معرفی و دانلود کتاب مهر گردون

عکس جلد کتاب مهر گردون
قیمت:
۳۰,۰۰۰ تومان
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب مهر گردون و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب مهر گردون و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب مهر گردون

کتاب مهر گردون نوشته‌ی نرگس مومنی، ماجرای دختری به نام هوردخت را به تصویر می‌کشد که به دلیل ناتوان شدن پدرش، سعی دارد تا مشکلات سرزمینش را به تنهایی حل کند اما سرنوشت برای او اتفاقات غیرمنتظره و بزرگ‌تری رقم می‌زند.

درباره‌ی مجموعه کتاب های گردونه خورشید:

کتاب‌های این مجموعه دربردارنده‌ی حکایاتى غیرواقعى در بستر ایران باستان هستند؛ حکایاتى از حوادث زندگى، شور دلدادگى و وقایعى خیال‌گونه، که هر زمان شیرین و خواندنى می‌باشند. مجموعه کتاب‌های گردونه خورشید در چند جلد ارائه خواهند شد و با اینکه هر کدام از آن‌ها داستانی مستقل دارند اما ماجرای جلدهای قبلی را هم تکمیل می‌کنند.

کتاب مهر گردون برای چه کسانی مناسب است؟

اگر به داستان و رمان‌های افسانه‌ای و تخیلی علاقه‌مند هستید، این کتاب را بخوانید.

در بخشی از کتاب مهر گردون می‌خوانیم:

پوششى از ابرهاى اهریمنى، هیچ درخششى از پهنه زرین را به دامنکُه نمى‌تاباند. میانه روز به تاریکى زمانى شده بود که خورشید از پشت بلندترین قله رشته کوه‌هاى دامنکُه به پایین سر مى‌خورد. موبد آتشکده خبر توفانى سهمگین را به مردم داده بود. گویا این رخداد اکنون بسیار نزدیک شده بود که وزش بادى پرقدرت، درختان بیشه را یکى‌یکى از جا مى‌کند و از رودخانه مى‌گذشت و کشتزارها را زیر و رو مى‌کرد و با شتاب، گام در شهر مى‌نهاد. زوزه باد در سراسر سرزمین هو مى‌کشید و مى‌پیچید.

هوردخت یک دستش را روى سرپوش خود نهاده بود تا هجوم باد آن بافته نرم و سبک ابریشمى را به تاراج نبرد. خوب مى‌دانست که اگر چنین شود، از سرزنش‌هاى مادر در امان نخواهد ماند. او همیشه آراستگى را چنان براى تنها دخترش مى‌پسندید که چون ایزدبانوى زیبایى‌ها به دیدگان درآید. ازاین‌رو بود که او نیز چون تعداد انگشت‌شمارى از زنان و دختران آن سرزمین، سرپوشى ابریشمین بر سر داشت.

در دست دیگر هوردخت یک کیسه چرمى تهى بود. چندى قبل که چوپان شهر سهم آنان را از پشم گوسفندان آورد، او به خواسته پدر این کیسه را از آن سهم پر کرد و براى زنى تهیدست برد. اکنون هم در راه بازگشت به خانه بود و به این مى‌اندیشید که اگر کمى بیشتر شتاب کند، قبل از آغاز باران به خانه خواهد رسید، شاید هم پیش از غرش‌هاى آسمان که مردمان را مى‌هراساند. آنان از تماشاى خشم خدایشان در برابر ناپاکى‌ها و تیرگى‌ها بیم داشتند. پدر همیشه با اولین غرش تندر، از نبردى دیگر بین اهورمزد و اهریمن سخن مى‌گفت و بعد آفریدگارش را ستایش مى‌کرد تا دشمنش ناتوان گردد. او چنین مى‌خواست که پایان این نبرد بارانى سیراب‌کننده باشد، نه سیلى ویرانگر.

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب مهر گردون
نویسنده
ناشر چاپیانتشارات ذهن آویز
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات328
زبانفارسی
شابک978-600-118-461-1
موضوع کتابکتاب‌های داستان و رمان ایرانی
قیمت نسخه الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب مهر گردون

سارا نیازی
۱۴۰۰/۷/۲۰
خیلی قشنگ بود. واقعا حظ بردم. داستان عشقی کهن بود و از آیین و رسوم پهلوانی و باستانی به زیبایی گفته شده بود. چون کتاب ادامه دار است، پایان به جلد بعد مربوطه ولی پایان این جلد هم فوق‌العاده بود
پویا محبی
۱۴۰۱/۱۲/۸
آفرین بر این قلم. چه قدر زیبا خیلی وقت بود داستانی به این زیبایی نخونده بودم
Zahra
۱۴۰۲/۹/۲۷
بد نبود سرگرم کننده اما مناسب نوجوانان بود
سودابه شعاعی
۱۴۰۰/۳/۱۹
خیلی زیباست ولی پایانش نپخته و نارس است
مشاهده همه نظرات 4

راهنمای مطالعه کتاب مهر گردون

برای دریافت کتاب مهر گردون و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.