دانلود کتاب مرگ و پنگوئن


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب مرگ و پنگوئن و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب مرگ و پنگوئن

کتاب مرگ و پنگوئن عنوان مشهورترین رمان اندری کورکف است. رمان مرگ و پنگوئن روایتگر تنهایی انسان، هستی و وجود است. تمام شخصیت‌های این رمان تنها هستند، تنهایی انگار جزوی از زندگی آدم‌های آن روزگار اوکراین است.

رمان مرگ و پنگوئن (Death And Penguin) روایت آدم‌های گرفتار در آشفتگی اجتماعی - سیاسی پس از دوران فروپاشی است، آشفتگی‌ و هرج و مرجی که موجبات تشکیل شدن دسته‌های تبه‌کاری را فراهم آورد؛ این ناامنی کم‌و‌بیش موجب فروپاشی روانی جامعۀ اوکراین شد.

رمان، داستان پنگونی را روایت می‌کند که نویسنده‌ای سختکوش به نام ویکتور سرپرستی و مراقبت از او را به عهده می‌گیرد، زیرا باغ‌وحش شهر کیف از عهده تامین غذای حیوانات باغ‌وحش برنمی‌آید. ویکتور نام پنگوئن خود را که اکنون حیوان خانگی محسوب می‌شود «میشا» می‌گذارد. مردم در آن منطقه بیشتر خرس خانگی خود را میشا می‌نامند. دومین روایت معنا باخته رمان وقتی پدید می‌آید که روزنامه محلی آخرین داستانی را که ویکتور نوشته برای چاپ نمی‌پذیرد، ولی از او می‌خواهد به جای داستان آگهی ترحیم بنویسد. سردبیر روزنامه بلافاصله متوجه نبوغ خاص ویکتور در مختصر و موجزنویسی شده و او را ترحیم‌نویسی بااستعداد و خوش‌قریحه می‌داند و به او پیشنهاد می‌دهد که «آگهی ترحیمی بنویسید که تاکنون هیچ‌کس به این شیوه در رسای مرگ کسی ننوشته است». حقوقی مناسب معادل سیصد دلار در ماه به ویکتور در ازای نوشتن ستون‌ آگهی ترحیم پیشنهاد می‌شود، اما تنها وضعیت نامطلوب و ناخوشایند این کار این است که کسانی که او آگهی ترحیم آن‌ها را می‌نویسد هنوز در قید حیات هستند. درحقیقت، روزنامه‌ها در سراسر جهان معمولا فایل‌ها و ستون‌هایی از آگهی ترحیم از پیش‌نوشته‌شده دارند که در زمان مناسب آن را چاپ می‌کنند، اما کار ویکتور گواه و شاهدی بر این ادعاست که با این شیوه نامانوس می‌توان مرگ را به گمراهی کشاند.

آندری کورکوف (Andrei Kurkov) را نام‌آورترین نویسندۀ اوکراینی پس از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی دانسته‌اند. کتاب‌های کورکف اکنون در شمار پرفروش‌های ادبیات اروپا هستند. او با سبکی متاثر از نویسنده آمریکایی دونالد بارتلمی می‌نویسند. آثارش لحنی خشک و جدی و درعین‌حال دارای وزن و آهنگی ملایم است و صدای پوچ‌گرا و معناباخته آثارش با ستون آگهی‌های ترحیم ویکتور، شخصیت رمان «مرگ و پنگوئن» برابری می‌کند.

در بخشی از کتاب مرگ و پنگوئن می‌خوانیم:

در این جهان فانی، هر آنچه بهره‌ای از حیات دارد، صدایی نیز از آن خویش دارد. صدا نشانۀ زندگی است. صدا ممکن است قدرتی بیابد، فرو بشکند، گم شود یا در زمزمه‌ای بنشیند که به سختی شنیده شود. در همسراییِ جمعی زندگی ما مردم، صداهای فردی به سادگی تشخیص‌پذیر نیستند، اما آن هنگام که ناگاه صدایی از این جمع به سکوت درغلتد، این وقوفِ دردناک را با خود می‌آورد که صدا نمی‌ماند، که هر زندگی مرزی دارد.

 ۳۱۲ صفحه، ۱ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-964-334-267-8 

چاپ ۱۳۹۴، قیمت الکترونیکی: ۱۹۵۰۰ ت - 6.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

راهنمای دانلود کتاب مرگ و پنگوئن

برای دانلود کتاب مرگ و پنگوئن و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  مرگ و پنگوئن
arash forooghi
۱۳۹۸/۲/۱۳
کتابی معمایی و اجتماعی حتما بخونید
بهاره ندیمی
۱۳۹۷/۹/۱۵
متفاوت و مرموز
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۲)