دانلود کتاب مطالعه ارتباط بین هزینه نمایندگی، سیاست تقسیم سود و رشد شرکت

  • از: منصوره زمانی
  • ناشر: انتشارات قانون یار
  • ۰ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب مطالعه ارتباط بین هزینه نمایندگی، سیاست تقسیم سود و رشد شرکت و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب مطالعه ارتباط بین هزینه نمایندگی، سیاست تقسیم سود و رشد شرکت و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب مطالعه ارتباط بین هزینه نمایندگی، سیاست تقسیم سود و رشد شرکت

در کتاب مطالعه ارتباط بین هزینه نمایندگی، سیاست تقسیم سود و رشد شرکت نوشته‌ی منصوره زمانی، موضوع سیاست تقسیم سود شرکت و عوامل مؤثر بر آن در ادبیات مالی مورد مطالعه قرار گرفته است.

تقسیم سود و رشد شرکت یکی از موضوعاتی است که از دیرباز مورد توجه سهامداران و پژوهشگران مالی قرار داشته و با وجود تلاش‌های بسیار در این زمینه هنوز یکی از مسائل حل نشده در حوزه مالی باقیمانده است. بحث درباره اهمیت سیاست تقسیم سود، برای نخستین بار، از سوی میلر و مودیلیانی در سال 1961 ارایه شد. به عقیده آن‌ها در بازار سرمایه کامل، بین سیاست تقسیم سود و ارزش بازار سهام شرکت‌ها هیچ ارتباطی وجود ندارد.

در بازار سرمایه کامل، ارزش شرکت تنها به جریانات نقدی آینده بستگی دارد که ناشی از سرمایه‌گذاری‌های انجام شده است. از طرف دیگر، پژوهش‌های زیادی در زمینه خط‌ مشی تقسیم سود در ادبیات مالی صورت گرفته است؛ اما تاکنون به طور کامل به این موضوع پاسخ داده نشده که چرا شرکت‌ها، سود خود را توزیع می‌کنند یا اینکه چرا سرمایه‌گذاران به سود تقسیمی توجه دارند.

در بخشی از کتاب مطالعه ارتباط بین هزینه نمایندگی، سیاست تقسیم سود و رشد شرکت می‌خوانیم:

مدیریت سود هنگامی رخ می‌دهد که مدیران از قضاوت‌های شخصی در گزارشگری مالی استفاده می‌کنند و ساختار معاملات را برای تغییر گزارشگری مالی دستکاری می‌نمایند. این هدف یا به قصد گمراه نمودن برخی از صاحبان سود درباره عملکرد اقتصادی شرکت یا تأثیر بر نتایج قراردادهایی است که انعقاد آن‌ها منوط به دستیابی سود شخصی می‌باشد، صورت می‌گیرد (مشایخی، 1385). تقسیم سود و رشد شرکت یکی از موضوعاتی است که از دیرباز مورد توجه سهامداران و پژوهشگران مالی قرار داشته است و با وجود تلاش‌های بسیار در این زمینه هنوز یکی از مسائل حل نشده در حوزه مالی باقیمانده است. دلایل زیادی برای پرداخت سود نقدی یا عدم پرداخت آن وجود دارد. کشف و شناسایی دقیق عوامل اثرگذار بر سیاست تقسیم سود و رشد شرکت می‌تواند، برای مدیران شرکت‌ها و سهامداران مفید واقع شود. شرکت‌های موفق معمولا از سودآوری بالایی برخوردارند. سود کسب شده توسط شرکت‌ها می‌تواند در دارایی‌های عملیاتی سرمایه‌گذاری شود، شرکت‌ها برای حفظ رشد با وجوه داخلی ناکافی باید به منابع خارجی سرمایه متوسل شوند. هزینه‌ی سرمایه خارجی بستگی به اعتماد سرمایه‌گذاران به کارآمدی مدیریت برای بکارگیری وجوه دارد. اطمینان و اعتماد سرمایه‌گذاران به مدیریت از اطلاعات منتشر شده در میان سهامداران و مدیران و مکانیزم‌هایی که در محل هستند و مانع مدیریت برای هدر دادن وجوه بر روی پروژه‌های غیر سودآور و افزایش سودهای شخصی‌شان می‌شوند، نشات می‌گیرد. این پژوهش با در نظر گرفتن ارتباط میان رشد و هزینه‌های نمایندگی REITs، از میان سیاست تقسیم سود سهام REITs و ارزش ده شرکت بورس اوراق بهادار تهران و همچنین مطالعه بر روی سودهای مازاد سهام، یعنی مقداری که به وسیله‌ی آن سودهای واقعی سهام از میزان اجباری آن فراتر می‌روند به مطالعه ارتباط بین هزینه نمایندگی، سیاست تقسیم سود REITs و رشد شرکت‌ها می‌پردازد.

 ۱۰۴ صفحه، ۳ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-8077-88-6 

چاپ ۱۳۹۶: ۱۲۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۸۰۰۰ ت - 2.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

فصل اول: کلیات پژوهش
فصل دوم: مروری بر ادبیات و پیشینه پژوهش
فصل سوم: روش‌ شناسی پژوهش
فصل چهارم: تجزیه و تحلیل داده‌های پژوهش
فصل پنجم: یافته‌ها، نتایج و پیشنهادهای پژوهش
منابع و مآخذ
فهرست منابع فارسی
فهرست منابع انگلیسی
پیوست‌ها

راهنمای دانلود کتاب مطالعه ارتباط بین هزینه نمایندگی، سیاست تقسیم سود و رشد شرکت

برای دانلود کتاب مطالعه ارتباط بین هزینه نمایندگی، سیاست تقسیم سود و رشد شرکت و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  مطالعه ارتباط بین هزینه نمایندگی، سیاست تقسیم سود و رشد شرکت