دانلود کتاب مخلوقات یک روز


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب مخلوقات یک روز و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب مخلوقات یک روز

اروین د. یالوم در کتاب مخلوقات یک روز، درگیری‌های بیمارانش و همچنین درگیری‌های خودش را در مواجهه با دو چالش بزرگ وجودی توصیف می‌کند. این دو چالش عبارتند از: چگونه زندگی معناداری داشته باشیم و چگونه با پایان اجتناب ناپذیر آن کنار بیاییم.

در داستان‌های کتاب مخلوقات یک روز (Creaturos of a Day: and Other tales of psychotherapy)، ما با افراد مختلفی ملاقات می‌کنیم: پرستار زنی که در مرداب بدبختی، عصبانی و سرگردان است؛ تاجر موفقی که پس از یک خودکشی از شکاف‌ها و رمز و رازهایی که هر رابطه‌ای را آلوده می‌کند، نومید شده است؛ روانشناس تازه کاری که مطالعاتش درباره‌ی وضعیتی انسانی، خاطرات خوبش از دوستی از دست داده را خراب کرده‌اند؛ و مردی که عدم پذیرشش حتی خود اروین یالوم را با بحران اعتماد به نفس درگیر می‌کند و...

در کتاب «مخلوقات یک روز»، اروین د. یالوم (Irvin David Yalom)، معتقد است که بسیاری از بیماران عملاً با مسائل وجودی گلاویزند و بیماران داستان‌های این کتاب با موضوعاتی مانند اضطراب، مرگ، فقدان عزیزان و در نهایت فقدان خودشان، داشتن زندگی معنی‌دار، کنار آمدن با پیری و مشکلات آن روبه‌رو هستند و نویسنده امیدوار است که از طریق این داستان‌ها سطح آگاهی افراد را از موضوعات وجودی بالا ببرد.

در بخشی از کتاب مخلوقات یک روز می‌خوانیم:

گیج شده بودم. بعد از پنجاه سال فعالیت در این حوزه، فکر می‌کردم همه‌ی چیزها را دیده‌ام، اما تا آن زمان ندیده بودم که بیماری وارد مطبم شود و عکسی از خودش را که در اوج جوانی‌اش گرفته شده بود به من نشان دهد. وقتی من به عکس بالرین زیبایی نگاه می‌کردم که در حالت آرابسک، با مهارت، تعادلش را روی انگشت شصت پایش حفظ کرده بود و دستانش را موقرانه بالا داده بود، این بیمار، ناتاشا، که زن روس تنومد و هفتاد ساله‌ای بود با اشتیاق به من نگاه می‌کرد و همین مسئله مرا دلسردتر کرد. نگاهم را به ‌سمت ناتاشا برگرداندم که هرچند دیگر آن‌قدرها قلمی‌ نبود، ولی باز هم با لطافت یک رقاص روی صندلی‌اش نشسته بود. احتمالاً احساس کرده بود که من در حال جست‌وجوی آن رقاص جوان در چهره‌اش هستم؛ زیرا سرش را بلند کرد و کمی به‌ سمت من چرخاند تا من تصویری واضح از چهره‌اش داشته باشم. چهره‌ی ناتاشا خشن شده بود، شاید بر اثر زمستان‌های طولانی روسیه و نوشیدن زیاد الکل. وقتی یک ‌بار دیگر به عکس ناتاشای جوان که ظرافتی حیرت‌آور داشت نگاه کردم، با خود گفتم: هرچند مثل گذشته زیبا نیست، هنوز هم زن جذابیه.

ناتاشا محجوبانه پرسید: «دوست‌داشتنی نبودم؟» وقتی با حرکت سر، حرفش را تأیید کردم، ادامه داد: «من بهترین بالرین لا اسکالا بودم.»

 ۲۲۴ صفحه، ۹۶۳ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-6895-60-4 

چاپ ۱۳۹۵: ۱۷۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۱۰۰۰ ت - 3.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

1. درمان نادرست
2. درباره‌ی واقعی بودن
3. آرابسک
4. ممنون مولی
5. مرا محصور نکن
6. جلوی بچه‌هایت کمی خودت را نگه دار
7. به گذشته‌ای بهتر امیدوار نباش
8. بیماری کشنده‌ی لعنتی‌ات را برای خودت نگه دار: تجلیل از اِلی
9. سه گریه
10. مخلوقات یک روز
سخن آخر
یادداشتی برای خوانندگان

راهنمای دانلود کتاب مخلوقات یک روز

برای دانلود کتاب مخلوقات یک روز و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  مخلوقات یک روز

نظرات کتاب مخلوقات یک روز

فاطمه هوشیار
۱۳۹۹/۴/۱۸
خوب. به کتابهای این دکتر نویسنده بسیار علاقه مند شدم جالب بود اینکه جواب‌ها رو با سوالی عین همون جمله‌ی مراجعه کننده جلو میبرد نکاتی داشت. در نظر من یک زاویه‌ی دید راحت تر برای درک روانشناسی داشت.
حسین صدقی
۱۳۹۹/۳/۲۹
شروع خوب تکنیک هنرمندانه ایه که یالوم بهش مجهزه. کتاب فوق العاده خوبیه. زاویه‌های جدیدی از تحلیل ارائه میده و بجای یک تحلیل علمی ِ مقاله گونه، بیان دلپذیری داره.
سجاد علیزاده
۱۳۹۹/۳/۳۰
به نظرم از کتابهای متوسط یالوم بود. پرونده‌های جالب درمانیشو با تغییرات خیلی کم در واقعیت تبدیل به تعدادی داستان کرده. جالبه در کل.
مشاهد همه نظرات (۴۶)