دانلود کتاب مکس پدیا


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب مکس پدیا و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب مکس پدیا

کتاب مکس پدیا نوشته‌ی مهرداد جمال ارونقی به منظور آشنا کردن شما با تمامی مراحل یک تجارت خارجی به رشته‌ی تحریر درآمده است. در این کتاب روند خرید، تشریفات گمرکی و مراحل ترخیص کالا از مرحله‌ی نخست تا انتها مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد.

هرچند یادگیری و آموزش مستلزم صرف هزینه‌هایی از قبیل وقت، تلاش و پول است اما قدم گذاردن در هر وادی بدون آموزش و یادگیری علوم مربوط به آن، فرد را متحمل مخارجی به مراتب بیشتر می‌نماید. این امر به ویژه در ارتباط با تجارت خارجی که از بدو شروع تا پایان با مخاطرات و خسران مالی احتمالی همراه است به خوبی نمایان می‌شود.

تجارت خارجی به مفهوم خرید و فروش کالا خارج از مرزهای داخل است. این تجارت با عنوان واردات و صادرات نیز شناخته می‌شود. انجام یک معامله خارجی حاوی دامنه‌ی گسترده‌ای از فعالیت‌ها و مراحلی خواهد بود که نیازمند اطلاعات بازرگانی، تجاری و گمرکی هستند. بدون شک این فرایند تا حدودی زمان بر و دارای خطرات بیشتری نسبت به تجارت داخلی است.

دکتر مهرداد جمال ارونقی، در کتاب مکس پدیا (Max pedia) اطلاعات بسیار زیادی در رابطه با تمامی مراحل ترخیص کالا ارائه می‌دهد، این کتاب در واقع مرجعی کاربردی و تخصصی است که می‌تواند راهنمایی معتبر برای دست اندرکاران تجارت خارجی باشد. چرا که جمال ارونقی تمامی مراحل یک معامله بازرگانی را از قدم نخست که یافتن فروشنده خواهد بود تا انجام ثبت سفارش و ترخیص شرح می‌دهد.

کتاب مکس پدیا مناسب چه کسانی است؟

این کتاب با تأکید بر چگونگی انجام تشریفات گمرکی و ترخیص کالا از گمرک، به عنوان مرجعی معتبر راهگشای صاحبان کالا، کارگزاران، ترخیصکاران و دانشجویان است.

در بخشی از کتاب مکس پدیا می‌خوانیم:

یکی از تغییرات عمده دنیای تجارت در چند سال گذشته، افزایش بی‌سابقه اسناد الکترونیکی بوده است. مشکل تجارت بین‌الملل در دوران گذشته، جنبه‌های فنی انتقال اطلاعات نبوده است. نگرانی‌هایی که وجود داشت، این بود که آیا می‌شود تعداد نسبتا کافی از بنگاه‌هایی که درخواست و اراده و توانایی استفاده از فرم‌های الکترونیکی را دارند، پیدا کرد به صورتی که در کشورهای خود نیز مورد پذیرش باشند و آیا قوانین در هر کشور با چنین پذیرش‌هایی هماهنگ است یا نه. دولت‌ها می‌بایست برای واقعی ساختن سند الکترونیکی و تسهیل استفاده از آن در مبادلات در مورد آنچه اصل سند قانونی الکترونیکی، امضای الکترونیکی و نظایر آن را به وجود می‌آورد، توافق کنند.

 ۲۶۱ صفحه، ۵ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-964-468-548-4 

چاپ ۱۳۹۶: ۷۷۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۴۳۰۰۰ ت - 13.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

قسمت اول: سفارشات خارجی
قسمت دوم: انجام سفارشات گمرکی و ترخیص کالا از گمرک
قسمت سوم: سازمان‌ها و کنوانسیون‌های بین‌‌المللی مرتبط با گمرک
منابع و ماخذ

راهنمای دانلود کتاب مکس پدیا

برای دانلود کتاب مکس پدیا و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  مکس پدیا

نظرات کتاب مکس پدیا

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.