دانلود کتاب ماجراهای شگفت‌انگیز نیلس


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب ماجراهای شگفت‌انگیز نیلس و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب ماجراهای شگفت‌انگیز نیلس

کتاب ماجراهای شگفت‌انگیز نیلس به قلم سلما لاگرلوف، داستان پسری 14 ساله به نام نیلس را به تصویر می‌کشد که بسیار تنبل و بی‌اعتنا به اطرافیانش است و از آزار دادن حیوانات مزرعه‌شان لذت می‌برد.

یک روز زمانی که خانواده او به کلیسا رفته بودند و او در خانه تنها بود تا قسمت‌هایی از انجیل را حفظ کند توسط تور یک تومته را گرفت. تومته از نیلس خواهش کرد تا او آزاد کند و در قبالش یک سکه بزرگ طلا بگیرد اما نیلس این پیشنهاد را نپذیرفت. تومته نیز او را تبدیل به یک تومته کرد که باعث شد نیلز کوچک شود و بتواند با حیوانات صحبت کند.

حیواناتی که نیلس آن‌ها را آزار داده بود، از دستش عصبانی بودند و از اینکه او اندازهٔ آن‌ها شده خوشحال بودند. آن‌ها خود را آماده کرده بودند تا انتقام روزهایی که نیلس آزارشان می‌داد را بگیرند.

زمانی که این اتفاق‌ها پیش آمده بود، گروهی از غازهای وحشی برای کوچ‌ کردن در حال پرواز بر آسمان مزرعه خانوادهٔ نیلز بودند که در همین لحظه یکی از غازهای مزرعه که مورتن نام داشت، سعی می‌کرد به غازهای وحشی ملحق شود.

نیلس از این موضوع استفاده کرد و بلافاصله تصمیم گرفت با دوست جدیدش که همستری به نام کاروت بود، پشت مورتن بپرد و از این طریق از مزرعه فرار کند و به گروه غازهای وحشی که برای تابستان در حال کوچ به سمت لپلند بودند، بپیوندد.

غازهای وحشی از اینکه یک پسر و یک غاز اهلی با آن‌ها همسفر شوند خوشحال نبودند اما در نهایت آن‌ها را پذیرفتند. نیلس در این سفر با حوادث بسیار و شخصیت‌های گوناگونی مواجه شد و آموخت که موظف است به دیگران کمک کند و خودبین نباشد.

این کتاب مناسب چه کسانی است؟

سلما لاگرلوف (Selma Lagerlöf) کتاب ماجراهای شگفت‌انگیز نیلس (The Wonderful Adventures of Nils) را برای تمام کودکان و نوجوانان علاقه‌مند به داستان‌های تخیلی به رشته‌ی تحریر درآورده است.

موضوع کتاب ماجراهای شگفت‌انگیز نیلس چیست؟

نویسنده در این کتاب در تلاش است تا به کودکان یاد دهد که خودبینی و خودخواهی و همچنین آزار دادن موجودات دیگر رفتار پسندیده‌ای نیست لذا با روایت داستان نیلس نتیجه‌ی این رفتار را به آن‌ها نشان می‌دهد.

در بخشی از کتاب ماجراهای شگفت‌انگیز نیلس می‌خوانیم:

آن روز تنها دفعه‌ای بود که پسرک کلامی دوستانه شنیده بود. او آنقدر خوشحال بود که می‌خواست دست بر گردن غازی بیاندازد اما خودداری کرد؛ و برای هدیه تشکر کرد. در ابتدا او گمان کرد که خوردن ماهی خام ممکن است و سپس تصمیم به امتحان آن گرفت.

او به دنبال این بود که ببیند چاقوی غلاف دارش با او است یا نه، و مطمئنا در پاچه پشت شلوارش آویزان بود ولی چاقو آنقدر کوچک شده بود که به اندازه یک چوب کبریت هم نمی‌شد. در هر صورت برای جدا کردن فلس‌های ماهی و تمیز کردنش بکار آمد و طولی نکشید که ماهی خورده شده بود.

وقتی گرسنگی پسرک رفع شده بود، او کمی احساس شرم کرد زیرا یک ماهی خام حورده است. او با خودش فکر کرد: " مشخصه که من دیگه انسان نیستم بلکه یک اِلف واقعی هستم".

در حالیکه پسرک در حال خوردن بود غازی نر ساکت کنار او ایستاده بود. اما وقتی که پسرک آخرین لقمه را قورت داد، غازی با صدای آرامی گفت: "حقیقت اینه که ما با دسته‌ای از غاز‌های مغرور و خود شیفته‌ای برخوردیم که از تمام حیوانات اهلی متنفرند".

پسرک گفت: "آره، متوجه شدم".

"چه موفقیتی می‌شه اگه من تا سرزمین لاپلاند دنبال اونا برم و به اونا ثابت کنم که حتی یک غاز اهلی هم می‌تونه چنین کاری انجام بده."

پسرک گفت: "آرررره" و کلمه را کشید زیرا او باور نداشت که غازی نر بتواند این کار راانجام بدهد، اما هنوز دوست نداشت که سخن او را انکار کند. غازی گفت: "بنظرم نمی‌تونم تنهایی از پس این سفر بربیام. می‌خواهم از تو بپرسم اگر نمی‌اومدی و کمکم نمی‌کردی چی می‌شد!؟" البته پسرک هیچ انتظاری نداشت جز اینکه هر چه سریع‌تر به خانه‌اش برگردد و آنقدر متعجب شده بود که نمی‌دانست چه پاسخی دهد.

 ۵۶۲ صفحه، ۶۵۵ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-622-6419-10-9 

چاپ ۱۳۹۸: ۴۰۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۸۰۰۰ ت - 6.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

پسرک
غازهای وحشی
پارچهِ بزرگ چهارخانه
آکا از کبنه کایزه
شب
نقش غاز
سفر شگفت انگیز نیلس
ویتسکوول
در پارک اووید کلویستر
قلعه گلیمینج
لک لک
افسونگرِ موش‌های صحرایی
رقص بزرگ در ناها در کُلابرگ
درهوای بارانی
پلکانی با سه پله
در کنار رودخانه رونِبی
کارلسکرونه
سفر به اولاند
نقطه جنوبی اولاند
بزرگ
جزیره کوچک کارل
گوسفندان
حفره‌یِ جهنم
دو شهر
شهر زنده
افسانه اسملاند
کلاغ‌ها
دزدیده شده توسط کلاغ‌ها
کلبه
پیرزن روستایی
‌از تابرگ تا هوسکوارنا
پرنده بزرگ دریاچه
مرغابی طعمه
کاهش سطح آب دریاچه
بانو یول واسا
پارچه دستبافت
داستان کْار و خاکستری
پرواز خاکستری
درمانده، مارآبی
شاپرکهای راهبه
جنگ بزرگ شاپرک‌ها
مجازات
جادوگر باد
بازار شب عید
شکسته شدن یخ‌ها
تومبیتوت و خرس‌ها
سیل
سگ نگهبان جدید
دانفین
خواهرها
استکهُلْم
جرجو عقابه
در اسارت
بر فراز گَستریکلاند
روز جنگل
یک روز در هلسینگلند
شب سال نوی حیوانات
در مدلپاد
صبحی در انگرمانلاند
آتش سوزی در جنگل
وست باتم و لاپلند
منظره متحرک
دیدار
اوسا، دخترغازچران، و متس کوچولو
با بومی‌های لاپلند
صبح روز بعد
سفر بسوی خانه
اسطوره‌های هریدالن
ورملاند و دالسلاند
مزرعه‌ایی کوچک
گنج در جزیره
هدیه‌ی غازهای وحشی
سفر به ومینگئوک
سرانجام در خانه
جدایی از غازهای وحشی

راهنمای دانلود کتاب ماجراهای شگفت‌انگیز نیلس

برای دانلود کتاب ماجراهای شگفت‌انگیز نیلس و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  ماجراهای شگفت‌انگیز نیلس
. .
۱۳۹۹/۱/۷
عالی بود از کارتونش بهتر بود
زهره چگنی
۱۳۹۸/۱۲/۲۸
خانم سلما لاگِرلوف، معلم و نویسنده سوئدی است که در سال 1858 در ملکی به نام مُرباکا به دنیا آمد. او اولین رمان خود را در با نام «حماسه یوستا برلینگ» و در سن 33 سالگی به رشته تحریر درآورد. او اولین زنی بیشتر...
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۲)