دانلود کتاب مبانی بنیادی موسیقی


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب مبانی بنیادی موسیقی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب مبانی بنیادی موسیقی

کتاب مبانی بنیادی موسیقی نوشته باربارا وارام، با رویکرد آموزش مقدمات موسیقی مانند آشنایی با نت‌نویسی، گام‌ها، فواصل، آکوردها، زمان، انتقال و همچنین اصطلاحات رایج موسیقی نوشته شده است.

‌اهمیت و لزوم آموزش مبانی اولیه موسیقی، ‌باعث شده است تا تعداد زیادی از آهنگسازان و مدرسان موسیقی دنیا، مطالعات گسترده‌ای در زمینه آموزش مبانی موسیقی و روش‌های مختلف ارائه دروس به هنرجویان موسیقی داشته باشند. مخاطب کتاب‌های ئئوری موسیقی در دنیا، علاقه‌مندان موسیقی و هنرجویانی هستند که در سنین پایین، فراگیری موسیقی را آغاز می‌کنند. اما در ایران، مخاطبان کتاب‌های تئوری موسیقی، فقط موسیقی‌دانان و دانشجویان موسیقی نیستند. از آن جایی‌ که موسیقی یکی از دروس آزمون کنکور هنر است، تمامی دانشجویان هنر، حداقل یک بار کتاب‌های تئوری موسیقی را مطالعه کرده‌اند. از این رو، آموزش صحیح موسیقی و به‌ روز بودن اطلاعات آن یکی از موارد مهم در انتشار کتاب‌های تئوری موسیقی است.

کتاب مبانی بنیادی موسیقی (Elementary rudiments of music)، یکی از کتاب‌هایی است که حاوی اطلاعات مناسبی در زمینه تئوری موسیقی است و می‌تواند دستیار خوبی برای مدرسان و مربیان تئوری موسیقی باشد. این کتاب، ما حصل تحقیقات باربار وارام برای ارائه روشی نوین در زمینه آموزش موسیقی پایه است و به‌ خوبی می‌تواند هنرجویان را با مفاهیم موسیقی آشنا ‌کند. دروس هر بخش بسیار موجز و گویا هستند و این مسئله کمک شایانی به مدرسان جهت آموزش موسیقی به شاگردان خود می‌کند. حل مسائل و تمرین‌های ارائه‌ شده در هر بخش از کتاب، می‌تواند شاخصی برای سنجش میزان درک مفاهیم ارائه شده و شناسایی نقاط قوت و ضعف هنرجو باشد. کتاب ترجمه‌ای روان و گویا دارد و می‌تواند بخش عمده‌ای از نیازهای هنرجویان در زمینه آموزش تئوری موسیقی را رفع نماید.

باربارا وارام (Barbara Wharram) در تورنتو کانادا چشم به جهان گشود. وی فارغ التحصیل مدرسه برنک سام هال و دانشکده موسیقی دانشگاه تورنتو بود. وی مدرک عالی نوازندگی پیانو را از رویال کنسرواتوار موسیقی تورنتو نیز داشت. خانم وارام پس از‌ فارغ‌التحصیلی از دانشگاه تمام مطالعات خود را روی تئوری موسیقی متمرکز کرد. وی همچنین کتاب دیگری به نام تئوری برای نوآموزان موسیقی نوشته است.

 ۳۲۵ صفحه، ۱۱ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-964-506-897-2 

چاپ ۱۳۹۳، قیمت الکترونیکی: ۱۲۰۰۰ ت - 4.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

فصل اول: نت‌نویسی
فصل دوم: گام‌ها
فصل سوم: فواصل
فصل چهارم: آکوردها و کادانس‌ها
فصل پنجم: زمان
فصل ششم: انتقال، پارتیتور
فصل هفتم: اصطلاح‌های ایتالیایی، علامت‌ها و اختصارها
فصل هشتم: لغت‌نامه، فرم‌ها
فصل نهم: امتحان‌ها
پیوست‌ها

راهنمای دانلود کتاب مبانی بنیادی موسیقی

برای دانلود کتاب مبانی بنیادی موسیقی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  مبانی بنیادی موسیقی

نظرات کتاب مبانی بنیادی موسیقی

Farzad Fads
۱۳۹۸/۲/۱
یکی از بهترین کتاب‌های مبانی موسیقی که در آن علاوه بر آموزش، تکنیک‌ها، گام شناسی، کادانس، افزوده و کاسته و..... را به صورت بسیار راحت آموزش داده شده. من که خوندم و بسیار استفاده کردم
Saimon Ligar
۱۳۹۹/۶/۱
کتاب جامع و کاملی هست، و برای مخاطب عامه هم قابل فهمه در قسمت گام‌ها که در فصل دوم آمده است، نکات مهمی قید شده هست، ولی بسیار گنگ بوده و نیازمند تمرین‌های بیشتر است.
Bahram Behnam
۱۳۹۸/۷/۷
کتابیست که مطالعه آن برای همه کسانی که موسیقی را جدیتر دنبال میکنند، توصیه میشود.
مشاهد همه نظرات (۱۴)