغییر هر لحظه را بیان می‌کنند. در لاک پوک زنجره زیباترین اشعار در توصیف بهار، تابستان، پاییز و زمستان گردآوری شده‌اند.

«هایکو» از کوتاه‌ترین گونه شعری در جهان می‌باشد که آفریننده آن ژاپنی‌ها هستند و در قرن 17 به قالبی مستقل در اشعار ژاپن تبدیل شد.

ابتدا آن را هوکّو یا هایکای می‌خواندند، اما «ماسائوکا شیکی» در قرن نوزدهم نام هایکو بر آن نهاد. به طوریکه به دلیل وجود بند‌های متوالی پنج هجایی و هفت هجایی، ژاپنی زبانان احساس می‌کنند که با اشعاری موزون و آهنگین روبرو هستند.

یادآورى این نکته نیز ضرورى است که هایکو «شعر کوتاه» نیست. خیلى از تک بیت‌ها یا مصرع‌هاى فارسى هست که کوتاه‌تر از هایکوِ هفده هجایی ژاپنى است، با این همه نمى‌توان آن‌ها را هایکو نامید.

به این مصرع کامل چهارده هجایی نگاه کنید: بلبل نگر که غنچه شده در کمین گل. تصویرى کامل و زیبا با معنا نگاره‌هاى بلبل و غنچه در آن است. کلامى موجز است، اما هایکو نیست.

این مجموعه را «ع. پاشایی» نویسنده، مترجم، شاعر و شرق‌ شناس ایرانی و کیمیه مائه‌ دا (Kimie Mahda) عضو انجمن تحقیقاتی ادبیات معاصر خاورمیانه وابسته به دانشگاه کیوتو گردآوری و ترجمه کرده‌‌اند.

 ۱۷۶ صفحه، ۳ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-600-229-187-5 

چاپ ۱۳۹۴: ۱۲۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۸۰۰۰ ت - 2.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

راهنمای دانلود کتاب لاک پوک زنجره

برای دانلود کتاب لاک پوک زنجره و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  لاک پوک زنجره