دانلود کتاب مفاهیم پایه و کاربردی ایمونوهماتولوژی


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب مفاهیم پایه و کاربردی ایمونوهماتولوژی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب مفاهیم پایه و کاربردی ایمونوهماتولوژی

کتاب مفاهیم پایه و کاربردی ایمونوهماتولوژی اثر کتی بلانی برای دانشجویان دوره‌های کاردانی و کارشناسی رشته علوم آزمایشگاهی و نیز دوره‌های بازآموزی متخصصین آزمایشگاهی و دیگر متخصصین رشته‌های علوم پزشکی که علاقمند به داشتن اطلاعاتی در زمینه عملکردهای روزمره بانک خون می‌باشند، تدوین شده است.

در کتاب مفاهیم پایه و کاربردی ایمونوهماتولوژی (Basic And App: Ied Concepts Of Immumohematology) ضمن معرفی مفاهیم پایه آموزشی، بر کاربرد آن‌ها در حیطه بانک خون و طب انتقال خون تأکید شده است.

کتاب حاضر نوشتۀ کتی بلانی (Kathy Blaney) به منظور راهنمایی اساتید و دانشجویان دارای ویژگی‌های خاصی می‌باشد. هر فصل از کتاب شامل موارد زیر است:
- نمای کلی فصلی که نکات مهم را در هر فصل عنوان می‌کند
- طرح سؤالاتی جهت ارزیابی مطالعه‌کنندگان
- ذکر واژه‌های کلیدی هر صفحه همراه با تعاریف آن‌ها
- خلاصهٔ فصول در شکل‌های مختلف جهت فراهم‌سازی نمایی کلی از نکات مهم هر فصل
- طرح تمرین‌های تفکری مهم جهت روشن شدن کاربرد عملی آزمون‌ها در بالین
- اختصاص دادن کادرها، تصاویر و تابلوهای متعدد جهت تأکید خلاصه نمودن مهمترین اطلاعات عنوان شده در هر فصل

متن کلی کتاب که به ۶ بخش تقسیم شده است با بخش «مفاهیم بنیادی» آغاز می‌شود. این بخش که شامل مروری کلی بر ایمونولوژی و ژنتیک است جهت ایمونوهماتولوژیست‌ها نگاشته شده است. در این بخش، فصل مجزایی جهت معرف‌ها درنظر گرفته شده است که اصول ایمونولوژیک اختصاصی معرف‌های رایج مورد استفاده در آزمایشگاه بانک خون را شرح می‌دهد. این فصل به ویژه مورد استفاده دانشجویانی خواهد بود که دروس عملی را همزمان با کلاس‌های آموزشی فرا می‌گیرند زیرا برداشت‌های عملی آنها را تقویت می‌کند. برای کارکنان آزمایشگاه که در بانک خون آموزش می‌بینند و نیز کسانی که مجدداً وارد این عرضه می‌شوند، درک صحیحی از کاربردها و محدودیت‌های معرف‌های مورد استفاده در آزمایشگاه بانک خون دارای اهمیت به سزایی است.

به دنبال مقدمه، مروری کلی بر گروه‌های خونی ارائه شده است. اساس آزمایش‌های پیش از انتقال خون با فصل‌هایی در مورد غربالگری و تعیین هویت آنتی بادی‌ها و نیز آزمون‌های سازگاری دنبال شده است. بخش‌هایی نیز در مورد تهیه و فرآوری خون، تولید فرآورده‌های خونی و استفاده درمانی از آن‌ها و نیز اطلاعات نوینی در ارتباط با آزمون مارکرهای ویروسی گنجانده شده است.

کاربردهای بالینی مرتبط با ایمونوهماتولوژی در فصولی که واکنش‌های نامطلوب انتقال خون، بیماری همولیتیک نوزادان و موارد استفاده درمانی انتقال خون در بیماران خاص را دربر می‌گیرند، عرضه شده است.

بخش پایانی کتاب مسائل کیفی مربوط به عملکردهای معمول آزمایشگاهی را مطرح می‌نماید. در این بخش علاوه بر مروری کلی بر ایمنی (Safety) در آزمایشگاه، تضمین کیفیت و قوانین مرتبط با آن عنوان شده است.

 ۳۸۲ صفحه، ۹ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-964-96330-0-8 

چاپ ۱۳۹۳: ۲۱۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۱۹۰۰ ت - 3.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

بخش 1- اصول: علوم پایه و معرف‌ها
بخش 2- مروری کلی بر گروه‌های خونی اصلی
بخش 3- آزمون‌های ضروری پیش از انتقال خون
بخش 4- جمع آوری، آزمایش و تهیه فرآورده‌های خون
بخش 5- ملاحظات بالینی در ایمونوهماتولوژی
بخش 6- اصول کیفیت و حفاظت

راهنمای دانلود کتاب مفاهیم پایه و کاربردی ایمونوهماتولوژی

برای دانلود کتاب مفاهیم پایه و کاربردی ایمونوهماتولوژی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  مفاهیم پایه و کاربردی ایمونوهماتولوژی

نظرات کتاب مفاهیم پایه و کاربردی ایمونوهماتولوژی

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.