دانلود کتاب مبانی روانشناختی در آموزش زبان


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب مبانی روانشناختی در آموزش زبان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب مبانی روانشناختی در آموزش زبان

در کتاب مبانی روانشناختی در آموزش زبان، ژان ایون لانشک سعی دارد تا ابعاد گوناگون آموزش زبان دوم را نشان دهد. همچنین موضوعات را بر مبنای اهمیت اساسی‌شان گردآوری کرده‌ تا معلمین پاره‌ای از مقدمات نظری را در اختیار داشته باشند، چرا که بدون آنها در تدریس خود با اشکالاتی مواجه خواهند شد.

در عصر ما، یعنی در مرحله‌ای از زمان که ارتباطات بین‌قاره‌ای به سرعت رو به افزایش بوده و تبادلات بین‌المللی گسترش می‌یابند، لزوم شناخت یک یا چند زبان خارجی امری است بدیهی. بنابراین آموزش‌های رده‌ی دوم ما، به ویژه زبان ادبی بیش از پیش اهمیت یافته و تلاش‌های معلمین را متوجه زبان محلی - و یا زبان محاوره‌ای روزمره - ساخته است.

به عنوان مثال چگونه می‌توان متدی را بدون اطلاع از تمامی اصول مربوط به زبان و روانشناسی که لازمه‌ی آن هستند و نیز آشنایی از ایجاد راه‌های کنترل حواس، ارزیابی نمود؟ در کتاب مبانی روانشناختی در آموزش زبان مشاهده می‌شود پس از گذشت بیست سال، تحول تئوری‌ها و پیشرفت‌های تکنیکی تدریس موجب شده تا بسیاری از معلمین به علت ضیق وقت و دور‌بودن از منابع لازم نتوانند در جریان دگرگونی‌های اساسی متدهای تدریس زبان‌های زنده قرار گیرند. تحولات جنبه‌های روانی دانش‌آموزان به طور همزمان متاثر از رسانه‌های گروهی مستقیماً محسوس بوده است زیرا این تحولات همواره در کلاس و در تغییرات رفتاری و انگیزه‌ای تاثیر دارند و عدم تبیین صحیح اصطلاحات نیز سر درگمی معلمین را افزایش می‌دهد؛ به نحوی که اغلب، متدهای «شنیداری– گفتاری» را با «روش مستقیم» که اسویت از بنیانگزاران آن در سال ١۸۹۹ بوده، اشتباه می‌گیرند!

در کتاب مبانی روانشناختی در آموزش زبان، با ارجاع به تحقیقات آمریکایی‌ها - که نقش محرک و بسیار مهمی را طی دهه ۶۰ در احیای تدریس زبان‌ها داشته‌اند - مبانی نظری لازم را برای معلمین عرضه خواهیم داشت تا قادر گردند درس‌های زبان را بهتر از پیش اداره کنند. پس از چند سال نیز، موضوعاتی مشابه اشتیاقی همانند را به ارمغان خواهند آورد.

در کتاب مبانی روانشناختی در آموزش زبان، لازم دیده شده ضمن اطلاق اهمیتی ویژه برای مطالعه و بررسی عوامل ادراک و روابط موجود بین انگیزه‌ی دانش‌آموزان و نقش معلمین که غالباً به علت مهم شمردن «متد» فراموش می‌شوند، تئوری‌های روانشناسی و مربوط به زبان را معرفی شوند، چراکه این تئوری‌ها زیربنای متدهای گوناگون‌ محسوب می‌شوند. در وهله‌ای دیگر، به مسئله‌ی دو زبان و نتایج مثبتی که آموزش زبان از سنین کودکی به همراه دارد، پرداخته‌‌ شده. در زمینه‌ی متدهای آموزش زبان نیز، بی‌آنکه کمک‌های آموزشی سمعی و بصری و آموزش برنامه‌ریزی‌شده فراموش شود، متدهای گوناگون آموزش و ویژگی‌های آنها را شرح داده‌‌شده اند. دست آخر نیز به چگونگی کنترل حواس که عموماً معلمین شناخت درستی از آن ندارند، پرداخته‌ شده است. زیرا هنوز از امکانات و راه‌های فردی در این مورد بهره می‌جویند که فاقد کارآیی لازم است.

 ۱۶۲ صفحه، ۳ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-95680-4-8 

چاپ ۱۳۹۴: ۱۴۴۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۶۰۰۰ ت - 2.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

پیشگفتار
گاستون میالاره: مقدمه
بخش یکم: دستاوردهای روانشناسی و زبان‌شناسی
اول – تحقیقات در روانشناسی
دوم- تحقیقات در زبانشناسی
سوم – فراگیری زبان مادری
بخش دوم: ویژگی‌های کلی عوامل ادراک
اول- ادراکات شنیداری
دوم – ادراکات بصری
بخش سوم: انگیزه و آموزش
اول – انگیزه
دوم – معلم و دانش‌آموزان
بخش چهارم: دو زبانگی
اول – دو زبانگی چیست؟
دوم – فراگیری دو سیستم زبانی
سوم – مسئله‌ی ترجمه
چهارم- چگونه می‌توان درجه‌ی « دو زبانگی» را ارزیابی کرد؟
پنجم- جنبه‌های اجتماعی پدیده‌ی دو زبانگی
ششم - « دو زبانگی» و بهره‌ی ‌هوشی
هفتم – فراگیری زبان دوم در سنین پایین
هشتم – چند متد برای تدریس زبان انگلیسی به کودکان
بخش پنجم: متدهای تدریس زبان‌های زنده
اول – متد «دستور – ترجمه»
دوم – متدهای مستقیم
سوم – متدهای شنیداری – گفتاری
چهارم – متدهای سمعی – بصری متداول
پنجم – چند متد سمعی– بصری و شنیداری– گفتاری
ششم- چند تکنیک مفید در تدریس برای سیکل دوم
بخش ششم: کمک‌های سمعی– بصری
و آموزش برنامه‌ریزی شده
اول- آزمایشگاه زبان
دوم – متد «گفتاری– لحنی»ِ تصحیح کننده‌ی آوا
سوم- آموزش برنامه‌ریزی شده
بخش هفتم: ارزیابی معلومات
اول- ویژگی‌های تست‌ها
دوم- انواع تست‌های زبان
نتیجه‌گیری و هم‌نگری
ضمیمه
لغت‌نامه
کتابشناسی

راهنمای دانلود کتاب مبانی روانشناختی در آموزش زبان

برای دانلود کتاب مبانی روانشناختی در آموزش زبان و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب   مبانی روانشناختی در آموزش زبان