دانلود کتاب مهارت‌های زندگی نوین 5


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب مهارت‌های زندگی نوین 5 و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب مهارت‌های زندگی نوین 5

کتاب مهارت‌های زندگی نوین 5، تالیف محمدعلی اقلامی، جلد پنجم از مجموعه کتاب‌های مهارت‌های زندگی نوین ویژه نوجوانان است.

مهارت‌های اداره زندگی و یا زندگی کردن، بسته به نوع شخصیت، فرهنگ و اعتقادات ما متنوع‌اند ولی در تمامی فرهنگ‌ها و آیین‌ها بهترین روش اجرای یک زندگی را مهارت‌ها و هنر زندگی کردن می‌گویند. در کتاب مهارت‌های زندگی نوین، به تعدادی از مهمترین مهارت‌های ارتباطی و مهارت‌های یک زندگی در قالب داستان‌ها و نمونه‌ها خواهیم پرداخت. 

نقش حکایات آموزنده با توجه به روایات و همچنین تاریخ گذشتگان، نقشی بی‌بدیل در ارتقاء سبک زندگی ایرانی - اسلامی  است و همچنین اهمیت ویژه‌ای در بالابردن مهارت‌های زندگی ما دارد. 

بی‌شک مهم‌ترین دوره در تربیت انسان و شکل‌گیری شخصیت او، دوران کودکی است. تأثیرپذیری انسان از محیط و اطرافیان خود در این دوره، به مراتب بیشتر و عمیق‌تر از دوره‌های دیگر زندگی است.

اعمال، رفتار،‌ برخوردها و به‌طور کلی شیوه معاشرت پدر و مادر در خانه و کیفیت ارتباط آنان با یکدیگر و دیگر افراد، در روح و خلق و خوی فرزند اثری مستقیم خواهد گذاشت،‌ روح حساس و لطیف فرزند را تحت تأثیر خود قرار خواهد داد.

به‌عنوان یک والد همیشه بهترین را برای فرزندتان می‌خواهید اما از آنجایی که هیچ والدی دفترچه راهنمای منحصر به فرد خودش را ندارد، پدر و مادری کردن همواره یک آزمون و خطاست. برای همین است که گاهی وقتی حتی به چند هفته قبل خودتان برمی‌گردید بخاطر رفتاری که داشته‌اید غمگین می‌شوید. ‌

کودک یک پارچ آب را روی فرش خالی می‌کند؛ در این موقعیت ما ‌می‌توانیم به شیوه‌های بسیار متفاوتی واکنش نشان بدهیم. اما گاهی ما در برابر یک پارچ خالی شده روی فرش بهترین واکنش را نشان نمی‌دهیم. معمولاً خشمگین می‌شویم چون یک بچه کوچک توانسته ما را به دردسر بیندازد. ممکن است غر بزنیم، تنبیه کنیم، داد و بیداد کنیم یا حرف‌های نامربوط بزنیم. کمتر والدی است که در شرایط سخت رفتار و واکنش درست را بشناسد. ما فریاد می‌زنیم و با این واکنش فکر می‌کنیم یک هدف تربیتی را دنبال کرده‌ایم؛ چون کودک باید یاد بگیرد پارچ آب وسیله بازی نیست. اما پیامی که به این بهانه به کودک می‌رسانیم اصلاً چیز خوبی نیست. ‌

 ۱۴۰ صفحه، ۷۶۸ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-8794-54-7 

چاپ ۱۳۹۶: ۱۵۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۶۶۰۰ ت - 2.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

ویژگی‌های یک خانواده خوشبخت چیست؟
1- الگوبرداری از سیره حضرت زینب (س) در خانواده
‌2- پنج راه عالی برای اینکه پدر و مادر بهتری باشید
3- آزار جنسی خشونتی آشکار علیه کودکان
4- بچه‌های سالم، عامل شادمانی خانواده
5- جایگاه یک بانوی مسلمان
6- وقتی از پدر خوب حرف می‌زنیم از چه حرف می‌زنیم؟
7- رابطه متقابل بدون هم وابستگی چیست؟
8- روابط سالم در خانواده‌های سالم
9- تاثیر اختلال هراس بر رابطه همسران
10- جدایی
11- خانواده‌های سالم چگونه‌اند؟
12- ببینید خانواده شما ویژگی‌های زیر را دارد؟
13- انتخاب همسر، انتخاب زندگی
14- تفاوت‌های روش‌های سنتی مشاوره در مقابل روش راه‌حل محور

راهنمای دانلود کتاب مهارت‌های زندگی نوین 5

برای دانلود کتاب مهارت‌های زندگی نوین 5 و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  مهارت‌های زندگی نوین 5