دانلود کتاب مطالعه در حد بنز


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب مطالعه در حد بنز و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب مطالعه در حد بنز

کتاب مطالعه در حد بنز نوشته‌ی مریم مبارکی، روش‌ها و تکنیک‌های مطالعه و تندخوانی را به صورت گام‌به‌گام و همراه با مثال‌های متعدد به شما می‌آموزد.

در عصر حاضر، با گسترش دایره علوم و افزایش منابع علمی، نیاز به استفاده از روش‌های جدید و بهینه برای مطالعه به شدت احساس می‌شود. خواندن یکی از ضروری‌ترین مهارت‌هاست و مطالعه میزان بهره‌وری، سلامتی و حافظه را افزایش می‌دهد. با وجود حجم بالای کار که روزانه درگیر آن هستیم به نظر می‌رسد در پایان روز زمان زیادی برای رسیدگی و مطالعه ایمیل‌ها، مقالات جدید، پیغام‌ها و گزارش‌های پروژه باقی نمی‌ماند. اما راه‌های زیادی برای بالا بردن سرعت مطالعه نیز وجود دارد. تندخوانی یکی از تکنیک‌های کاربردی برای افزایش سرعت مطالعه است. تندخوانی مهارتی بسیار مهم و کاربردی در زمینه مطالعه کتاب‌هاست که می‌تواند ضمن کمک به کاهش مدت زمان مطالعه، موجب افزایش بهره‌وری در این زمینه شود.

تندخوانی به مجموعه‌ای از راهکارهای عملی گفته می‌شود که سرعت مطالعه را بسیار زیاد افزایش می‌دهد و امکان یادگیری را در زمان کوتاه فراهم می‌سازد. تصور عموم بر این است که هرچه آرام‌تر و آهسته‌تر مطالعه کنند، دانش و اندوخته‌های ذهنی افزایش می‌یابد، در حالی که نظریه پژوهشگران خلاف این امر است. به عقیده آن‌ها در حالی که میزان اندوختهٔ ذهنی مطالعه کننده‌ای معمولی تنها 35٪ است، این حالت برای یک فرد تندخوان حداقل 53٪ خواهد بود.

برخی نظرات دربارۀ کتاب مطالعه در حد بنز:

- به این وسیله خواندن این کتاب را به تمام خوانندگان ایرانی توصیه می‌کنم. مشتاقان کتاب و کتاب‌خوانی که بهانه‌ها و مشکلات خود را در مطالعه شناسایی کرده‌اند و می‌خواهند رفع کنند. اگر شما هم جزء این دسته هستید، شروع کنید:
بسم الله! (محمد پیام بهرام پور، مربی و مدرس فن بیان و سخنرانی)

- نمی‌شه همه آدم‌ها رو مجاب کرد که آموزش ببینند، تا بفهمند چطور باید زندگی کرد، چطور باید مدیریت کرد، چطور باید به کسب و کار قوی ساخت، اما می‌شه به همشون یه کتاب هدیه داد، می‌شه کاری کرد که مطالعه براشون لذت‌بخش باشه و با خواندن کتاب‌ها زندگی‌هاشونو تغییر بدن، این کتاب از سرکار خانم مریم مبارکی می‌تونه روند مطالعه شما رو متحول کنه و کاری کنه که از کتاب خواندن لذت ببرید. اینو یادتون نره کتاب‌ها معجزه می‌کنند. (حمید وجکانی، مدرس، نویسنده و سخنران در زمینه تکنیک‌های یادگیری و روش‌های مطالعه)

- همه‌ی ما ممکن است در مطالعه کردن و خواندن کتاب‌ها، اهمال کار باشیم و علت اصلی این مسئله این است که بلد نیستیم که چطور باید کتاب بخوانیم؟! کتاب مطالعه در حد بنز به شما کمک می‌کند که از صفر تا صد یک مطالعه‌ی کار آمد را یاد بگیرید، با کتاب‌هایتان آشتی کنید و لذت مطالعه را بچشید. (دکتر محمد ملازم متخصص رادیولوژی دامپزشکی)

- خانم دکتر میرکی با همه دغدغه‌هایشان انگشت بر روی موضوع مهمی گذاشتند که شاید در وهله اول برای‌تان تعجب‌آور باشد اما به عمق درک، عشق و دغدغه‌های ایشان که پی ببرید این امر بر شما واضح خواهد شد که ایشان نسبت به جامعه‌ی خود حساس و مسئول است. لذا در خریدن این کتاب تردید نکنید و از نکات آن بیشترین بهره را ببرید. (امیر خدابخش مجری و فعال رسانه و روابط عمومی)

در بخشی از کتاب مطالعه در حد بنز می‌خوانیم:

آیا می‌دانستید که بیشتر برنامه‌ریزی‌هایی که افراد برای اجرای کارهایشان انجام می‌دهند با شکست روبه‌رو می‌شود؟ می‌توانید حدس بزنید که دلیل این شکست‌ها ‌در اجرای برنامه‌ها ‌چیست؟ علت بسیاری از این شکست‌ها ‌رعایت نکردن یک نکته‌ی مهم و ساده است و آن این است که ما اغلب پیش‌بینی درستی از زمان مورد نیاز خود برای انجام کارهای کوچک و بزرگ نداریم و در نتیجه با در نظر گرفتن مدت زمانی نامناسب برای انجام یک فعالیت، برنامه‌ی خود را دچار بی‌نظمی و توقف می‌کنیم و اصلا بعید نیست که از اجرای آن صرف‌نظر کنیم.

من از شما می‌خواهم میانگین مدت‌زمانی را که صرف انجام هر کار و فعالیت می‌کنید به دست بیاورید. محاسبه‌ی زمان مورد نیاز شما برای انجام هر کار نوعی خودشناسی به حساب می‌آید. پس ما با این کار سعی داریم خودمان را و بهتر است بگویم سرعت خودمان را بهتر بشناسیم. سعی کنید در طول روز، زمانی که صرف هر کاری می‌کنید را به خاطر بسپارید؛ برای مثال من ماه‌ها، روزی دو سه بار، وقتی خسته می‌شدم به تصور خودم، پنج دقیقه در گوشی‌ام‌ «زوما» بازی می‌کردم؛ اما یک‌ روز که ساعت شروع و پایان بازی را چک کردم، در کمال تعجب متوجه شدم که این بازی، روزی یک‌ساعت از وقت من را می‌گیرد! فقط دانستن این نکته باعث شد، از آن به بعد کمتر از قبل بازی کنم و در نهایت آن را از گوشی‌ام ‌حذف کنم.

جالب است که همین «آگاه شدن» به مدت زمانی که هر کاری از شما وقت می‌گیرد، اولا باعث می‌شود که شما از سردرگمی روزمره خلاص شوید و بسیار راحت‌تر‌ برای روزها و هفته‌هایتان برنامه‌ریزی کنید و دوم می‌تواند به‌طور ناخودآگاه سرعت بسیاری از فعالیت‌هایتان را افزایش دهد و چه‌بسا از خیلی از کارهای غیرمفید، با رغبت زیاد دست بکشید. «حمام کردن» به‌طور متوسط 10 تا 50 دقیقه طول می‌کشد؛ اما این میانگین مدت زمان حمام کردن میلیون‌ها ‌نفر است؛ مهم این است که حمام کردن شما چقدر طول می‌کشد؟ «دارن هاردی» در کتاب «اثر مرکب» خود درباره‌ی قدرت بسیار زیاد پایبندی به عادت‌های کوچک می‌گوید: فقط روزی یک‌هزارم بهتر شوید، همین! از حالا به بعد، قبل و بعد از انجام هر کار، نگاهی به ساعت بیندازید و مدت زمانی را که صرف هر کار می‌کنید به خاطر بسپارید.

فهرست مطالب

پیش‌گفتار
مقدمه
فاجعه آغاز شده است، صدای آن را نمی‌شنوید؟
چرا کتاب نمی‌خوانیم؟
وقت نمی‌کنم کتاب بخوانم
ما، نه دیگران
وقت‌هایی که می‌کُشیمشان
کامل‌گرایی
این ماسماسک شیطانه!
انجام فلان کار، برای من چقدر زمان میبره؟
حرکت آهسته
دوستان دلسوز باحال
بهانه‌جوییم
اهمال‌کاری در مطالعه
در دسترس بودن کتاب‌ها
از تکنیک پنج دقیقه استفاده کنید
آماده کردن امکانات لازم برای مطالعه
مکتوب کردن قول‌وقرارها
قبل از کتاب خواندن
کتاب را قضاوت نکن!
پیش‌داوری درباره‌ی انگیزه‌های نویسنده از نوشتن کتاب
پیش‌داوری درباره‌ی کیفیت محتوای کتاب با نگاه‌کردن به جلد آن
پیش‌داروی درباره‌ی ارزش خریدن کتاب با قیمت فلان
پیش‌داوری درباره‌ی درست بودن یا نبودن مطالب کتاب
چه کتابی بخوانیم؟
شانزده قلمرو زندگی
بهترین کتاب را چطور پیدا کنیم؟
عمل کردن به اطلاعاتی که جمع کردیم؟
مغزم دیگه نمی‌کشه!
محیط مطالعه
چرا صاف نشستن حین مطالعه این‌قدرخوبه؟!
ورزش و مطالعه
چه مکانی برای مطالعه مناسب‌تر‌ه؟
میز خالی!
مطالعه مثل بنز!
با سرعت غیرمجاز بخوانید!
یک باور غلط
محاسبه‌ی سرعت مطالعه
بزرگ شدی می‌خوای چه کاره بشی؟
ترک عادت موجب مرض نیست!
بلندخوانی ممنوع
ذهن‌خوانی ممنوع
توقف ممنوع؛ برگشتن به عقب ممنوع
نزدیک شدن به متن ممنوع!
تمرینات گسترش میدان دید
حفظیاتم بده!
لذت قورت دادن مطلب!
تصویر بکش
تصویر را مجسّم کن
رمزهای عجیب و مسخره بگذار!
با خط خودت بنویس
دسته‌بندی اطلاعات
3 دقیقه، یک معلم شو
تمرکز در مطالعه
تمرکز روی کارهای روزمره
روی کاغذ آوردن افکار، رؤیاها و اهداف
بررسی رنجش‌ها
آدمی که تمرکز کرده، چه شکلی است؟
جدیت و سختگیری
استراحتک
پخش آهنگ
تن آرامی
مایندمپ (نقشه‌ی ذهنی)
مایندمپ چه کاربردهایی دارد؟
چگونه یک نقشه‌ی ذهنی بکشیم؟
سخن پایانی
تقدیر و تشکر

 ۷۱ صفحه، ۱ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-622-6346-17-7 

چاپ ۱۳۹۷: ۱۹۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۹۰۰۰ ت - 3.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

راهنمای دانلود کتاب مطالعه در حد بنز

برای دانلود کتاب مطالعه در حد بنز و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  مطالعه در حد بنز
فرشید اینانلو
۱۳۹۷/۱۲/۲۰
عالیه
Mohammad Mehdi Mehrjoo
۱۳۹۸/۲/۲۱
بسیار عالی و لذت بخش همه چیز راجب مطالعه و حتی فراتر به شدت توصیه میشه
reza azadi
۱۳۹۸/۱/۲۸
ساده و روان
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۲۱)