دانلود کتاب مدیریت واردات کالا: بیمه باربری، بازرسی، حمل و نقل و اینکوترمز 2010 (کاربردی)


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب مدیریت واردات کالا: بیمه باربری، بازرسی، حمل و نقل و اینکوترمز 2010 (کاربردی) و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب مدیریت واردات کالا: بیمه باربری، بازرسی، حمل و نقل و اینکوترمز 2010 (کاربردی)

کتاب مدیریت واردات کالا: بیمه باربری، بازرسی، حمل و نقل و اینکوترمز 2010 (کاربردی) نوشتۀ ایرج زینال‌زاده، به شرح چگونگی مدیریت کالا در ایران به طور کامل و شفاف می‌پردازد و در پایان سؤالات و تمرین‌های کاربردی در این زمینه را پاسخ می‌دهد.

دربارۀ کتاب مدیریت واردات کالا: بیمه باربری، بازرسی، حمل و نقل و اینکوترمز 2010 (کاربردی):

بیمه باربری، بازرسی، حمل و نقل و اینکوترمز 2010 اطلاعاتی هستند که در هنگام واردات کالا کاربرد بسیاری دارند. اینکوترمز یا قواعد بین‌المللی بازرگانی که به شکل قواعدی متحدالشکل و اصطلاحات به کار می‌روند، به ‌منظور رفع اختلاف، تفسیرهای مختلف بین خریدار و فروشنده است.

در این اصطلاحات، مسئولیت‌ها و تعهدات دو طرف قرارداد، میزان انتقال هزینه و خسارات، مشخص شده است. این مقررات و اصطلاحات ابتدا در سال 1936 و کم‌کم در سال‌های 1953، 1967، 1980 و 1990 با توجه به تغییرات و توسعۀ روش‌های حمل و نقل مورد تجدیدنظر قرار گرفته و آخرین ویرایش آن 2010 Incoterms است.

کتاب مدیریت واردات کالا برای چه کسانی مناسب است؟

این اثر برای تاجران و فعالان حوزۀ واردات کالا راهنمایی بسیار ارزشمند است.

در بخشی از کتاب مدیریت واردات کالا می‌خوانیم:

فروشنده موظف است کالا را طبق قرارداد به حمل‌کننده یا شخص منتخب تحویل داده و خریدار نیز وظیفه دارد کالا را در محل مقرر تحویل بگیرد.

در صورتی که فروشنده، کالا را در زمان مقرر و طبق قرارداد تحویل ننماید و سند حمل دریافت نکند، وجهی به وی پرداخت نمی‌شود. از سوی دیگر خریدار می‌تواند، فروشنده را به علت نقض شرایط قرارداد در عدم تحویل به موقع، مسئول دانسته و طبق قرارداد با وی برخورد نماید.

خریدار باید به هزینه خود، قرارداد حمل کالا از بندر مبدأ تا بندر مقصد به شرکت حمل‌ونقل را بپردازد و قرارداد با شرکت حمل‌ونقل را برای بارگیری منعقد نماید.

به عنوان مثال چنانچه خریدار از کشور چین قصد واردات کالا را دارد، باید هزینۀ حمل‌ونقل از بندر شانگهای تا بندرعباس را بپردازد. انتخاب مؤسسه حمل‌ونقل و مسئولیت انعقاد قرارداد با شرکت حمل‌ونقل با خریدار است.

 ۱۳۵ صفحه، ۱ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-964-468-291-9 

چاپ ۱۳۹۵: ۵۱۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۲۸۵۰۰ ت - 8.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

مقدمه
فصل اول: اینکوترمز 2010 و کاربرد آن در تجارت خارجی
فصل دوم: بیمه باربری
فصل سوم: بازرسی کالا
فصل چهارم: حمل‌ونقل
منابع و مراجع

راهنمای دانلود کتاب مدیریت واردات کالا: بیمه باربری، بازرسی، حمل و نقل و اینکوترمز 2010 (کاربردی)

برای دانلود کتاب مدیریت واردات کالا: بیمه باربری، بازرسی، حمل و نقل و اینکوترمز 2010 (کاربردی) و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  مدیریت واردات کالا: بیمه باربری، بازرسی، حمل و نقل و اینکوترمز 2010 (کاربردی)