دانلود کتاب محمد معتضد باهری: رجال عصر پهلوی به روایت اسناد ساواک

  • ناشر: انتشارات مرکز بررسی اسناد تاریخی
  • ۰ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب محمد معتضد باهری: رجال عصر پهلوی به روایت اسناد ساواک و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب محمد معتضد باهری: رجال عصر پهلوی به روایت اسناد ساواک و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب محمد معتضد باهری: رجال عصر پهلوی به روایت اسناد ساواک

محمد معتضد باهری در سال 1295 هـ‌.‍ش در شهر شیراز به دنیا آمد. او تحصیلات ابتدایی و متوسطه را در همین شهر به پایان رسانید. پدرش فردی به نام معتضد‌الشریعه مسلک بهایی داشت. بنا به نقل یکی از منابع ساواک  معتضد‌الشریعه را از آنجا که مبادرت به جعل اسناد می‌کرد مفتضح‌الشریعه نام نهاده بودند..
باهری برای ادامه تحصیل به تهران آمد و لیسانس گرفت و جهت تکمیل تحصیلات به فرانسه رفت و از دانشگاه دولتی پاریس مدرک دکتری حقوق گرفت.
«او در اوایل سال 41 در بنیاد پهلوی مشغول به کار بود و در مرداد همان سال، اسدالله علم که نخست‌وزیر شده بود، باهری را به معاونت اداری نخست‌وزیری منصوب کرد. چندی نگذشت که علم وی را جهت وزارت دادگستری پیشنهاد نمود و شاه در سی‌ام بهمن ماه 1341 فرمان وزارت وی را امضا کرد.»
باهری پست‌های بسیاری را در رژیم گذشته تجربه کرد و مهم‌ترین آنها همین وزارت دادگستری است که دو بار تکرار شد.
سرانجام باهری پس از فرار از ایران - به خاطر وقوع انقلاب اسلامی- در سال 1386 در خارج از کشور مُرد و بلافاصله خبر آن همانجا منتشر شد.
اولین سند کتاب مربوط به اردیبهشت 1336 است که در آن از تشکیل حزبی توسط باهری به نام حزب کشاورزان خبر می‌دهد و آخرین سند کتاب که در تاریخ 26/9/1357 صادر شده نامه‌ای است معطوف به سند قبل از آن که از خروج 270 میلیون تومان ارز توسط ایادی خبر می‌دهد و شاه نیز از این موضوع مطلع است و تا تاریخ آن سند هیچ اقدامی نکرده است.

(این کتاب دارای حجم بالایی می باشد. لطفا جهت اطمینان از نمایش در نسخه اندروید، قبل از خرید نسخه نمونه را دریافت نمایید.)

 ۳۴۳ صفحه، ۱۹ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-964-8145-76-2 

چاپ ۱۳۸۸، قیمت الکترونیکی: ۳۰۰۰ ت - 1.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

راهنمای دانلود کتاب محمد معتضد باهری: رجال عصر پهلوی به روایت اسناد ساواک

برای دانلود کتاب محمد معتضد باهری: رجال عصر پهلوی به روایت اسناد ساواک و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  محمد معتضد باهری: رجال عصر پهلوی به روایت اسناد ساواک