معرفی و دانلود کتاب مخلوقات یک روز

عکس جلد کتاب مخلوقات یک روز
قیمت:
۱۱۰۰۰ تومان - 2.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب مخلوقات یک روز و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب مخلوقات یک روز و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب مخلوقات یک روز

اروین د. یالوم در کتاب مخلوقات یک روز، درگیری‌های بیمارانش و همچنین درگیری‌های خودش را در مواجهه با دو چالش بزرگ وجودی توصیف می‌کند. این دو چالش عبارتند از: چگونه زندگی معناداری داشته باشیم و چگونه با پایان اجتناب ناپذیر آن کنار بیاییم.

در داستان‌های کتاب مخلوقات یک روز (Creaturos of a Day: and Other tales of psychotherapy)، ما با افراد مختلفی ملاقات می‌کنیم: پرستار زنی که در مرداب بدبختی، عصبانی و سرگردان است؛ تاجر موفقی که پس از یک خودکشی از شکاف‌ها و رمز و رازهایی که هر رابطه‌ای را آلوده می‌کند، نومید شده است؛ روانشناس تازه کاری که مطالعاتش درباره‌ی وضعیتی انسانی، خاطرات خوبش از دوستی از دست داده را خراب کرده‌اند؛ و مردی که عدم پذیرشش حتی خود اروین یالوم را با بحران اعتماد به نفس درگیر می‌کند و...

در کتاب «مخلوقات یک روز»، اروین د. یالوم (Irvin David Yalom)، معتقد است که بسیاری از بیماران عملاً با مسائل وجودی گلاویزند و بیماران داستان‌های این کتاب با موضوعاتی مانند اضطراب، مرگ، فقدان عزیزان و در نهایت فقدان خودشان، داشتن زندگی معنی‌دار، کنار آمدن با پیری و مشکلات آن روبه‌رو هستند و نویسنده امیدوار است که از طریق این داستان‌ها سطح آگاهی افراد را از موضوعات وجودی بالا ببرد.

در بخشی از کتاب مخلوقات یک روز می‌خوانیم:

گیج شده بودم. بعد از پنجاه سال فعالیت در این حوزه، فکر می‌کردم همه‌ی چیزها را دیده‌ام، اما تا آن زمان ندیده بودم که بیماری وارد مطبم شود و عکسی از خودش را که در اوج جوانی‌اش گرفته شده بود به من نشان دهد. وقتی من به عکس بالرین زیبایی نگاه می‌کردم که در حالت آرابسک، با مهارت، تعادلش را روی انگشت شصت پایش حفظ کرده بود و دستانش را موقرانه بالا داده بود، این بیمار، ناتاشا، که زن روس تنومد و هفتاد ساله‌ای بود با اشتیاق به من نگاه می‌کرد و همین مسئله مرا دلسردتر کرد. نگاهم را به ‌سمت ناتاشا برگرداندم که هرچند دیگر آن‌قدرها قلمی‌ نبود، ولی باز هم با لطافت یک رقاص روی صندلی‌اش نشسته بود. احتمالاً احساس کرده بود که من در حال جست‌وجوی آن رقاص جوان در چهره‌اش هستم؛ زیرا سرش را بلند کرد و کمی به‌ سمت من چرخاند تا من تصویری واضح از چهره‌اش داشته باشم. چهره‌ی ناتاشا خشن شده بود، شاید بر اثر زمستان‌های طولانی روسیه و نوشیدن زیاد الکل. وقتی یک ‌بار دیگر به عکس ناتاشای جوان که ظرافتی حیرت‌آور داشت نگاه کردم، با خود گفتم: هرچند مثل گذشته زیبا نیست، هنوز هم زن جذابیه.

ناتاشا محجوبانه پرسید: «دوست‌داشتنی نبودم؟» وقتی با حرکت سر، حرفش را تأیید کردم، ادامه داد: «من بهترین بالرین لا اسکالا بودم.»

فهرست مطالب کتاب

1. درمان نادرست
2. درباره‌ی واقعی بودن
3. آرابسک
4. ممنون مولی
5. مرا محصور نکن
6. جلوی بچه‌هایت کمی خودت را نگه دار
7. به گذشته‌ای بهتر امیدوار نباش
8. بیماری کشنده‌ی لعنتی‌ات را برای خودت نگه دار: تجلیل از اِلی
9. سه گریه
10. مخلوقات یک روز
سخن آخر
یادداشتی برای خوانندگان

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب مخلوقات یک روز
نویسنده
مترجمحسین کاظمی یزدی
ناشر چاپیانتشارات پندار تابان
سال انتشار۱۳۹۵
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۲۲۴
زبانفارسی
شابک978-600-6895-60-4
موضوع کتابکتاب‌های روانشناسی بزرگسالان
قیمت نسخه الکترونیک
۱۱۰۰۰ ت - 2.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب مخلوقات یک روز

میر مجتبی سیدی
۱۴۰۰/۵/۲۸
سلام. هرروز یک فصل را خواندم، با دقت و اشتیاق. بسیار برای من گیرایی و جذابیت داشت. آمیخته‌ای از روانکاوی و فلسفه و داستان، که همگی باهم خوب جفت و جور شدند و زیبایی کاملی به نوشته داده‌اند. در خلال گفتگوها، تصویر جالب و عجیب از پیچیدگی روان انسان به نمایش درمیاد که حتی خود دکتر یالوم هم گهگاه میشه. غافلگیر با برخی و یا حتی تمام افراد حاضر در داستان همذات پنداری کرد چون به نوعی ضمیر انسانی ما مشترک است و عکس العمل‌ها و دیدگاه‌هایی که بعضا از احساس و باطن نشآت میگیره، شبیه همند. اگر به مسائل روانشناسی در قالب سیال و داستانی، نه خشک و آکادمیک و همچنین انسان شناسی و فلسفه (رواقی) علاقه مندید این کتاب انتخاب خوبی است. یقین دارم در خلال مطالعه بارها توقف کرده، و به فکر فروخواهید رفت.
فاطمه هوشیار
۱۳۹۹/۴/۱۸
خوب. به کتابهای این دکتر نویسنده بسیار علاقه مند شدم جالب بود اینکه جواب‌ها رو با سوالی عین همون جمله‌ی مراجعه کننده جلو میبرد نکاتی داشت. در نظر من یک زاویه‌ی دید راحت تر برای درک روانشناسی داشت.
حسین صدقی
۱۳۹۹/۳/۲۹
شروع خوب تکنیک هنرمندانه ایه که یالوم بهش مجهزه. کتاب فوق العاده خوبیه. زاویه‌های جدیدی از تحلیل ارائه میده و بجای یک تحلیل علمی ِ مقاله گونه، بیان دلپذیری داره.
الهام سلیمانی
۱۴۰۰/۶/۳۰
کتاب جالبی در حوزه‌ی روانشناسی بود و جالب اینجاست که در طول درمان مراجعینش، به مشکلات خودش و تفاوت روند درمان هر نوع بیماری پی میبرد و خواننده رو جذب خودش میکرد. ممنون از کتابراه😍
سجاد علیزاده
۱۳۹۹/۳/۳۰
به نظرم از کتابهای متوسط یالوم بود. پرونده‌های جالب درمانیشو با تغییرات خیلی کم در واقعیت تبدیل به تعدادی داستان کرده. جالبه در کل.
Vahid amroudi
۱۳۹۹/۳/۲۹
ممنونم کتابراه بخاطر این همه روحیه عاشقانه.. تازه اولین ساعته پنجشنبه ست، آخر هفته فعال شده... احسنت. هزاران درود به شما.
ایناز نقوی
۱۳۹۷/۷/۱
از نظر من کتابهای اروین یالوم رو چند بار هم بخونید باز سیر نمیشی معرکه هستن
فاطمه ***
۱۳۹۹/۱۱/۲۹
واقعا از مطالعه این کتاب لذت بردم. همیشه واسم سوال بود روان‌درمانگرا حین جلسه درمان به چه چیزایی فکر میکنند که با مطالعه این کتاب، تاحدود زیادی این سوالم پاسخ داده شد😄
مشاهده همه نظرات ۳۳

راهنمای مطالعه کتاب مخلوقات یک روز

برای دریافت کتاب مخلوقات یک روز و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.