دانلود ماهنامه ساناز سانیا - شماره 139

  • ناشر: پویا سازان ساناز سانیا
  • ۰ رای
  • برای دانلود قانونی ماهنامه ساناز سانیا - شماره 139 و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید مجلهنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی ماهنامه ساناز سانیا - شماره 139 و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی ماهنامه ساناز سانیا - شماره 139

ماهنامه ساناز سانیا - شماره 139، منتشر شد. آشنایی با رمز و راز پرکاربردترین ماده آشپز‌ی، املت پنیر، املت سفیده تخم‌مرغ، املت میگو و املت تای اسکرامبلداگ، از جمله عناوینی هستند که در این شماره از ماهنامه می‌خوانید.

چشم بر هم زدیم و مهر هم گذشت. مهر رفت و جای خود را به آبان داد. حالا دیگر باید با هوای مهربان مهر خداحافظی کرد و خود را برای هوای سرد آماده کنیم. پاییز کم‌کم دارد به نیمه راه می‌رسد و همزمان سرما، میهمان تازه او هم از راه می‌آید. تغییر آب‌وهوا بخشی از نظام طبیعت است و پیام آور این موضوع است که هیچ‌چیز در این دنیا پایدار و باقی نیست. هر چیزی را وقت و زمانی است. درواقع، گردش ایام و چرخش روزگار حکایت از این دارند که هم نباید به چیزی در این دنیا دل بست و هم نباید از هیچ‌چیز هم ناامید شد.

ماهنامه ساناز سانیا نیز همگام با این تغییرات، قبای پاییزی و سرماپسند بر تن کرده و با آشپزی با نوبرانه‌ها و مواد خوراکی مناسب سرمای پاییزی به استقبال ماه آبان رفته است. در واقع، هر فردی باید همگام با تغییرات، خود را تغییر دهد و در تطابق با شرایط قدم بردارد، پس ما نیز این بار با سبک آشپزی متفاوت و معرفی خوراک‌های پاییزی قصد داریم در خانه‌های شما میهمان باشیم.

یکی از مواد خوراکی که با سرد شدن هوا، سر و کله‌اش پیدا می‌شود و در هر میوه‌فروشی چشم‌نوازی می‌کند، شلغم است. گیاهی ریشه‌ای و پرُخاصیت که اثری قوی در درمان سرماخوردگی دارد. شاید بسیاری از ما از شلغم آن طور که باید و شاید در آشپزی استفاده نمی‌کنیم و تنها به پخت آن در آب بسنده می‌کنیم. این در حالی است که خوراک‌های زیادی را می‌توان با این گیاه پرُخاصیت تهیه کرد. از‌ این‌رو، در این شماره، پروند‌ه‌ای از آشپزی با شلغم را برایتان در نظر گرفتیم تا با تهیه آن‌ها یک تیر و دو نشان زده باشید، یعنی هم از خواص این ماده خوراکی بهره مند شوید و هم به سفره پاییزی خود تنوع بدهید.

تهیه انواع بورانی از دیگر مواردی است که در این شماره آموزش داده می‌شود. بورانی‌ها از جمله خوراک‌هایی هستند که هم ارزش تغذیه‌ای بالایی دارند و هم وجود آن‌ها به سفره یا میز شام جلوه دیگری می‌بخشد.

 ۷۶ صفحه، ۱۳ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
چاپ ۱۳۹۸: ۳۰۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۸۰۰۰ ت - 2.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید مجلهنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

آشنایی با رمز و راز پرکاربردترین ماده آشپز‌ی
املت پنیر
املت سفیده تخم‌مرغ
املت میگو
املت تای اسکرامبلداگ
بورانی، پیش‌ غذایی که نمی‌توان از آن گذشت
وداع با گوشت قرمز؛ درود بر سلامتی
دلمه اسفناج با ماهی
تسُت مرغ کاراملی
نودل سنگاپور‌ی
کته گوشت و سبزیجات
بادنجان بلونزه
ماهیچه بره فرانسو‌ی
رولت گوشت
میت‌لوف
ماهی قزل‌آلا با لیمو
ماهی با سس ولوته
مرغ بریان
آشپزی با شلغم؛ آمپول گیاهی
سالاد سیب و شلغم
کوکوی شلغم
سوپ شلغم
خورش شلغم
شلغم پلو
آشپزی بدون ادویه معنا ندارد
شامی آرد نخودچی
شامی کباب (اصفهان)
کوفته گردو (ارومیه)
کوفته کاشان
اکبر جوجه
دال عدس
خورش ترش گیلان
خورش بزُقورمه (کرمان)
خوراک گوشت
خوراک ماهی
ته‌چین اسفناج
پلو تشتکی
عجم پلو
رشته پلو (مشهد)
ته دیگ خوران
باید و نبایدهای خوراکی در کنترل کلسترول
پودینگ شکلاتی
ترایفل کارامل
فروماژ پرتقال
دسر سوهان
موس انار
موس شکلات
تار تتتَن
تارت انار خشک
کیک ژله‌ا‌ی
ناگفته‌هایی از سلامتی که زبان فاش می‌کند
بهترین ورزش‌های هوازی برای تمرین در خانه

راهنمای دانلود ماهنامه ساناز سانیا - شماره 139

برای دانلود ماهنامه ساناز سانیا - شماره 139 و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود  ماهنامه ساناز سانیا - شماره 139