معرفی و دانلود کتاب مدیریت منابع انسانی با رویکردی بر کارکنان سازمان‌ها

عکس جلد کتاب مدیریت منابع انسانی با رویکردی بر کارکنان سازمان‌ها
قیمت:
۳۷۵۰۰ تومان - 6.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب مدیریت منابع انسانی با رویکردی بر کارکنان سازمان‌ها و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب مدیریت منابع انسانی با رویکردی بر کارکنان سازمان‌ها و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب مدیریت منابع انسانی با رویکردی بر کارکنان سازمان‌ها

کتاب مدیریت منابع انسانی با رویکردی بر کارکنان سازمان‌ها نوشته‌ی مهدی چراغی به‌صورت مختصر و مفید به مباحث حوزه‌ی مدیریت منابع انسانی می‌پردازد و تمام موارد مربوط به کارکنان، از جمله شیوه‌ی استخدام کارمندان موردنیاز، ایجاد رضایت شغلی و نگهداشت کارکنان را مورد بررسی قرار می‌دهد.

درباره‌ی کتاب مدیریت منابع انسانی با رویکردی بر کارکنان سازمان‌ها

کتابی که مشغول مطالعه‌ی معرفی آن هستید را مهدی چراغی برای اولین بار در سال 1400 و به همت انتشارات نگرش مدیران به چاپ رسانده. نویسنده در این کتاب ابتدا تعریفی از مدیریت منابع انسانی ارائه می‌کند و از اهمیت منابع انسانی صحبت می‌کند. سپس به‌صورت مختصر به موضوعاتی نظیر ایجاد انگیزه در کارکنان، انواع ارزیابی عملکرد، انواع رفتار، ابعاد هوش هیجانی، شیوه‌های نیرویابی و همچنین رضایت شغلی و وفاداری سازمانی می‌پردازد. علاوه بر این موارد، اهمیت و ضرورت پاداش، انواع آن و مدیریت پاداش نیز از جمله مواردی است که در این اثر به آن‌ها پرداخته شده است.

مهدی چراغی در ابتدای کتاب مدیریت منابع انسانی با رویکردی بر کارکنان سازمان‌ها اشاره می‌کند که مدیریت منابع انسانی مجموعه‌فعالیت‌هایی است که حیات سازمانی یک مجموعه را شکل می‌دهد و عامل مهمی در شکست یا موفقیت یک سازمان به حساب می‌آید. مدیران سازمان‌ها برای پیشبرد اهدافشان باید به مدیریت منابع انسانی نگاه ویژه‌ای داشته باشند. در حال حاضر، در بیشتر سازمان‌ها بخش مجزایی برای مدیریت منابع انسانی وجود دارد که از بخش‌های بسیار مهم و ضروری در هر سازمان است. مدیریت این بخش به نیروی متخصص و باتجربه نیاز دارد. تمام اتفاقات و رویدادها از زمان ورود کارکنان به سازمان تا هنگامی‌ که به هر دلیلی از سازمان خارج می‌شوند، به حوزه‌ی مدیریت منابع انسانی مربوط می‌شود.

نویسنده اشاره می‌کند که مدیریت منابع انسانی از این جهت به دنیای مدیریت وارد شد تا برای کارکنان در این سه مقطع کمک‌کننده باشد: مرحله‌ی ورود، مرحله‌ی نگهداشت و مرحله‌ی خروج. نویسنده کوشیده است در کتاب نامبرده از مقالات مختلف و پژوهش‌های متعدد استفاده کند و گامی در جهت شناخت منابع انسانی و نقش و اهمیت آن در سازمان‌ها بردارد.

کتاب مدیریت منابع انسانی با رویکردی بر کارکنان سازمان‌ها برای چه کسانی مناسب است؟

کتاب حاضر برای تمام دانشجویان، مدیران و فعالان حوزه‌ی مدیریت (به‌ویژه مدیریت منابع انسانی) مناسب است.

با مهدی چراغی بیشتر آشنا شویم

مهدی چراغی نویسنده و پژوهشگر ایرانی است که در سال 1358 متولد شد. مهم‌ترین اثر منتشرشده‌ی او کتاب «مدیریت منابع انسانی با رویکردی بر کارکنان سازمان‌ها» است.

در بخشی از کتاب مدیریت منابع انسانی با رویکردی بر کارکنان سازمان‌ها می‌خوانیم

جابه‌جایی (انتقال ها)

راه دیگر برای کارمندیابی از درون جا‌به‌جا کردن کارکنان سازمان بدون ترفیع دادن آنان است. جابه‌جایی اغلب، کارمندان را به طور گسترده‌تری با سازمان آشنا می‌سازد و آنان را برای ترفیع‌های آینده آماده می‌کند؛ به این دلیل کارجویان بیرون از سازمان نیز به سازمانی که سیاست جابه‌جایی را به کار می‌برد کشش بیشتری دارند. با این همه گرایش‌های کنونی آشکار می‌سازد که جابه‌جایی و ترفیع‌هایی که به تغییر محل کار در زندگی منجر می‌شوند شاید به اندازه ترفیع‌های دیگر پرکشش نباشند مگر در سازمان‌هایی که در آن‌ها برای جابه‌جا شدن کارکنان نوعی مشاوره و یاری پیش‌بینی شده است. شمار در خور توجهی از شرکت‌های بزرگ هم اکنون چنین خدماتی را برای کارکنان خود به هنگام تغییر محل کار و زندگی فراهم می‌آورند.

یکی از موضوع‌های عمده و بحث‌انگیز در ترفیع و جابه‌جایی کارکنان از درون سازمان آن است که آیا باید از ارشدیت به عنوان معیار کار استفاده کرد یا از عملکرد و شایستگی اتحادیه‌های کارگری و کارمندی تر جیح می‌دهند که ترفیع‌ها و جابه‌جایی‌ها بر پایه ارشدیت استوار باشند. ولی سازمان‌ها برتر می‌شمارند که از توانایی و شایستگی برای این مقصود بهره بگیرند. گاهی معیار ترفیع داوری شخصی است این به‌ویژه در مورد مقام‌های مدیریت سطوح میانی و عالی مصداق دارد.

فهرست مطالب کتاب

چکیده
تعریف مدیریت منابع انسانی
تفاوت مدیریت صفی و ستادی
بررسی دلایل تشکیل علوم مختلف
اهمیت منابع انسانی
مهارت‌های اساسی مورد نیاز مدیران از دیدگاه رابرت کتس
آزمون شناخت نسبت به مدیران منابع انسانی
مصاحبه با کارکنان
آسیب شناسی
هدف گزاری و مدیریت کارکنان
چگونه انگیزه مند کنیم؟
تئوری انگیزیشی انتظار عملکرد ویکتورو روم
تئوری دوعاملی انگیزشی، بهداشتی هرزبرگ
چگونه پاداش دهیم؟
اهمیت و ضرورت پاداش
مدیریت پاداش
انواع پاداش
ارزیابی عملکرد و اصلاح رفتار نامطلوب (استعاره بخاری داغ)
رضایت شغلی
رضایت شغلی و وفاداری سازمانی
کارمندیابی
عوامل موثر در کارمند یابی
شیوه‌های نیرو یابی
جابه جایی (انتقال ها)
جذب نیرو از خارج سازمان
منابع جذب برون سازمانی
بنگاه‌های کاریابی
بنگاه‌های کاریابی خصوصی
بنگاه‌های استخدام موقت
اعلان شغلی
اهمیت ارتباطات در مدیریت افراد
هوش هیجانی
ابعاد هوش هیجانی
انواع رفتار
نقش کلام در ارتباطات
ارزیابی عملکرد
بدترین نوع ارزیابی عملکرد کنترلی است
انواع ارزیابی عملکرد
رویکردهای ارزیابی عملکرد

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب مدیریت منابع انسانی با رویکردی بر کارکنان سازمان‌ها
نویسنده
ناشر چاپیانتشارات نگرش مدیران
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۶۸
زبانفارسی
شابک978-622-98082-4-5
موضوع کتابکتاب‌های مدیریت و رهبری
قیمت نسخه الکترونیک
۳۷۵۰۰ ت - 6.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

راهنمای مطالعه کتاب مدیریت منابع انسانی با رویکردی بر کارکنان سازمان‌ها

برای دریافت کتاب مدیریت منابع انسانی با رویکردی بر کارکنان سازمان‌ها و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.