دانلود کتاب مبانی سنجش از دور کاربردی - مرکز سنجش از دور کانادا


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب مبانی سنجش از دور کاربردی - مرکز سنجش از دور کانادا و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب مبانی سنجش از دور کاربردی - مرکز سنجش از دور کانادا

کتاب مبانی سنجش از دور کاربردی - مرکز سنجش از دور کانادا نخست شما را با مفاهیم کلی سنجش از راه دور آشنا می‌کند، سپس به بررسی کاربرد‌های آن در دنیای امروزی می‌پردازد. بدون شک مطالعه این کتاب به همه محققینی که در زمینه‌ی زمین شناسی فعال هستند، توصیه می‌شود.

سنجش از دور به مفهوم کشف اطلاعات در مورد اتفاقی بدون ارتباط فیزیکی با آن موضوع، چیز جدید و مبهمی نیست. از مجموع پنج حس ما، سه حس به وسیله‌ی سنجش از راه دور، از محیط اطراف خود اطلاعات کسب کرده و به مغز می‌فرستد. چشم ما در قالب یک سنجنده در باند مرئی نیز کاملاً عملکردی همانند سنجنده‌های ماهواره‌ای داشته و از راه مغز کلیه فعالیت‌های پردازش و تفسیر عکس‌های گرفته شده را به انجام می‌رساند.

به مفهوم درست‌تر از وقتی که انسان به دنیا می‌آید عمل سنجش از دور هم آغاز می‌شود؛ پس شاید نخستین علمی که هر فرد یاد می‌گیرد همان سنجش از راه دور باشد. اما این مبحث به مفهوم بهره‌گیری از تصاویر ماهواره‌ای، علم و هنری است که مدت زمان زیادی نیست بشر به آن دسترسی پیدا کرده است. پیشرفت‌های بشر در ارسال سکوهای فضایی مانند ماهواره به فضا و به همراه پیشرفت‌های کامپیوتری، به وجود آمدن نرم افزارها و سخت افزارها و تکنولوزی‌هایی مانند GPS سبب شده است تا علم سنجش از دور در گروه علوم پیشرفته و دارای آینده بسیار روشن قرار گیرد.

اکنون آنچه اهمیت مطالعه کتاب مبانی سنجش از دور کاربردی - مرکز سنجش از دور کانادا (Fundamentals of Remote Sensing) را دو چندان می‌کند، نیاز شدید دانشجویان بی‌تجربه و افرادی است که می‌خواهند به صورت تئوری علم سنجش از دور را فرا بگیرند. این کتاب در درجه نخست در واقع برای دانش آموزان دبیرستانی و دانشجویان کارشناسی دانشگاه‌های کانادا چاپ شده است.

در بخشی از کتاب مبانی سنجش از دور کاربردی - مرکز سنجش از دور کانادا می‌خوانیم:

خورشید یک منبع بسیار مناسب انرژی برای سنجش از دور است. سیستم‌های سنجش از دوری که انرژی طبیعی (خورشید) در دسترس را اندازه گیری می‌کنند، سنجنده‌های غیرفعال نامیده می‌شوند. هنگامی که انرژی طبیعی در دسترس است، سنجنده‌های غیرفعال تنها می‌توانند برای تشخیص انرژی استفاده شوند.

زمانی که خورشید زمین را روشن می‌کند می‌توان به تمامی انرژی‌های بازتابی دسترسی داشت. هیچ انرژی بازتابی از خورشید در شب وجود ندارد. انرژی که به طور طبیعی منتشر می‌شود (مانند مادون قرمز حرارتی) می‌تواند روز یا شب را تشخیص دهد، تا زمانی که مقدار انرژی به اندازه کافی بزرگ باشد ثبت می‌شود.

 ۲۶۷ صفحه، ۸ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-600-459-647-3 

چاپ ۱۳۹۸: ۴۰۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۱۰۰۰ ت - 3.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

فصل 1: مقدمه‌ای بر سنجش از دور
فصل 2: سنجنده‌ها و سکوها
فصل 3: سنجش از دور رادار
فصل 4: پردازش تصاویر ماهواره‌ای
فصل 5: کاربردهای سنجش از دور
منابع

راهنمای دانلود کتاب مبانی سنجش از دور کاربردی - مرکز سنجش از دور کانادا

برای دانلود کتاب مبانی سنجش از دور کاربردی - مرکز سنجش از دور کانادا و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  مبانی سنجش از دور کاربردی - مرکز سنجش از دور کانادا

نظرات کتاب مبانی سنجش از دور کاربردی - مرکز سنجش از دور کانادا

بهاره گودرزی
۱۳۹۹/۷/۳۰
کتاب کاربردی و عالی هست برای پایان نامم خیلی کمک کرد
سجاد موسوئ
۱۳۹۹/۹/۱۲
ترجم کتاب جنس برای رشته سنجش از دور را در نرم افزار کتابراه گذشته
مشاهد همه نظرات (۲)