دانلود کتاب ماساژ درمانی: فرم‌دهی بدن و رفع تجمع چربی‌های زیر‌پوستی (آنتی سلولیت)

  • از: آرزو بهرامی
  • ناشر: انتشارات سیادت
  • ۱۵ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب ماساژ درمانی: فرم‌دهی بدن و رفع تجمع چربی‌های زیر‌پوستی (آنتی سلولیت) و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب ماساژ درمانی: فرم‌دهی بدن و رفع تجمع چربی‌های زیر‌پوستی (آنتی سلولیت) و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب ماساژ درمانی: فرم‌دهی بدن و رفع تجمع چربی‌های زیر‌پوستی (آنتی سلولیت)

کتاب ماساژ درمانی، به تالیف آرزو بهرامی، یکی از مؤثر‌ترین روش‌ها جهت رفع این چربی‌ها و جلوگیری از شکل‌گیری برجستگی‌های بدشکل زیر‌پوستی بدن، است.

سلولیت به برجستگی‌های نامتعارف و کوچک چربی در زیر پوست می‌گویند که در اثر ایجاد مشکلات درهم تنیده توسط دستگاه جریان خون مویرگی و لنفاتیک به وجود می‌آید. ‌

تجمع این چربی‌ها به‌طور هم‌زمان با تجمع برخی مواد سمی در زیر پوست همراه می‌شود که آسیب‌رسان و گاهی آزار‌ دهنده هستند. این مشکل بیشتر در خانم‌ها رایج است که لزوماً ربطی به اضافه وزن ندارد و برخی از زنان لاغر‌ اندام یا آن‌هایی که از وزن‌ ایده‌آلی برخوردارند، نیز ممکن است با این مشکل درگیر شوند.

درصد زیادی از زنان در سراسر دنیا با هر نژاد و ملیتی، از رسوب نا‌خواستۀ ‌این چربی‌ها شکایت دارند. به‌ این ظاهر پوست پرتقالی، سلولیت گفته می‌شود. سلولیت به طور عمده از چربی‌هایی تشکیل می‌شود که در بافت همبند زیر پوست ذخیره شده است. این چربی‌ها به‌صورت کیسه‌های کوچکی در زیر بافت همبند در کفل‌ها، ران‌ها، کشالۀ ران‌ها، پشت بازو‌ها و حتی در بعضی موارد در سینه‌ها به ‌صورت بد‌شکلی رسوب می‌کنند و ‌این بافت را تحت فشار قرار می‌دهند که اغلب به همراه این چربی‌ها برخی از مواد سمی ‌نیز در این مناطق رسوب می‌کنند.

در ماساژ‌ درمانی، با استفاده از حرکات مناسب همراه با فشار بالا، می‌توان گرفتگی‌های موجود در راه‌های مجراهای لنفاوی را بهبود بخشید و مایع انباشته شدۀ میان‌بافتی را برطرف نمود و با تحریک فیبروبلاست و کراتینوکیت به طور هم‌زمان، باعث کاهش فعالیت آدی‌پوسی‌تس (چربی‌های سفید یا قهوه‌ای) شد. انجام ماساژ‌ درمانی باید در دراز‌ مدت به‌همراه استفاده از کرم‌های حاوی اگزانتینس‌ها، بوتانیکال‌ها، فرگرانسزها و لیگاندها جهت گیرنده‌های رتینوئیدو پی پی آر انجام گیرد.

در رژیم درمانی، معمولاً به فرد غذای کم‌کالری داده می‌شود تا بدن از چربی‌های ذخیره شده، استفاده نماید. در‌حالی‌که چربی‌های ناحیۀ سلولیت، در حفرات فیبروز بافت همبند به دام افتاده‌اند و به‌علت کاهش یا توقف جریان خون در موضع، وارد شدن آنها به چرخۀ سوخت‌و‌ساز بدن، به‌راحتی امکان‌پذیر نیست. بنابراین استفاده از رژیم کم‌کالری به‌منظور درمان سلولیت، موجب لاغری عمومی بدن، به‌خصوص صورت می‌شود؛ لذا در کاهش حجم سلولیت تأثیر چندانی نخواهد داشت.

حال آن‌که در سیستم ماساژ تراپی، شکل حرکت دستان، به ازاء هر کدام از مراحل درمانی سلولیت، مانند افزایش جریان خون مویرگی، تحریک فیبرها، درناژ لنفی، اکسیژن تراپی و خرد‌کردن چربی‌ها، به شکل ویژه‌ای طراحی شده است که درمانگر با اعمال منظم آن‌ها، به نتایج فیزیولوژیکی مورد نظر دست می‌یابد.

 ۵۴ صفحه، ۳ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-7333-74-7 

چاپ ۱۳۹۶: ۶۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۲۵۰۰ ت - 0.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

پیش گفتار
فصل اول: ماساژ بخش پشتی بدن، موقعیت ماساژ گیرنده: دراز‌ کشیده بر‌روی شکم نمای پشتی پاها
نکات مهمی را که قبل از شروع ماساژ باید به‌خاطر بسپاریم
ماساژ نمای پشتی پاها
فصل دوم: ماساژ بالا تنه پشت
ماساژ بالا تنه پشت
فصل سوم: ماساژ نمای پشتی دست‌ها
ماساژ نمای  پشتی دست‌ها
فصل چهارم: ماساژ نمای جلویی اندام
ماساژ نمای جلویی اندام
ماساژ نمای جلویی پاها
فصل پنجم: ماساژ ناحیۀ شکمی
ماساژ ناحیۀ شکمی
فصل ششم: ماساژ نمای جلویی دست‌ها
ماساژ نمای جلویی دست‌ها
منابع

راهنمای دانلود کتاب ماساژ درمانی: فرم‌دهی بدن و رفع تجمع چربی‌های زیر‌پوستی (آنتی سلولیت)

برای دانلود کتاب ماساژ درمانی: فرم‌دهی بدن و رفع تجمع چربی‌های زیر‌پوستی (آنتی سلولیت) و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  ماساژ  درمانی: فرم‌دهی بدن و رفع تجمع  چربی‌های زیر‌پوستی (آنتی سلولیت)

نظرات کتاب ماساژ درمانی: فرم‌دهی بدن و رفع تجمع چربی‌های زیر‌پوستی (آنتی سلولیت)

Shaghayegh Mohamadali
۱۳۹۸/۹/۴
واقعا کتاب خیللللی ضعیفی بود مفت هم نمی‌ارزید تصاویر فوق العاده ضعیف وبی کیفیت وخیلیم کم وناقص بود مطالب. درضمن بیشتر حرکاتش همون تکنیک‌های ماساژ ریلکسی بود...
نیلوفر سلطانی
۱۳۹۶/۱۰/۴
خیلی خوبه که در زمینه ماساژ میتونم تو کتابراه مطالب مفیدی رو جمع آوری کنم در جهت پیشبرد کارم.
فردین عبدی پور
۱۳۹۶/۶/۲۶
ماساژ درمانی یکی از بهترین روشهای حفظ سلامتی و آرامش محسوب میشه
مشاهد همه نظرات (۸)