دانلود کتاب ملاقات عارفانه

  • از: سید محمد طاهریان
  • ۰ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب ملاقات عارفانه و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب ملاقات عارفانه و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب ملاقات عارفانه

کتاب ملاقات عارفانه به قلم سید محمد طاهریان، شامل حکمت‌ها و رهنمودهایی پیرامون راه‌های حضور قلب در نماز است. این کتاب اطلاعات شما را جهت اقامه نماز با حالت اخلاص و توجه بالا می‌برد.

این کتاب در مورد راه‌های حضور قلب در نماز است. شاید این سوال در ذهن شما ایجاد شده باشد که چرا شیطان در هنگام نماز به سراغ انسان می‌آید و تمام سعی خود را می‌کند تا حواس انسان را پرت کند؟ در جواب باید گفت که تنها نیرویی که می‌تواند جلوی وسوسه‌های شیطان را بگیرد و خنثی کند تا انسان مرتکب گناه نشود نیروی تقوا است و این نیرو بواسطه انجام فرائض دینی مخصوصا نماز آن هم با توجه کامل و حضور قلب در وجود انسان ایجاد می‌شود.

شیطان برای اینکه نیروی تقوا در انسان تشکیل نشود تا قدرت مقابله با وسوسه‌های او را نداشته باشد و بتواند به راحتی انسان را فریب بدهد تا مرتکب گناه شود تمام تلاش خودش را می‌کند، شیطان به خوبی می‌داند در صورتی نماز در وجود انسان اثرگذار است که با حالت توجه و حضور قلب اقامه شود، به همین دلیل در هنگام نماز سراغ انسان می‌آید و سعی می‌کند با ترفندهای مختلف حواس او را پرت کند تا نماز در وجود انسان بی‌اثر شود و صرفا تکرار کلمات باشد، نماز بدون اخلاص و حضور قلب هیچ اثری در انسان ایجاد نمی‌کند.

اقامه نماز آن هم با اخلاص و حضور قلب مخصوصا در شرایط فعلی جامعه که اکثر افراد درگیر مشکلات متعدد هستند و درگیری‌های ذهنی فراوان دارد، کار بسیار سختی است. از طرفی شیطان هم در حال نماز به سراغ انسان می‌آید و سعی می‌کند حواس انسان را پرت کند تا از اقامه نماز جز خم و راست شدن و دکلمه یک سری الفاظ عربی چیزی عاید انسان نشود.

انسان برای انجام هر کاری مخصوصا کارهای سخت نیاز به آموزش و کسب مهارت دارد به ویژه کارهایی که روزمره با آن در مراوده است و حتما باید آن‌ها را انجام دهد. یکی از کارهایی که تا پایان عمر از انسان ساقط نمی‌شود و موظف است روزانه آن را انجام دهد آن هم نه در یک نوبت بلکه در اوقات مختلف شبانه روز، نماز است. شما به عنوان یک فرد مسلمان وظیفه دارید هر روز نماز را در 5 نوبت صبح، ظهر، عصر، مغرب و عشاء اقامه کنید.

برای حضور قلب در زمان اقامه نماز، انسان حتما باید با راه‌های حضور قلب در نماز آشنا باشد، در غیر این صورت نمی‌تواند با این همه دغدغه‌های ذهنی روزانه و شیطانی که در حال نماز یک لحظه از او غافل نمی‌شود، نماز را با حضور قلب اقامه کند.

شیطان در حال نماز یک لحظه هم دست از سر انسان بر نمی‌دارد و سعی می‌کند به هر طریقی که شده حواس انسان را در حال نماز پرت کند. به طوری که اصلا نفهمد چند رکعت نماز خوانده و انسان اگر در حال نماز مدام حواسش پرت شود، اقامه نماز برایش کاری سخت و ملال آور می‌شود و نه تنها از نمازش هیچ لذتی نمی‌برد، بلکه سعی می‌کند سریع‌تر نمازش را تمام کند تا صرفا یک رفع تکلیفی از او شده باشد و به اصطلاح نماز خوانده باشد. در صورتی که اگر انسان نمازش را با حضور قلب اقامه کند، نماز برایش بسیار شیرین و لذت‌بخش است و در حال نماز انوار الهی بر قلب او می‌تابد و عنایت خداوند را در نماز درک می‌کند.

سید محمد طاهریان در کتاب ملاقات عارفانه راه‌های حضور قلب در نماز را برای شما عزیزان ارائه کرده است و تلاش شده تا این راه‌ها با الفاظی ساده و عامیانه برای شما ارائه شود. شما با مطالعه این کتاب و عمل به آنچه که گفته شده قادر خواهید بود نماز را با حضور قلب اقامه کنید و یک ملاقات دلنشین و عارفانه با معبود خود داشته باشید.

دربخشی از کتاب ملاقات عارفانه می‌خوانیم:

انسانی که میل به عبادت ندارد مانند کسی است که میل به غذا ندارد. اگر انسان دارای جسم سالمی باشد و بیمار نباشد نیاز به غذا را احساس می‌کند صبح که می‌شود احساس می‌کند گرسنه است و باید غذا بخورد ظهر که می‌شود همینطور شب که می‌شود باز نیاز به غذا را احساس می‌کند اما اگر در طول روز میل به غذا نداشته باشد مسلما جسم او دارای بیماری است که اشتها به غذا ندارد و باید به پزشک مراجعه کند و بیماری خود را شناسایی و درمان کند. انسانی هم که میل به عبادت ندارد مسلماً روح او بیمار است رذایل اخلاقی، صفات حیوانی، حب دنیا روح او را آلوده و بیمار کرده و میل او را به عبادت کم کرده است مسلما کسی که میل به عبادت ندارد در هنگام نماز هم نمی‌تواند حضور قلب داشته باشد پیامبران، ائمه معصومین و اولیاء الهی موقع نماز که می‌شد مانند انسانی که بسیار گرسنه است و از شدت گرسنگی جسم آن‌ها متغیر می‌شود بی حال می‌شود در زمان عبادت از خود بی خود می‌شدند حال خود را نمی‌فهمیدند و تمام حواسشان به عبادت و راز و نیاز بود. عایشه همسر پیامبر (ص) می‌گوید: پیامبر با ما در سخن بود و ما نیز با وی ولی همین که وقت نماز فرا می‌رسید گویا ما را نمی‌شناخت و ما نیز او را نمی‌شناختیم، شبی حضرت از رختخواب برخاست و مشغول مناجات شد. تا نزدیک صبح، عبادت کرد و پس از آن گریه‌های سختی سرداد. به حضرت عرض کردم: چرا خودت را به زحمت می‌افکنی در حالیکه خداوند، گناهان گذشته و آینده تو را بخشیده است؟ حضرت فرمود به پاس این همه نعمت، بنده شکر گزاری نباشم. بحار الانوار ج 81، ص 263

 ۱۱۴ صفحه، ۱ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
چاپ ۱۳۹۹، قیمت الکترونیکی: ۲۵۰۰۰ ت - 7.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

راهنمای دانلود کتاب ملاقات عارفانه

برای دانلود کتاب ملاقات عارفانه و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  ملاقات عارفانه