دانلود کتاب نشانه های راه‎

  • از: سید قطب
  • ۴۴ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب نشانه های راه‎ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


افزودن به کتابخانه

برای دانلود قانونی کتاب نشانه های راه‎ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب نشانه های راه‎

بشریت امروز بر لبه ی پرتگاه سقوط قرار دارد.البته نه به سبب تهدید به فنایی که برسرش آویزان است، چون این نمادی از بیماری است و خود بیماری نیست. بلکه به سبب افلاس بشریت در عالم ارزشهایی است که حیات انسانی می تواند در سایه آنها رشد و نمو سالمی داشته باشد و ترقی صحیحی بکند. این واقعیت هم اکنون در جهان غرب یی شده است که می بایست به بشریت ارزانی بدارد و حتی طوری « ارزشها » به وضوح دیده می شود و غرب فاقد در «دموکراسی» شده است که نمیتواند وجدان خود را نیز به داشتن استحقاق وجود قانع سازد. بویژه آنگاه که آنجا به نوعی از افلاس منتهی گردید و چنان شد که به تدریج شروع به عاریت ستانی و اقتباس از نظامهای بلوک شرق خصوصاً در نظامهای اقتصادی تحت عنوان سوسیالیسم! کرد.

سید قطب: من کتاب نشانه های راه را برای آن جماعت پیش تازی نوشته ام که انتظار ظهورش می رود. چهار فصل اول این کتاب از تفسیر فی ظلال قرآن استخراج شده اند و هشت فصل دیگر آن در مقاطع زمانی مختلف نوشته شده اند و در نتیجه مطالعات و تأملات پی در پی در برنامه الهی تجسم یافته در قرآن کریم به درون نگارنده، الهام گشته اند. اما همه آنها به خاطر نشانه بودنشان بر سر راه قابل جمع می باشند و اصولا نشانه ها در همه راه ها همین وضع را دراند و این ها در کل، به مثابه اولین مجموعه از این نشانه راه ها است که امیدوارم خداوند من را به دیگر نشانه های راه راهنمایی بفرماید.

فهرست مطالب

مقدمه مؤلف
یک نسل بی نظیر قرآنی
طبیعت برنامه قرآنی
ساختار و ویژگی های جامعه اسلامی
جهاد در راه خدا
لا اله الا الله برنامه زندگی است
شریعتی هماهنگ با جهان هستی
اسلام تمدن است
علم و فرهنگ در بینش اسلامی
نژاد مسلمان و عقیده او
یک انتقال دامنه دار و فراگیر
استعلاء ایمان
راه فقط این است

 ۱۶۵ صفحه، ۲ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
چاپ ۱۳۹۳، قیمت الکترونیکی: رایگان
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
افزودن به کتابخانه

راهنمای دانلود کتاب نشانه های راه‎

برای دانلود کتاب نشانه های راه‎ و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  نشانه های راه‎
متین امیر
۱۳۹۵/۶/۱۸
کتابی بسیار مهم و حیاتی است و در صورت امکان برهر مسلمانی ضروری است که این کتاب را با دقت مطالعه و آنرا در زندگی خود بکار گیرد.
مسعود سعیدی
۱۳۹۵/۶/۱۱
بسیار آموزنده
عبدالمعروف حنیفی
۱۳۹۶/۳/۲۲
خیلی کتاب خوب وآموزنده ای میباشد
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۱۸)